Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek terhességi tünetek, vagy...

Ezek terhességi tünetek, vagy a progeszteron hatása?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, 1 hete szedek progeszteront enyhe rózsaszínes folyás miatt. Kb azóta iszonyatosan tompa vagyok, rosszulléteim vannak egész nap, hányinger...ezeket a terhesség vagy a progeszteronpótlás okozhatja?

febr. 15. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy, vagy.
febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szájon át szeded, vagy hüvelyi úton? Sokaknak okozott rosszullétet a progeszteron szedése szájon át, így nekem az orvosom automatikusan hüvelyben felhelyezést javasolt.

De persze simán érezheted rosszul magad a terhesség miatt is, így nehéz megmondani.

Ha úgy érzed, kérdezz rá az orvosodnál, az a biztos, amit ő mondd vagy javasol :)

febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2# én mindkét fajtát szedtem, mindkettőtől kába, álmos és nyűgös voltam, mellé állandóan melegem volt és nem győztem eleget inni. Amint el lehetett hagyni, minden tünet elmúlt.
febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es: szájon át szedem, akkor lehet érdemes lenne váltani a hüvelyi úton való felhelyezésre.


Köszi a válaszokat! 🙂

febr. 15. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Én hüvelyi progipótlást kaptam (cyclogest), semmi bajom nem volt közben, de előtte és utána sem...

Barátnőm Utrogestan-t evett, ő borzasztóan szédült tőle, pedig terhes sem volt.

Te viszont pont akkor kezdted használni, mikor a legtöbb nőnél épp megjelennek a terhestünetek, szóval teljesen 50-50% az esély.

Ez tehát mindenkinél egyéni, mint a sima terhes tünetek.

febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én már bőven rosszul voltam, amikor barnázás miatt progit kaptam. Csak este kell szednem és borszaztóan betompít, de mondta is az orvosom, hogy elalvás előtt vegyem be. Amikor mondtam neki milyen hatásai vannak rám, akkor azt mondta, hogy igen, ez gyakori és sokan pl. reggel emiatt nem is tudják szedni.

Nálam a tünete az, hogy brutálisan fáradt leszek és kb. egy fél óra múlva elalszom bárhol, bármilyen helyzetben.

Az összes többi (hányinger, hányás, émelygés, szagundor, éhségtől, vagy éppen kajától lévő rosszullét, alap fáradtság, stb.) előtte is megvolt.

febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os, nekem reggel-este kell szednem 1 db-ot. Igen, én is ólmos fáradtságot érzek, munkahelyen alig bírom nyitvatartani a szemeim. Akkor valószínűleg az émelygés, hányinger enélkül is lenne. Köszi! 🙂
febr. 15. 13:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a dokinál van-e erre megoldás, az enyém pl. azt mondta emiatt inkább nagyobb adagot szokott estére írni, nehogy gond legyen a reggeli miatt (pláne mondjuk ha vezetsz). Az én dokim mondjuk azt mondta, hogy az első trimeszterben éppen azért olyan fáradékonyak a kismamák, mert termelődik ezerrel a progi, mindegy hogy hüvelyi úton szívódik fel a pótlás, vagy gyomorban, a hatás ugyanaz. Ha ez okozna hányingert, émelygést, akkor megoldás lehet a kúp.
febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én szájon át szedtem elég sokat és nem voltam rosszul, se attól, se a terhességtől. Barátnőm meg mindkettőtől rosszul volt. Szervezetfüggő lehet. De tényleg van, akinek hüvelyben nem okoz gondot. Egy próbát megér.
febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!