Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes vagyok. Hajnal óta...

29 hetes vagyok. Hajnal óta extra pörgős a babám. Már fájdalmasan. Eddig nem ez volt a tendencia. Voltam délelőtt ügyeleten és a keringést, lepény, magzatvízet jónak találták. Mi lehet ez a hirtelen változás?

Figyelt kérdés

Tudom egyre nagyobb a magzat, meg erősebb, így nagyobbakat rúghat. De elvileg nem egyik napról a másikra kéne hirtelen sokkal intenzívebbnek lennie. Vagy mégis?

Ez a 3.terhességem,előző két bébi nem pörgött ennyire sose, bár ők lányok, mostani kisfiú.

Lehet a fiúk erőteljesebbek?



febr. 17. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha voltál orvosnál, miért nem kérdezted meg?
febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem. Nem tudják az okát.Ezért kérdeztem meg, hátha van itt más ilyen tapasztalattal.
febr. 17. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Ezzel bementél ügyeletre? Mitől okozna egy 29 hetes magzat fájdalmat a mozgásával? Nem néztek rád furán? Mi lesz később? Fájdalomküszöböd milyen? Lehet, hogy alacsonyabb és ezért érzed fájdalmasnak. És igen, növekszik a baba, forog össze vissza, nyilván lesz, hogy kellemetlenül kinyomjq magát vagy úgy rúg. Most éppen hogy fekszik? Az is ok lehet.
febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bementem. Nem azért mert nem bírom a fájdalmat. Olvastam, hogy odabent kellemetlen körülmények miatt is lehet hiperaktív a magzatmozgás, un. "vergődés". Felhívtam ezzel kapcsolatban a nőgyógyászom, aki épp külföldre ment. Ő javasolta, hogy menjek be ügyeletre. Mert valóban lehet rossz omen is, pl kevés magzatvíz, vagy plaćena problem, áramlási gondok.
febr. 17. 19:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem néztek hülyének az ügyeleten sem. Létező bajok jele, előjele is lehet a hiperaktivitás.
febr. 17. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Jézusom..azért nem az ujját vágta meg a kérdező amivel ügyeletre ment. Igenis van ilyen. Nekem placenta problémám volt. Korán felismerték, így minden alkalommal elmondták, hogy ha barnazok, vérzek, szokatlanul mozog a baba irány a kórház. Ha valakinél nem veszik észre és lesz valami probléma ez igenis lehet jel, hogy ha a gyerek kb fejen pörög benned.

Kérdező amúgy ha néztek mindent akkor nyugi. Lehet az is volt valami átmeneti kis probléma addig jó míg nem találtak nagy bajt.

febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet front. Nem? Nálam ez a második terhesség,az elsőnél is éjjel nappal mozgott hiperaktívan,fájdalmasan. Sose volt gond,mindig minden rendbe volt,lekopogom. Most a másodikkal vagyok 23 hetes,de most is mióta mozog konkrétan vannak időszakok,amikor folyamatosan érzem egész nap nagyon pici szünetekkel. Pedig ez most mellső fali lepény,az első hátsó volt. Nem találtak gondot eddig,de az is igaz,nekem amióta érzem ilyen,meg az elsőnél is ilyen volt. Mindkettő lány. Nekem ha nagyon nagy front van,akkor kevesebbet érzem,én akkor lepődők meg mindig.
febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek köszi az értelmes választ!

A többieket nem értem... Mintha a kötekedő.hu-ra írtam volna.

Nekem első két terhességem lányos volt, és mellső fali volt a lepény. Lehet ezért sem éreztem ennyire aktívnak sose őket.

Sajnos rátesz a paramamiságomra, hogy első babát elvesztettem a finisben. Minden előjel nélkül egyszercsak nem éreztem mozogni.Bementünk a kórházba, de már nem volt szívhang.

Ezért figyelek mindenre, ami furcsa eltérő. Inkább megyek be "feleslegesen", mint megint elveszítsek egy babát... Ki is röhöghetnek.

Sajnos hallottam olyat, hogy vergődött a magzat a tragédia előtt...

Remélem tényleg csak front miatt, vagy valami egészen ártalmatlan okból póverkodik ennyire a kislegény odabent.

Azért tettem fel itt a kérdést, hogy másnál volt e ilyesmi. Pl volt e olyan megfigyelés, hogy pl hidegfront akkor aktívabb volt a babája.

Nekem ez új most, hiába 3.terhesség.

febr. 18. 00:06
 9/9 anonim ***** válasza:
7# vagyok. Ne érezd magad rosszul,igen is jól tetted,hogy bementél,ha bármi eltérőt tapasztaltál. Nekem ekkora nagy tragédia nem volt,nagyon sajnálom a tiéd,nekem hellp szindr. volt a végén. Úgyhogy őszintén ha bármi hasonlót érzek,amit aznap éreztem akkor igen is be fogok menni még ha csak vaklárma is. De ezt ugyanúgy a lelkemre kötötte a doki-védőnő is. Azóta nyugodtabb kérdező? Boldog babavárást! :) Lennék már ott a 29. hétnél én is picit. :D
febr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!