Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez a hízási...

Szerintetek ez a hízási tendencia normális? 57kg val kezdtem a baba várást, Ma 23 hetesek vagyunk és 61 kg. A 19. hétig 59 kg voltam és az elmúlt hónapban lett ez a + 2kg ez így normális vagy ez a 2 kg egy hónap alatt sok még?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!

2013. febr. 18. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Most néztem meg a terhes kiskönyvemet és nekem úgy volt, hogy az első két hónapban nem híztam semmit. 19 hetesen fél kilónál tartottam, majd a 23. hétre híztam gyorsan 3kg-ot. 3 hét múlva még +2kg. Aztán a 32.hétre megint híztam 4-et, a végére összejött a +12kg, de engem végig dícsért a védőnő, hogy keveset hízok, pedig alapból én hízékony vagyok.

+ 2 kg miatt ne aggódj. Ha a 23. hétig csak 4 kilót híztál az teljesen jó!!

2013. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én több oldalon megnéztem már, hogy mi számít egészséges súlygyarapodásnak és heti lebontásban vezetem excelben. Én 57,7 kg-ról indultam és most 19 hetesen vagyok 61,7 kg, de ennyi idősen 3,1 és 6,5 kg között teljesen jó (az én magasságomra nézve: 168 cm).

23 hetesen 4,3 és 8,5 kg között még egészséges súlygyarapodásnak számít. Ha így folytatod akkor a terhesség végére kb. 8 kilót fogsz hízni (szerintem).

De a védőnő és a nődoki úgy is mindig mondja, hogy ez most jó, vagy már túl sok.

A te 4 kilód sem csak a baba, hanem a magzatvíz, a szervezeted 20%-kal több vért szállít, stb.

2013. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Én kint élek Hollandiába és itt az orvosom mindig megmér de nem mond semmit ,hogy ez jó vagy nem, én is olvasgattam utána de 8 oldalból 7 mindig mást írt:D nem is zavarna ha sok lenne ha tudnám ,hogy nem nehezíti meg a szülést!:) de így ,hogy normális örülök! :) mert én 57kg val kezdtem és 165 cm magas vagyok úgy ,hogy a második válaszolóval eléggé megegyezünk. Köszönöm a válaszokat:)
2013. febr. 18. 16:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is 57el kezdtem és a 19.hétben járok és 61kg vagyok :-) Nekem az elején ment fel a több. Most már oda figyelek az étkezésre és tornázok, biciklizek. Ha nem így tennék már bőven lennék 65 kg körül is.....
2013. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és elfelejtettem írni, hogy én nem a védőnő mérésére adok,mivel itt ruhában mérnek. Télen kezdtem a terhességet és akkor nem annyi ruha volt rajtam mint most tavasszal :-)
2013. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Erdeklodhetek, h mennyinel tartotok/zartatok a varandossagot? En most vagyok 18 hetes, 56-rol indultam, ma 59,3kg vagyok, szoval ez egybevag Veletek es ezert vagyok kivancsi. (164cm) Koszi :-)
2013. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!