Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39+1 hetesen elkezdenétek...

39+1 hetesen elkezdenétek hüvelykúpot használni?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta van sárga folyásom. November végén csináltak egy tenyésztést, ott kiderült, hogy baktérium van a hüvelyemben. Kaptam rá Zinnatot próba-szerencseként és Betadine kúpot is használtam rá. Na a Betadine óta azóta néha kis mennyiségben zöldes is. Volt még egy kevésbé alapos tenyésztésem kontrollként januárban, Streptococcus szűréssel egybekötve (csak aerob baktériumomat néztek, mikroszkóppal nem vizsgáltak, de elvileg az előző bacimnak ki kellett volba tenyésztődnie.)

Ott az jött ki, hogy nincs gomba, sem aerob baktérium. (Nem volt a legteljeskörűbb a vizsgálat.)


Azóta használtam hüvelyflóra helyreállító kapszulát is, azt hittem jobb lett tőle, de nem... Most szülés előtt 4 orvos is látott különböző okok miatt. A folyásom mind a négynek elmondtam, 3 azt mondta valószínűleg hormonális, nem vészes (persze a vizsgálatokkor pont alig volt folyásom, de képeket mutattam róla), 1 pedig azt mondta szerinte fertőzés és ír kúpot. Ennek 4-5 napja, de nem mertem elkezdeni használni a kúpot, mert mindegyikük megmondta, hogy bármikor szülhetek, 1x be is indult, de abbamaradt.


7 napig kellene használnom a kúpot. Addig valószínűleg meg fogok szülni és már hatni sem lesz ideje + félek, hogy a babába közvetlenül bekerül a kúp hatóanyaga, belemegy a szemébe, szájaba stb. A fertőzéstől is félek persze, imádtam volna. Ha 1-2 hónapja írja fel végre valaki ezt a kúpot.


Ti elkezdenétek használni?



febr. 28. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az orvossal beszéld meg. A fertőzés is belemehet a szervezetébe.

Ennyi erővel, hogy itt kérdezel hozzá nem értőket, kérhettél volna sürgős időpontot az orvosodtól.

febr. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Végülis, ha nem használod a kúpot, majd a fertőzért kapja el a baba.
febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Aki felírta, azt mondta nem lesz baj, ha használom. Az én orvosom pedig azt mondta rengeteg baktérium lehet egy hüvelyben, de a Streptococcus B ami veszélyezteti a babát, ő nem adna rá semmit.
febr. 28. 10:45
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdeném.Egyáltalán nem biztos,hogy 7 napon belül megszülsz,viszont az biztos,hogy a babának rosszabb,ha fertőtés éri születés közben.
febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Jajj, legalább az orvosok ugyanazt mondanák. :S

Egyébként van bármilyen más tünet? Viszket, ég, kellemetlen, büdös? Vagy csak egy kis folyás?

febr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon túlgondolod. A gondozó orvosomra hallgatnék, bármelyik oldalt is képviseli. Szülés előtt/elején vesznek vért. Nekem pl. semmi bajom nem volt, de ott egy értékem magasabb lett a kelleténél (nem emlékszem már mi), így napokig kaptam antibiotikumot. Már a szülés elején az első adagot és a babám első pisijein éreztem ugyanazt az ürülő gyógyszer szagot, mint a sajátomat. A szülésznő el is mondta, hogy azért adják már ilyenkor, hogy átkerüljön bele is. Na most ilyen formán, hogy egy kis plusz baci, vagy némi kúp maradék kerül a szervezetébe... majdnem mindegy.

Megjegyzem, ha el is kezded a kúpot, ott többször meg fognak vizsgálno, zuhanyozhatsz, elfolyik a magzatvized, vérzel, stb. Szóval mire megszületik a baba, addigra abból a kúp maradványból már semmi nem lesz.

febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38 hetesen kiderült hogy steptococcus om van de nem a B hanem egy másik változat.Kaptam rá amoxicillint. 39+1re szültem. akkor nap kellett volna mennem vizeletmintára hogy megnézzék hogy kiürült e a baci, szüléskor vettek vizeletmintàt semmi baja nem lett a babának mert kiürült a baci. Szedd amit az orvos felirt. Én pénteken hagytam abba az amoxicillint hétfőn szültem. Kérj orvosi véleményt, tényleg ne itt nem rosszból írom.
febr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom ahogy a hatos.

Ha elkezded, és be is indul akar holnap folyik a víz, vér, minden és nem marad benned a cucc. Szóval a baba szájába, szemébe nem megy az 1000%.

A fertőzés veszélyesebb a babára nézve.

febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Más tünetem nincsen. Azért tettem fel a kérdést ide, mert 7 nap alatt 4 orvossal beszéltem és 3 azt mondta ez a folyás belefér, 1 viszont írt kúpot, ez az 1 azt mondta nem baj, ha későn használom.
febr. 28. 13:29
 10/17 anonim ***** válasza:
Én az alapján döntenék, hogy ki mondta. Arra az orvosra én jobban hallgatok, akihez rendszeresen járok és elégedett vagyok vele, mint egy tök idegenre, akivel csak egyszer találkoztam.
febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!