Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetesen vèrzès?

17 hetesen vèrzès?

Figyelt kérdés

Akinél előfordult 17 hetes terhességnél vèrzès ( élènk piros) , mi volt az oka?


Be kellett jönnünk este, mert elkezdtem vèrezni. Megvizsgàltak, mèhszàjam zàrt, vérzès most èpp minimàlis, babàra uh-val ránézett 1 percre kb, tornázott nagyon, szìvhang ok, mèhlepèny jò helyen, azt mondta nem làtja hogy gond lenne vele. De bent fogott ès kapok progeszteront meg reggel csinàlnak egy rèszletes uh-ot. Komolyan hogy egy perc nyugalom nem lehet. Vègigszorongom az első 12 hetet, kicsit megnyugszom, hogy most màr nagy baj nem lehet ( 3 vetèlès utàn). Erre most kell azon izgulnom, hogy megmarad e. Az orvos annyit mondott mikor kiment, hogy vagy megmarad vagy nem.


Azt mondta egyelőre fogalma sincs mi okozhatja a vérzèst.


márc. 5. 01:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Mintha magamat olvasnám

Én véreztem 7 hetesen ,17 és 27 hetesen.

Sose tudták megmondani mi okozza. 17 hetesen nálam nagy adag barnázas volt .27 meg piros vérzés.

30. Héten mondta m az orvosomnak hogy 10 hetente valami nálam történik. Akkor röhögtünk hogy 37 hetesen már nyugodtan megszülhetek.

37+1re megszületett a kislányom🤣

Szóval értelek de nyugi nem lesz gond. Ilyenkor elég vérbő ott lent így könnyebben elpattan valami.

Viszont nézd a jó oldalát a méhszáj zart baba jól van. Nagy gond nem lesz

márc. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%

Próbálj lazítani. Ne ugrálj, ne kelj fel fölöslegesen, a méhszájat ne terheld.

Ne erőlködj pl. székelésnél. Kérj székletlazítót.

márc. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm a megnyugtatò választ. Mrgkèrdezhetem mekkora mennyiségű volt a vèrzès?


Nekem a kicsi tisztasàgi betèten vagy mindig egy kisebb folt, eddig tegnap este òta csak azèrt cserèltem kètszer, mert a nővèr kèrte. De pisilèskor meg csöpög a vèr a wc-be, meg mikor megtörlöm magam a papìron nagyon sok van.


Nem is tudom, hogy melyik a jobb...ha tudom, hogy mièrt vagy ha nem?


Mert az megnyugtatò, hogy rànèzèsre minden rendben, de a vèrzès meg mégis csak fennàll.


Meddig vèreztèl egy-egy alkalommal?

márc. 5. 06:15
 4/21 A kérdező kommentje:

Bocsànat a hibàkèrt, nincs nálam a szemüvegem.


*megkèrdezhetem


*betèten van

márc. 5. 06:17
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

17.héten nagy adag barna volt. Placenta a méhszáj közelében volt akkor még.a magán dokim annyit mondott hogy ez előfordúl és ne aggodjak.

A progeszteronnak meg itt már nincs jeletősége.(fiatal es fejlödni akaró dokim van)

márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ma már látni fogják,hogy egy hematóma okozza például. Majdnem 12 hetesen volt nálam (de ismerek akinek a második trimeszterbe ugyanígy vérzéssel), elöntött a vér,ömlött és nem látták honnan jön,minden oké volt, ketten is megvizsgáltak,de semmit sem találtak. Befektettek,nekem is wc-nél jött rendesen,törlésnél,meg ha felálltam is,2 napra rá látták az UH-n,hogy jó nagy hematóma van és az vérzik. Nálam az első terhességnél volt olyan,hogy 16-17 héttől mindig volt egy egy foltnyi vérpöttyöm a tisztaságin. Egyre rendszeresebben,sose látott a dokim semmit,egyszer vizsgálat előtt törlésnél is rendes vérmennyiség,akkor sem látta az okát. Ez akkor végigkísért,én a vérbőségre gondoltam akkor. Kitartást,szorítok!
márc. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, teljesen megértelek! Én is végigparáztam az első 12 hetet, állandóan volt valami. Ez a vagy megmarad, vagy nem a kedvenc mondatuk. Én már elengedtem a fülem mellett, de azt reméltem a 2.trimeszterre abbahagyják. Már jól lennék, de természetesen a lepény a méhszájamon van és van még vagy 3 nyavalyám, ami okozhatna vérzést. Szerencsére pár hete nincs, de folyton a bugyimat nézegetem.

Amikor nekem ilyen volt, mint neked, hematóma okozta, amit pár órával előtte még nem láttak. Szerintem neked is lehet az, mert nekem úgyse látták, hogy fél centis volt a babám. Már olyan nagy neked, hogy simán kitakarhatja.

Próbálj megnyugodni, drukkolok neked!🤞

márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7#-es Ezt a mondatot én is ki nem állhatom. Amikor bekerültem 12 hét előtt 1-2 nappal hematóma miatt és a pici jól fejlődött,megvolt mindene,minden is rendbe volt,méhlepény,stb.,csak ott volt alatta a hematóma ami vérzett és benyomta abba a lelkiállapotomba a ráadásul kismama doktornő, hogy vagy megmarad vagy nem,ez van,így mosolyogva,akkor azért képen töröltem volna így eüs-ként. Legalább mondta volna vigyorgás nélkül, szerettem volna neki is megmondani,hogy nálad is egyébként vagy megmarad vagy nem. Végül minden oké lett,úgyhogy vigyoroghat kedvére. :D Amúgy azóta én is nézem mindig a bugyim,bennem maradt ez a para. :\ Egyre kevesebbszer,de főleg ha folyást érzek megijedek,hogy nem-e vér. 6# voltam.
márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#8! Hát, igen, mindannyian tudjuk, hogy ez minden terhességre igaz. De miért kell folyton a képünkbe vágni? Miért nem lehet simán csak azt mondani, nézze itt egy hematóma, ilyen problémát okozhat, ezt és ezt tudjuk tenni ellene és bízzunk abban, hogy felszívódik/szervül?

Én már rájöttem, hogy ezt a vérzés parát már csak a magzatvíz-szivárgás para fogja felváltani😂

#7

márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat csajok! Ma valamikor elvileg lesz egy uh-m addig sajna vakon vagyok. Èjjel nem tudtàk megmondani, hogy mi okozza. Nem làttak haematomàt ès a mèhlepèny is jò helyen tapad. Görcsölgetek, wc-re alig merek kimenni. Egyszer voltam 2 òràja, akkor barnàs volt. De addig még fekszem nem vèrzek. A pisilès full para, totàl bepànikolok,,ahogy folyik. Baba nem mozgott hajnali 5 òta, de egy 10 perce hàla jelzett. Gondolom èn is pihenek, gondolta akkor ő is alszik. :)
márc. 5. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!