Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugtató és terhesség?

Nyugtató és terhesség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Helex SR-t 0,5 mg-t szedek reggel 1-et, viszont folyamatosan azon jár a fejem, hogy mi lesz ha véletlen (természetesen védekezünk) terhes lennék, mert ezt ugye kizárni teljesen úgysem lehet.. és baja lenne babának a gyógyszertől, van itt esetleg olyan, aki az első pár hétben amíg nem tudta, hogy babát vár szedett valamilyen gyógyszert és lett valami baj, illetve a ti orvosostok mit javasolt?😬

márc. 5. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Az elején nem befolyásol semmit.
márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A papírján nincs rajta semmi? Szerintem a biztonság kedvéért kérdezz rá a dokinál
márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Retard alprazolám,(én szedtem 1-eset jól tönkreteszi a gyomort) nem gondolom, hogy pláne terhesen jót tenne

Terhesen nagyon semmilyen kémia nem tesz jót az az igazság nagyon alaposan meg kell beszélni az orvossal mit szedhetsz és mit nem mert átmegy a gyereken is

márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az összes ilyen jellegű gyógyszer problémás, el kéne hagyni vagy cserélni kéne.
márc. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2es. Köszönöm a válaszod. :) Ezt írja “ A Helex SR-t nem szabad alkalmazni terhesség alatt, kivéve kezelőorvosa kifejezett utasítására. A Helex SR szedése a terhesség alatt káros hatással lehet a magzatra, illetve az újszülöttre.”

Még fiatal vagyok 21 éves párommal 2 éve élünk együtt babát még nem szeretnénk viszont kicsit később igen, de ha terhes lennék véletlen mindenképpen megtartanám és emiatt félek. Egyébként gumival védekezünk.

márc. 6. 08:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha rendesen védekeztek, én nem hiszek abban, hogy "véletlen terhes lettem". 7 évig szedtem fogamzásgátlót, egyszer se csúszott be terhesség, pedig többször volt hasmenés, hányás, stb, a gyógyszer mégis védett..majd abbahagytam a szedését, 3 hónapig megszakítással védekeztünk, és az első éles hónapban, amikor próbálkoztunk, már terhes is lettem.
márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit, hogy bár másfajta gyógyszert, de szedtem olyat, ami terhesen nem ajánlott, antidepresszánst. Az orvossal egyeztetve teherbeesés előtt 1-2 hónappal tettem le.
márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!