Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mit tudok...

Terhesség alatt mit tudok tenni, ha úgy érzem az idegösszeomlás szélén állok?

Figyelt kérdés

Korábban is kezeltek szorongással, évek óta jól voltam többnyire, de most újra előjött, és nagyon erősen. Külső és belső tényezők hatására is. Egyre rosszabb a helyzet, kb 2 hete alig tudok enni, már aludni is csak pár órát tudok naponta, állandóan görcsben a gyomrom, hasmenésem van, az agyamat nem tudom leállítani egy percre sem. Nem tudom mi segíthetne a nyugtatón kívül, de azt most nem írhatnak fel nekem. Aggódom a baba miatt, nem tudom mi lesz így velünk . :(

Sosem lesz már jobb? Hol kaphatnék gyors segítséget?



2022. márc. 2. 07:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem mész el egy pszichológushoz? Nem a leggyorsabb segítség, de lehet segítene.


Ui. Citromfű tea iható. Lehet ebben az esetben halottnak a csók, de a semminél több

2022. márc. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
N3m igaz hogy magadtól men jut eszedbe felkeresni az orvost aki anno kezelt....
2022. márc. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott, csak ő magánban dolgozik, amire jelenleg nincs keretünk. Másrészt kb 1 hónap a várakozás hozzá, addig nem tudom hogy tudom túlélni ezt az időszakot egyedül. A baba miatt aggódom leginkább. Ha kérek a háziorvostól beutalót pszichológushoz vagy pszichiáterhez, az szerintetek működhet?
2022. márc. 2. 07:40
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha magán orvosra nincs pénz, akkor állami helyre menj!
2022. márc. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%
Hát most erre mit mondjak azon kívül, hogy ha orvosra nincs pénz, nem volt épp felelős döntés a gyermekvallalas...Vele mit csinálsz, ha orvos kell és csak a magán johet szóba? Bakker....
2022. márc. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész a tb által támogatott pszichológushoz?
2022. márc. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%

5, ezért le leszünk pontozva, de igen. 15-20 ezer Ft nincs elmenni pszichológushoz….

Ha a gyereknek lesz valami olyan baja, ami miatt hordani kell majd, akkor mi lesz?

2022. márc. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%

Sajnálom a gyermeked.

Lesz neki egy folyton folyvást irracionálisan túlféltő, állandóan szorongó idegbeteg anyja.. Csodás gyerekkor elé néz..


Nem engednék mentális problémával küzdőt gyereket vállalni, maximum nagyon nagyon szoros orvosi megfigyelés mellett, örök életére. Nahyon szigorúan kellene ezeket a dolgokat venni.


Lehet lepontozni.

2022. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ingyen segítséget nyújtó szervezetek is, nézz utána, hátha ők tudnak valami költséghatékony megoldást nyújtani. De ennek neked kell utánajárni és lehetőleg olyan körökben ahol értenek is a témához, a gyakori nem a legjobb platform erre. Vagy hívd fel a háziorvosod vagy az előző orvosod, ki mondta, vagy egy hónapot kell várni? Ő? Vagy ezt te csak úgy gondolod? Mert az akut eseteket a legtöbb orvos előre veszi. Szóval ülj le és telefonálj körbe minden létező opciót, mert ha csak azt gondolod úgysem segít senki, akkor nem is fog megoldódni.
2022. márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%

Abban mondjuk egyet értek a többiekkel, hogy nem feltétlen kellene úgy gyermeket vállalni, hogy egy egyszeri magánorvosi vizitre nincsen pénz. Azért a gyerek járhat elég váratlan kiadásokkal, amikkel nem árt számolni.

De ilyen esetben mondjuk el kellene menni oda, ahol gondozzák a terhességed, elmondani a problémád, és kérni egy beutalót állami pszichiátriai rendelésre. A legtöbb helyen a terheseket egyébként is soron kívül fogadják, pláne, ha megkéred a nőgyógyászt, hogy beszélje le.

Egyébként pedig nyilvánvalóan léteznek olyan pszichiátriai gyógyszerek, amiket a terhesség alatt is lehet szedni....

2022. márc. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!