Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetesen nem korai a derékfáj...

5 hetesen nem korai a derékfájdalom?

Figyelt kérdés

Nagyon korai még a terhességem, konkrétan csak nemrég tudtam meg, de ma napközben elkezdett fájni a kereszt csontom és egész nap kitart. Ha mozgok, sétálok, akkor kicsit jobb. Ülőmunkát végzek, lehet azt már most nem bírom?

Kicsit aggódom a méhen kívüli miatt, majd csak jövő héten megyek dokihoz.

Valakinek volt ilyesmi a legelején?


márc. 12. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

15 hetes terhes vagyok. Az ötödik hét óta fáj a derekam illetve vannak enyhe görcsök, húzódások, szurkálások az alhasban. Eddig minden oké a babával (kopp kopp kopp).

Nálam volt előzménye a derék dolognak (sport sérülés) így a korábbi terhességeim alatt is sajnos végig fájt a derekam a legelejétől. A relaxin hormon miatt fáj ilyen korán az orvosom szerint.

Érdemes lesz majd gerinctornával szinten tartani ha engedi az orvos, az rengeteget tud segíteni.

Boldog babavárást! :)

márc. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)


Nálam nem volt sérülés, de alapból gyenge a hátam, derekam, szóval lehet emiatt is. Jövő héten megyek dokihoz, rákérdezek mindenképp :)


Nekem is volt már egy várandósságom ami sajnos félbeszakadt, ott viszont nem éreztem ilyet, ezért volt furcsa.. :D


Köszönöm, neked is boldog babavárást! :)

márc. 13. 08:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Második terhességem és az első trimeszterben mindkettőnél borzasztóan fájt a derekam. Hosszabb séta után mindig "becsípődött" érzésem volt pl., ami másnapra teljesen elmúlt, de összességében ez még elviselhető volt nekem. A harmadik trimeszterben már nagyon tudtam szenvedni a derekammal.
márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 15 hetes, a legelején (teszt idején) napokig felállni alig tudtam annyira fájt a derekam. Nagyon aggódtam, hogy ez most akkor a terhesség végéig ilyen lesz? De elmúlt kb egy -másfél hét alatt
márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Próbálok akkor nem aggódni rajta!
márc. 13. 10:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is 15 hetes vagyok. Kb a 9dik héttől hol a derekam fáj, hol az alhasam görcsöl. Minden vizsgálaton mindig minden rendben hála istennek, bár engem is idegesít, de nem tudok vele mit csinálni. Remélem minden rendben lesz 🩷 12 hetes korom óta olyan vagyok mint más 30 hetesen. Néha szégyenlem magam miatta. A rövid séta sem esik jól, hajolgatni sem... mint aki mingyárt szül úgy érzem magam...
márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon korán, az ovuláció után 1 héttel már fájt a derekam, panaszkodtam is a kollèganőmnek, hogy borzasztó, nem tudom mi történt. Pár hét alatt elmúlt és azóta nem fáj.

29 hkm

márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os dettó így vagyok és a hasam is akkora amivel más már szülni megy lassan. :D

Ne szégyelld magad miatta, ez van. Minden terhesség más.

márc. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

A párom is ezzel nyugtat hogy ő most azért van hogy meg tegyen mindent, és ha nekem az esik jól, ne csináljak semmit. 🤣 csak van hogy ezt be is tartom, és néha kellemetlen hogy szegény hazajön még kutyát sétáltat, meg ruháthajtogat 🥲😅 de tényleg semmi más nem jó a fekvésen kívül. Persze a környezetem szerint csak játszom a fejem 🫣

márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerencse, hogy nem a környezeteddel vállaltál babát, hanem a pároddal. 😉😊
márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!