Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz ötlet így megtartani?

Rossz ötlet így megtartani?

Figyelt kérdés
Mindig is nagyon szerettem volna anya lenni hát ez össze is jött de a párom nem rajong a dologért pedig régebben mindig azt mondta hogy mennyire szeretne családot, sajnos nem vagyunk már fiatalok ha elvetetem valószínűleg nem lesz több esélyem.Úgy döntöttem hogy egyedül nevelem,fel van ahova menjek a babával, viszont anyagilag nem állok túl jól kb 100ezer forintból kéne kijönnünk tudom hogy nagyon szükős de nem akarok lemondani a gyerekemről,küzdeni akarok érte és bármilyen lehetőség et megragadni hogy fel tudjam őt nevelni.
márc. 18. 08:36
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
82%

Én megtartanám. Amíg nem születik meg, próbálj félretenni, és ha úgy van azt hiszem 6 hónapos kortól mehet bölcsibe, így tudsz mellette dolgozni.

A nagyobbik gyerekem váratlanul érkezett, az apjával nem maradtunk együtt miatta, és most is azt mondom, hogy a legjobb dolog ami velem történhetett. Csodálatos és csupaszív gyermek. ❤️

márc. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
81%

100 ezer forintból lehetetlen lesz megoldani az életet kettőtöknek, még úgy is, ha van egy hitelmentes ingatlan, amiben lakhattok.

Ha van remény javítani a helyzeten, van családi segítség, esetleg.

márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Van egy kis tartalékom igaz nem sok kb félmillió.esetleg még arra gondoltam hogy családsegítőtöl kérek segítséget amíg nem lesz jobb a helyzet.
márc. 18. 08:44
 4/45 A kérdező kommentje:
2es ismerek olyat akik 50ezer forintból nevelnek 2gyereket és még is megoldják.
márc. 18. 08:46
 5/45 anonim ***** válasza:
78%
100 ezer forintból egy személy sem tud megélni. A gyerektartással meg a családi pótlékkal együtt lenne kb. 150, ami az éhenhaláshoz is kevés.
márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
82%
#4 Két gyerekkel 50 ezerből? És te ezt elhiszed?
márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
78%

ma 08:49


Sajnos, sokaknak nem probléma, ha nyomorban kell felnevelniük a gyereket

márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy manapság milyen munkáért fizetnek 100e forintot, de sürgősen keress másik állást... (ha pedig a bérleti díj és hasonlók visznek el ilyen sokat, akkor új lakóhelyet IS.)

Védőnőnek jelezheted, hogy minden segítség jól jön, ő lehet tud segíteni ruhákkal, feleslegessé vált tápszerrel, ilyesmikkel.

Puhatolózz barátoknál, hogy ki miben tud segíteni, mert egyedül nagyon nehéz tud lenni, főleg az elején...

Nincs joga itt senkinek megmondani, hogy megtartsd vagy elvetesd, de ha megtartod, nagyon össze kell kapnod magad.

Én hasonló szituban megtartottam a babát (450e nettó fizetéssel, hitelmentes ingatlannal, megtakarítással), és eddig életem legjobb döntésének érzem, de ehhez fontos nekem az anyagi biztonság, aminek köszönhetően felhőtlenül ki tudom élvezni az anyaságot, valamint hogy édesanyám mindenben támogatott, és rengeteget segít.

Kívánom neked, hogy sikerüljön mindent megoldanod és sok boldogságot a picivel!

márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
93%

Szegényebb családban nőttem fel, de nem a nyomornegyedben, mégis borzalmas volt, nem közvetlenül a pénz hiánya hanem az hogy a szüleim idegroncsok voltak, mert sose volt pénz. De nyilván más bajok is voltak nem csak ez.

Viszont azóta nekem is van gyerekem, csak a rossmannban az első negyedévben 170 ezer forintot költöttem ebben csak pelenka, popsitörlő, bébiétel, babakeksz van nagyrészt, (néha veszek ott mást is, de főleg ezekért járok).

Én nem mindenből az olcsót veszem, hanem ami jó, de azért törekszem lefaragni az árakat. Nem gondoltam hogy ilyen drága tud lenni egy gyerek havonta.

Nyilván kevesebből is meg lehet oldani, de örülök hogy nem kell azt a pelenkát vennem amiből kifolyik a pisi stb. Oltások rota, bexero is drága, de borzasztóan érezném magam ha nem tudtam volna beadatni.

Gyorsan szerezz egy jó munkát, gyűjts, beszéld le a segítséget pl a szüleid tudnak-e anyagilag is támogatni, ha úgy alakul.

márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
9es szülői segítség nincs, lehet örökbe adom inkább csak olyan rossz érzés hogy más még kevesebb pénzből nevel gyereket mert eggyik szülő sem dolgozik a putriban élnek és nem veszik el tőllük a gyereket és kapják az ingyen segítséget minden téren és boldogan nevelik a gyereket, nekem meg le kell róla mondanom.
márc. 18. 09:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!