Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem 19 évesen. Jó...

Terhes lettem 19 évesen. Jó ötlet megtartani?

Figyelt kérdés

A párom 21 éves, mindketten végzősök vagyunk. Nyakunkon a vizsga is. Bár annyira nincs szívem elvetetni, mert még is csak bennem növekszik egy baba, és az a tudat hogy itt van egyszerűen csodával tölt el.

A párom ki tart mellettem, a szüleim is tudják már. Rám bízták a döntést, akárhogy is döntök támogatnak. De most hogy nemsokára jönnek a vizsgák, félek hogy a sok stressz negatív hatással lesz a babára. Tudom most hülyének néztek, de minden anyának fontos az hogy a gyermeke egészséges legyen.


2019. dec. 27. 09:03
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem jó ötlet, de ti tudjátok.

Se munkátok, se pénzetek, teljesen a szülőkre utalva... 19 évesen azt hittem életem szerelmével vagyok, mire 21 lettem már nem volt mellettem, utólag örülök, hogy nem lett véletlenül se gyerekünk.

De neked már ott van. A te döntésed

2019. dec. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
83%
Bár én 21 éves voltam, s két éve férjnél (1991-et írtunk akkor). Akkor végeztem a főiskola utolsó évét. Tehát épp vizsgaidőszakban előtt lettem terhes. Utolsó év, gyakorlat, szakdoga, államvizsga stb. Mondjuk más világ volt, már volt hol laknunk (nem albérlet), kocsink, s simán elég volt a férjem fizetése+ az én gyesem a megélhetéshez. 7 hónaposan államvizsgáztam, nem lett semmi gond a babával, aki már ma kétgyerekes anyuka.
2019. dec. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
80%

#2 Ahogy mondod, az egészen más világ volt, már volt lakás is pl, nem a semmire jött volna a gyerek.


Figyelj kérdező, én hasonló korú vagyok, mint te, és el nem tudnám képzelni, hogy én most anya legyek. Nekem a tanulás fontosabb lenne. Anyukám habár végigvitte az egyetemet egy gyerek mellett, rengeteg, de tényleg rengeteg segítség kellett mamáéktól, pénzben is meg felvigyázásban. Gyakorlatilag az életem első évét mamámmal töltöttem el, nem anyukámmal. Erre is gondolj azért, mennyit fog látni téged a gyereked?


Na hát a párkapcsolat meg egy külön téma. Nekem is viszonylag tartós (2 éves) kapcsolatom van most, de így szülni nem mernék. Pedig a párom már dolgozik, de egyszerűen egy fizetés nem lenne elég.


A döntés valóban a tiéd, de mérlegeld a dolgokat, hogy elbírnád-e. Főleg, ha a párod otthagy.


19/L

2019. dec. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
50%

Én is terhes lettem 19 évesen, párom akkor 21 volt.

Mi megtartottuk volna, pedig még javában csináltam az iskolát.

Sajnos a természet közbe szólt.

Most 21 éves vagyok, munkám még nincs, párom dolgozik, amiből megtudunk élni. Együtt élünk. Most már úton van az első gyerekünk.

Ha az én véleményemre, ha kíváncsi vagy én biztos megtartanám. Megtartottam volna közel 3 éve is.

Egyáltalán nem vagyok ellene, ha a szüleitek támogatnak titeket, úgy tudtok elindulni.

Még fiatalok vagyunk és valahogy meg kell lökni minket.

Én tudom, hogy sehol nem tartanánk, ha nem kapunk segítséget.


De ez a te döntésed. :) mérlegelj, hogy biztos olyan apát választasz, aki ott lesz mellettetek. Ezt mi nem látjuk, csak te.

2019. dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
81%
Tudom, hogy le fogtok pontozni, de én nem tartanám meg. 19 évesen még ki sem léptél a világba. A 21 éves apuka is kétséges, meddig lesz ott. A szüleid meg felnevelték már a gyereküket, szerintem nem tisztességes rájuk hárítani a sajátod. Csodával tölt el, meg jajj, de cuki lesz, de a valóság más. A valóság az, hogy ha megszületett, te megszüntél első helyen lenni. Az ő igényei, érdekei, élete lesz az elsődleges. Lehet, hogy ez most úgy hangzik, mintha nem lenne nagy dolog, de az. Soha többé nem döntesz majd semmiben úgy, hogy őt ne vennéd figyelembe, és ez örökre meghatározza az életed. A tiéd, az apja akármikor leléphet, nyilván, hiszen ilyen világban élünk. Fizeti a gyerektartást és kéthetente 1x elviszi sétálni. A TE életed vlátozik meg! Jobban meg kell ezt fontolnod, azon túl, hogy most lesz 1 vizsgád. Életed minden hátralévő évéről döntesz most.
2019. dec. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
69%

Ne csak a szép oldalát lásd.

Egy 21 éves "férfi" még gyerek. Te is szinte az vagy még. Ráadásul állástalan.

Próbáld meg objektíven végiggondolni, ott lesz a válasz.

2019. dec. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
74%

Az 5 és 6-os Válaszolok jól mondják.

Egy baba nem csak cuki. És nem marad örökre baba. Jól össze lehet egyeztetni amúgy az anyaságot önmagaddal. De nehéz! Ha kifogsz egy nehéz természetű babát, akkor az első években kb megszűnsz önmagad lenni. Később persze ez is rendeződik, de érettebb nőknek is gondot tud okozni.


Persze lehet szerencséd is egy csodajó természetű babával aki nem hasfájós, és első perctől lehet vinni mindenhova, mert bárhol elalszik és jól elvan.


De mint mondtam nem marad örökre baba. Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond! Ez nagy igazság!

2019. dec. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
71%
Én 21 éves leszek és 21 hetes terhes vagyok. Párom 23 éves több mint 2 éve vagyunk együtt. Én biztos nem vetetném el,nem tudnám megölni a saját gyermekem. Régen is úgy indultak neki az életnek,hogy a szülők segítettek,nem értem a mai világban ez miért probléma sokak számára..
2019. dec. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
68%
Rajtad múlik a döntés. Ha félted hogy stresszeli a "babát" a vizsgaidòszak (nem fogja, mert embrió és nem baba), az picit gyanús arra hogy kötőddz hozzá és nehezen dolgoznál fel egy abortuszt.
2019. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
30%
Akárhány éves vagy, akárhány vizsgára készülsz, felelős vagy azért a kis életért. A stressz miatt nem lesz beteg a babád, viszont ha olyan baja van elmegy magától.
2019. dec. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!