Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes lenne így is elmennem...

Érdemes lenne így is elmennem orvoshoz?

Figyelt kérdés

17 hetes terhes vagyok. Éjjel arra ébredtem, hogy borzasztóan szúr a hasam jobb oldalon, alul. Mint a szalagok nyúlása, csak ez velem maradt órákig.

Mivel egyedül voltam itthon a 2 éves gyerekemmel próbáltam fejben kitalálni valamit, hogy hogy tudnék bejutni az ügyeletre, egyáltalán hova kell mennem, stb. Aztán ahogy jött, úgy el is múlt a fájdalom. Most megint van egy kis tompa nyomás ugyanott, de inkább bél jellegűnek érzem, mint nőgógyászatinak.

Össze vagyok zavarodva, hogy akkor most merre is kellene indulnom. Nőgyógyászati szakrendelés a településünkön csak hétfőtől szerdáig van, ha erre van szükségem el kell mennem az egy órára lévő körzetes kórházba. Viszont mivel nem nőgyógyászati eredetűnek érzem, így nem is vagyok benne biztos, hogy oda kéne mennem.

Nem vagyok egy tesze-tosza alkat, de bevallom, most fogalmam sincs, hogy van-e értelme elindulnom és ha van, akkor hova.

(A baba mocorgását érzem.)


márc. 21. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem leírás alapján teljesen normálisnak tűnik, lesznek még ennél cifrább fájdalmak is. Én nem mennék ezzel, de ha te nem vagy nyugodt, akkor nézesd meg magad.
márc. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel sz orvosodat. Van kire hagyni a gyereket? Férjed?
márc. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az orvosomat nem érem el sajnos, ő is csak hétfőn és szerdán rendel. A férjem este ér haza, addig max a bébiszitterünket tudom "riasztani".
márc. 21. 09:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha elviselhető, akkor én még várnék.
márc. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyivel biztosan nem mennék be ügyeletre a mindenféle influenzás, lepkehimlős, hányáshasmenéses beteg közé. Amíg nem elviselhetetlen a fájdalom, de persze te érzed.
márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát ilyen nem terhesen is megesik, nem hogy terhesen, mikor azért lehetnek furcsa fájdalmak akárhol is.

Ha nincs más bajod (láz, hányás, hasmenés, vérzés), ráadásul enyhült is, akkor szerintem tök felesleges az egész para.

Pihenj, esetleg vegyél be egy paracetamolt, akkor ennyi.

márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem mentem végül. Hajnalban elviselhetetlen kategória volt, akkor azért kétségbeestem és ott úgy éreztem talán indokolt lenne az ügyelet, de aztán hála istennek enyhült.

Kértem időpontot a dokimhoz hétfőre biztos, ami biztos, nyugtasson meg (régen volt az előző uh és messze lesz még a következő). A fájdalom továbbra is jelen van, de azóta is elviselhető mértékű szóval remélem semmi komoly.

márc. 21. 15:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Én tudod mire tippelek? Vesehomok vagy vesekő. Nekem terhesen volt már homokom, az volt ilyesmi fájdalom. Nekem az vizeletlaborból derült aztán ki.
márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó, hogy ezt megírtad, köszi. Belegondolva kérdezte az első trimeszteri labor után a dokim, hogy van-e valami húgyúti, vese, stb. panaszom, most megnéztem a laborom és nagyjából sejtem miért kérdezhette (akkor nem volt panaszom, így nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget neki). Simán benne lehet...
márc. 23. 15:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem az üledekben voltak kristályok ha jól emlékszem, mikor homokom volt. Neked is hasonló?
márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!