Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódtok a lepkehimlő miatt?

Aggódtok a lepkehimlő miatt?

Figyelt kérdés

Elég friss kismama vagyok, most mindenhol ez a lepkehimlő megy és kicsit beaggódtam. Nincs még másik gyerekem, nem vagyok gyerekek közelében sem, így próbálok nem ráparázni.

Ti hogy vagytok ezzel?

6 hkm


márc. 21. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Sok minden miatt aggódtam terhesen, emiatt nem.
márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én folyamatosan gyerekehez járok munkám során. Nem parázom túl, pedig késői, nagyon várt baba, vetélés után. Annyit kértem, szóljanak, ha a suliban/oviban épp járvány van. Még nem szólt senki. 1x volt, hogy anyuka közölte, himlős a gyerek, de jól van, nyugodtan menjek. Hát, köszi. Nem mentem nyugodtan, sőt sehogy. Utóbb kiderült, állítólag bárányhimlős volt csak.
márc. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nagyterhes voltam tavaly nyáron, a férjem nagyfia lepkehimlos volt (akkor még nem volt ez ilyen "felkapott", azt se tudtuk először, mi az). Nem lett semmi baja a babámnak, már 5 hónapos egészséges nagyfiu :)
márc. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

2# Az a baj ezzel mire már szólnak,hogy járvány van,ergo van látható jele,már napokkal hamarabb fertőz,tehát mindegy.


28 hetes vagyok a másodikkal,hááát parázok kérdező,de azért annyira nem,annyi mástól tartok inkább,hogy ez elenyésző. :D Nem jut eszembe. A nagyobb nem jár még közösségbe,de azért megyünk vele mindenhova,gyerektársaságba is,rokon gyerekekhez,stb.,meg sajnos a boltba és bárhol is össze lehet szedni. Férjem is hazahozhatja,gyerekek között dolgozik. Jó páran elkapták már,sajnos. Bízok benne nem fogom,mást nem tudok. Meg tünetmentesen is átmehet,tehát ki tudja..

márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Korhazban dolgoztam végig, ettől függetlenül sok mindeneb aggódtam mert ugye értek hozzá , tudom , hogy pl. mennyi nő elvetél a felvágottak miatt mert listerosis- os csak fogalmuk sincs róla. Az elején aggódtam a Toxoplasma miatt mert ahol laktunk ideiglenesen az erkélyen rengeteg galamb volt és ugye galamb ürülék kifejezetten terjeszti általában ezt sem tudják az emberek.

Emellett voltak betegeim akik kemoterápiát kaptak sugárterápiát kaptak ionizáló sugarakat , sose tudtam hogy épp melyik jön. Annyi minden miatt lehetne aggódni hidd el, de felesleges. Most ez a lepkehimlő dolog éppen fel van fújva gyanítom három évvel ezelőtt azt sem tudtad hogy mi az.

Ne aggódjál mindenfélén, mert csak bevonzod a bajt. Azért a terhességek legnagyobb része problémamentes a 12. hét után. Végülis ezért több billió a Föld lakossága. 🙂

márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#4! Ez igaz, de amikor járvány kezdődik még egy-két gyerek fertőzött, lehet, hogy nem is az ő csoportjában. Az még simán lehet jó, hisz ő egyáltalán nem biztos, hogy már elkapta, de tudjuk, hogy jó eséllyel mostanában el fogja.

Azért 9 hónapig nem zárkózhatok be munka nélkül.

#2

márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Jó babavárást nektek és jó egészséget! :)

márc. 21. 10:48
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Az en gyerekem most kapta el. Piros az arca meg tiszta takony. Szerencsere nincs terhes no a kozelben, de a magzat meghal vagy odemas lesz. Nem vicc am ez. Nagyon konnyeden veszitek.
márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#2

"Utóbb kiderült, állítólag bárányhimlős volt csak."


Arra nem oltják már egy jó ideje a gyerekeket?

márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
8# Nem könnyedén,szimplán nem tudod kivédeni. :( A gyereked már napokkal azelőtt fertőzött,hogy most kijött a tünete,sajnos. Ki tudja hány kismamának adta át. Akinél kisiskolás van nem tudja most hónapokra kivenni a suliból ahogy lehet egy ovisat sem. Ráadásul ez sem megoldás. Illetve nyárig ki kell mozdulnod boltba is,vizsgálatra is,apukának dolgoznia kell menni. Olyan is elkapta,akinek gyereke sincs,nem jár közösségbe,még is. És nem vagy meghal vagy ödémás lesz,hanem LEHET baj,illetve lehet semmi. Nem vagy vagy. De ha van valami megelőzős ötlet,őszintén érdekelne. :) Te hogy védenéd ki? Érdekes amúgy,mert az előző terhességem alatt is volt,de valahogy akkor nem volt hírértéke vagy nem tudom,több száz tagú babacsoportból senkinél nem volt,senki nem aggódott,pedig valahol 2-3 gyerek is volt már.
márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!