Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódtok a lepkehimlő miatt?

Aggódtok a lepkehimlő miatt?

Figyelt kérdés

Elég friss kismama vagyok, most mindenhol ez a lepkehimlő megy és kicsit beaggódtam. Nincs még másik gyerekem, nem vagyok gyerekek közelében sem, így próbálok nem ráparázni.

Ti hogy vagytok ezzel?

6 hkm


márc. 21. 10:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

8- as ez virus, NEM lehet kivedeni, ha fejre allsz sem !

Tunetek elott fertoz, elkaphatod buszon, boltban, patikaban.

márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

#9! De oltják, de az nem azt jelenti, hogy nem kapják el. Mint a covid. Oltással ugyanúgy elkapod.

#8!Nem vesszük könnyedén, de mit szeretnél, zárkózzunk egy bunkerbe? Azért azt tisztázzuk, hogy ez alapvetően egy gyerek betegség. Még akkor se biztos, hogy elkapod, ha érintkezel fertőzött gyerekkel. Te elkaptad? Ha járvány van nálatok, akkor nézd meg. A fertőzött gyerekek szülei mind elkapták?

Én mindenen is parázom, de amivel vagy találkozol, vagy nem, ha találkozol se biztos, hogy elkapod, ha elkapod se biztos, hogy baj lesz+nem tudod kivédeni, na, azon tényleg fölösleges parázni. Vagy csak van elég aktuális problémám.

#2, #6

márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
8# azért ezt így elég meredek kijelenteni, hogy tuti baja lesz a magzatnak tőle, és riogatni minden kismamát, lásd pl az én peldamat...3-as voltam.
márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
28%
Mikor en voltam terhes covid volt,nem ment a 6 eves oviba,hiaba iskolaelokeszito,utana meg otthon tanitottam a lezarasok miatt. Igy voltam nyugodt. Es csak 1x taknyoltam terhesseg alatt.
márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

1. Trimmeszterben vagyok és gyerekekkel dolgozom, maszkban vagyok emiatt folyamatosan de a lepkehimlő tényleg kivédhetetlen.


Jelenleg borzalmasan aggódom mert múlt kedden egy gyerkőccel voltam, szerdára lepkehimlős lett. Tényleg semmi nem látszott rajta kedden. Ha nem kapom el akkor elég védelem volt a maszk (egyelőre lekopogom de nincsenek tüneteim).

márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
14# Bár azért picit más tészta a covid(tudom,mert dolgoztam akkoriban covid osztályon..),de ettől eltekintve azért ott nyilván megoldható volt a sulis lezárások alatt,mivel otthon tanultak a gyerekek. Közösségbe senki se járt kb,kivéve akinek muszáj volt dolgozni(én ugyanúgy beteg voltam,be kellett járnom). Ahogy az anyuka kollégáim is,akik utána a covidról hazajártak tanítani a gyereket. Mondjuk voltak is nehézségek,rengeteg szülő panaszkodott. De ott ez ment mindenhol. Most mutass egy iskolát,ahol elengedik neked nyárig a gyereket legálisan,de ne buktassák meg éppen,hogy semmilyen nátha-lepkehimlő,vagy bármi más körülvegyen terhesen? Illetve a gyerek is viselje el,hogy otthonról ki se mozdulhat,se játszótér,semmi,se barátok mert anya kismama,apuka vagy home office vagy mondjon fel vagy fizetetlen szabadság és a rokonokkal se találkozzatok. Se bolt,se terhesgondozásra ne járj. Gondold végig jelen helyzetbe ez mennyire járható azért.... :D
márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!