Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhesen lehet bármi...

5 hetes terhesen lehet bármi veszélye a repülésnek?

Figyelt kérdés

2 éve próbálkozunk a babával és nem jött össze, nem volt egyáltalán pozitív tesztem. Aztán most márciusban megtörtént az első inszemináció és eddig úgy tűnik, hogy várandós vagyok tesztek alapján. Hónapokkal ezelőtt lefoglaltunk egy utazást április elejére Rómába, akkor még időpontunk sem volt a meddőségibe.


A meddőségiben azt mondta az orvos, hogy menjek nyugodtan, a nőgyógyászom pedig azt, hogy elvileg nem lehet probléma.


Merjem bevállalni szerintetek ezt a kétszer 1,5 órás repülő utat? Lehet emiatt baj? Nektek mi a tapasztalat?


Előre is köszönöm a segítséget! 🫶🏼



márc. 26. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maga a repüléstől semmi baj nemlehet. Válald be nyugodtan.
márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Jobban hiszel a Gyk népének, mint két hozzáértő orvosnak? Hüha.

A terhességem 5.hónapjáig többször is repültem, nem okozott gondot, nem is igazán értem, hogy milyen veszélye lehetne.

márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokan 5 hetesen azt sem tudják, hogy terhesek.

Ha a dokik azt mondták menj nyugodtan, akkor a gyakoris Gizi válasza meg fog benne ingatni?

márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Igazából, ha bármi baj lenne, esetleg elvetélnél(bár nem a repülés miatt és kívánom, hogy ilyen ne legyen) az is olyan lenne mint egy menstruáció. Ilyen idős terhesen meg nem is tudnának mit csinálni vele.
márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszek jobban, inkább saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy másoknak milyen élmény volt ennyire az elején repülni.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

márc. 26. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Igaz nekem lombik, de a beültetés és a teszt között lett volna egy hosszúhétvége Milánóba. Mi nem mentünk el végül, egyébként nem sikerült végül az a lombik. Ha elmegyünk tutira magamat és az utat hibáztattam volna a sikertelenségért.


Nagy valószínűséggel veled minden rendben lesz, de ha mégsem akkor el tudod hinni, hogy nem az út miatt lett rossz vége a dolognak? Fel fogod tudni dolgozni? Rajtad múlik, hogy hogy tudsz ehhez fejben hozzáállni.

márc. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudom, aktualis-e meg a kerdesed. Az orszag, ahol en elek (nyugat Europa), nem ajanlja 12 hetes terhessegi hetig a repulest a karos radioaktiv sugarzas miatt, ami fel- es leszallaskor eri a kismamat es igy a magzatot. Csak leirtam, mert ez Magyarorszagon nem koztudott, ahogy a fenti abra is mutatja ('mi veszely lehet?')

En is repultem, par nappal utana, hogy megfogant, es a 12. Heten megint repulni fogok, ha az orvosnak nincs ellenjavallata.

Szerintem ha bizonyithatoan karos hatasa lenne, akkor nemrtkozi protokollban is benne lenne...

ápr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!