Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire mondható jelenleg...

Mennyire mondható jelenleg normálisnak a terhességem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 13+4 hetes kismama vagyok. December végén volt egy spontán korai vetélésem, majd januárban ismét teherbe estem. Az elején is voltak barnás folyásaim, majd a 4-5. hét körül rákszűrés után ismét kezdődött a barnás folyás több héten át. Majd egyik napról a másikra megszűnt. Mindeközben szednem kellett a Duphastont a 12. hétig, mellette magnéziumot és terhes vitamint. Utóbbi kettőt továbbra is szedem. Nem rég voltam a 12. heti genetikai ultrahangon, ahol fél órán át nézték ultrahanggal a babámat. Minden rendben volt vele, a lepényem a mellső falon tapadt meg, haematoma nem látható. Másnap estére elkezdtem vérezni, egyből szaladtunk a kórházba, arra már szinte teljesen elmúlt. Megvizsgáltak, a babát is. Minden rendben volt, annyit mondtak, hogy valószínű bevérzés lehetett, de ki is ürült. Ritkán vannak csak görcseim, azt mondták akkor szedjek Nospat. Ezen kívül pihenjek. És másnap megint kezdődött a barnás folyás, ami most már ismét 3-4 napja tart.

Szerintetek biztos, hogy minden rendben van? Ez így okés, hogy szinte az eddigi terhességemet végig barnázom? Pedig betartom a pihenést is. Mit tehetnék még? Ki volt hasonló helyzetben?



ápr. 2. 17:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Mivel nem tudjak hogy honnan van így ez van.

Vagy megmarad vagy nem. Ők se tudnak többet tenni. Imadkozz hogy renben legyen.

Eyébkén meg valószínű hogy a vérzés maradeka távozik még napokon át. Pihenj és ne gondolj rosszra.

ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Amellett, hogy a mellső falon tapad a lepény, nincs esetleg túl közel a méhszájhoz? Attól lehetne vérzés, de akkor kímélő életmódra lenne szükség (bár ez ismeretlen eredetű vérzésnél is célszerű lenne szerintem).

Saját orvosod mikor látott? Én a helyedben elmennék még valahová megnézetni, ha az ügyeleten láttak utoljára, több szem többet lát, hátha megtalálják az okát (plusz a lepény is vándorolhatott azóta is rossz helyre).

Szurkolok, hogy rendben legyetek!

ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Hat normálisnak sajnos semmiképp.
ápr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Látott a saját nőgyógyászom, az ezelőtti hasi ultrahangon a kórházban a főorvos vizsgált, illetve 4-5 napja a vérzésnél egy doktornő nézett. Mindhárman rendben találtak mindent, csak annyit tudtam meg, hogy mellső fali a lepény, arról nem mondtak semmit, hogy közel lenne a méhszájhoz vagy bármi egyebet az elhelyezkedésről, tapadásról. Babával is minden rendben volt. Pihenek, már nem is dolgozom, amióta a problémák vannak, de így sem múlnak a tünetek sajnos.
ápr. 2. 18:27
 5/21 A kérdező kommentje:
Ez a furcsa, hogy elméletileg minden rendben, de közben mégsem úgy tűnik.
ápr. 2. 18:28
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
Én nem vagyok orvos, de 2 okra tippelek. Az egyik, hogy túl hirtelen hagytad el a progit, ha ahhoz kozel volt a vérzés. De mivel az inkább barnázás lenne, a másik valószínűbb. Volt valahol(akár a lepény takarásában) egy hematómát, onnan volt vérzés, ahhoz viszont normális a napokig tartó barnázás még utána.
ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, a progira én is gondoltam, akkorra már jó ideje nem volt panaszom, folyásom, ezért mondták, hogy abbahagyhatom, illetve 12. hét után nem is szokták javasolni a szedését. Egyik nap még hármat szedtem, utána egyet sem, aztán megint jöttek a problémák. Haematóma szempontjából meg mindhárom orvos azt mondta nem található.
ápr. 2. 18:55
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

#7! Igen, 12.hét körül veszi át a méhlepény a termelését, de nem szabad hirtelen abbahagyni, fokozatosan kellett volna. Én is szedtem és volt hematómám is.

#6

ápr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt nem tudtam, akkor akár ez is lehet a problémák forrása.
ápr. 2. 19:02
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

#9! Az orvosnak kellett volna mondani. De már nem nagyon lehet mit csinálni vele. Ha ez az oka, akkor rendbe fog jönni, mert mostmár tényleg biztosan átveszi a méhlepény. De azért kíméld magad, mert mástól is lehet.

#8

ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!