Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetesen ultrahang?

4 hetesen ultrahang?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt esetleg valaki, aki kb. 4 hetes terhesen, a nem várt körül ment orvoshoz? Láttak már valamit UH-n? Meg lehet állapítani ilyenkor, hogy méhen belül van-e?

Tudom, hogy nagyon korai, de muszáj tudnom, hogy minden rendben van-e egy korai vetélés miatt. Voltam teljeskörű kivizsgáláson, de csak a napokban lett meg minden eredmény amivel vissza kellene mennem a dokihoz, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan pozitív lesz újra a teszt. 2 éve várunk a babára.

Köszönöm szépen!



ápr. 3. 16:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

4 hetesen SEMMI nem látszik, petezsák sem, tehát nem fogják tudni megállapítani, hogy méhen belül van-e vagy sem.

Teljesen feleslegesen mész. Nem leszel előrébb semmivel. Legalább az 5 hetet várd már meg, ha téged még az is megnyugtat, ha méhen belül van (de az se jelent még fejlődő méhen belüli terhességet...).

ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehetne mégis ilyenkor látni?.

Majd a 6.het körül menj orvoshoz.Akkor már látni is lehet majd valamit

ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ciklusom 28. napjára volt időpontom egy visszatérő panasz miatt, csak pont előtte teszteltem egy pozitívat.

Egyáltalán semmi nem látszott, még a nyálkahártya is csak 8mm volt. A dokim először láthatóan még el sem igazán hitte, hogy tényleg pozitív volt az otthoni tesztem (pedig amúgy jó erős volt, nem is halvány, de nyilván nem toltam az orra alá 🙂), az UH után még ő is csinált egy pisitesztet ott helyben, ami szintén pozitív lett, ezután írt progit meg visszahívott 1-2 hét múlva (már volt egy missed ab és egy kémiaim előtte).

Tehát nekem nem várt a progipótlással az élő terhesség megállapításáig szerencsére, de ezen kívül nem tudott többet tenni értem olyan korán.

ápr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog látni semmit legfeljebb a megvastagodott méhnyálkahártyát amit menstruáció előtt is látna.

Ha egyébként is mennél a dokihoz említsd meg, hogy pozitív lett a teszted de még az is lehet, hogy meg sem fog nézni ultrahanggal.

Ha ráér még 2.5 hetet a kontroll, akkor tudsz menni egyből terhességmegállapításra is.


Megértem, hogy nagyon aggódsz átéltem én is ezt vetélés után. De ha most megnéz a doki, akkor sem fog tudni megnyugtatni.

Max akkor érdemes most menned, ha pl igazolt progeszteronhiányod van és ír fel pótlást.

ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam 4 hetesen uh-n, de csak azért, mert lombikos vagyok. Viszont ilyenkor még tényleg nem látszik semmi, max hogy vastag a méhnyálkahártya, meg a sárgatestek, azonkívül, semmi. Ezekből max csak feltételezni lehet a terhességet, de hogy méhen kívüli vagy belüli azt aztán végképp nem lehet tudni.
ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

1# Ez a “vàrd már meg” hidd el, nem jó kedvemből megyek, hanem egyéb okok miatt, és nyilván így megfogom említeni neki a pozitív tesztet is.. hatalmas a jó szándék benned, kívánom, hogy sose kelljen emiatt aggódnod!



Többieknek nagyon köszönöm a válaszukat!❤️

ápr. 3. 17:03
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem épp időpontom volt ràkszűrèsre, a tesztem előtte nap lett pozitìv, pont 4 hetesen mentem. Megvastagodott méhnyàlkahàrtyàt làtott, 12 mm. Azt mondta bàrmi lehet mèg. 5 nap mùlva el is kezdtem vèrezni. Sajnos kèmiai lett.


Következő próbàlkozàsra ùjra terhes lettem, most vagyok 22 hetes.


A kémiain kìvül volt 2 missed abom, az egyiket 12 hetes genetikain vettèk èszre, a màsikat 7 hetesen. 4 hetesen mit làt, semmit nem jelent. De sajnos 12 hètig bàrmi is megtörtènhet, ên sajnos megtapasztaltam.


Most ezzel a terhessèggel is az utòbbi pàr hètben sikerült kicsit megnyugodnom, miòta mozog.

ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne várj, menj orvoshoz

Úgysem lát majd semmit, legfeljebb visszahív két héttel később.

ápr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam 4 hetesen, más miatt, nem tudtam a terhességről és a doki sem látta. Annyit mondott vastag a mehnyalkahartya és hogy biztos erős menzeszem szokott lenni. Furcsálltam is mert mindig gyenge vérzésem van.
ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak megvastagodott méhnyálkahártyát látott. Két hét múlva kellett visszamennem, akkorra már volt szívhang is.
ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!