Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más munkahelyeken, hogy...

Más munkahelyeken, hogy oldják meg a terhességhez kapcsolódó vizsgálatok, védőnői találkozások stb miatti hiányzásokat?

Figyelt kérdés

8 hetes lombikos terhes vagyok, és nálunk még nem tudom mi lesz pontosan, kiszámíthatatlan, bunkó főnököm van. :/ Tud a terhességről.

A lombikra ugye hivatalosan igazolt fizetetlen távollét járt, arra köteles volt elengedni, és nem kellett ledolgoznom, bár ő szíve szerint ledolgoztatta volna, de mindegy.

A terhességnél viszont nincs ilyen, nem? Ott nem jár rá igazolt fizetetlen távollét vagy? Nem szívesen maradok egy percnél sem tovább ezen a munkahelyen, de ha nincs más hát ledolgozom a hiányzásokat.

Ti amúgy, hogy oldottátok meg?



ápr. 9. 11:04
A kérdező szavazást indított:
Szabit kértem arra a napokra
Ledolgoztam a hiányzásokat
Fél nap szabit kértem
Táppénzen voltam
Elengedtek és nem kellett ledolgozni
Egyéb
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Úgy tudom törvényileg a munkáltató köteles elengedni a vizsgálatokra, terhesgondozásra. Nem dolgoztathatja le.
ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
a kötelező vizsgálat idejére fel kell mentenie a munkavégzés alól, távolléti díj jár. de ez nem jelnt egész napos igazolt hiányzást.
ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Én magánba jártam terhesgondozásra, mindig munkaidő után, kora estére foglaltam időpontot. Amikor védőnőhöz mentem, akkor meg másnap ledolgoztam azt a pár órát, amikor hiányoztam.
ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"A terhességnél viszont nincs ilyen, nem? "

De, van.

Ahogy a 2-es írja.

Babamozira nem kell elengednie. És ha tudod munkaidőn kívül kérni a vizsgálatokat, akkor elvárt.

A reggeli vérvétellel se maradhatsz ki délig a munkából...stb.

Magánorvoshoz se közeles elengedni.

ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Várandógondozásra államiba szeretnék járni, az csak munkaidőben van. Ha esetleg mégis megyek magánba pluszba, akkor mindenképp munkaidő után megyek, mert eleve csak úgy rendel. Azt nem tudom a védőnővel mi a helyzet, mert ő is csak akkor van amikor én dolgoznék.
ápr. 9. 12:00
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Csak magánba jártam mindig, és az időpontjaimhoz igazítottam a munkát. Egyéni vállalkozóként számomra megoldható volt.
ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha tudtam, hogy kiszámíthatatlan az adott vizsgálat ideje, szabira mentem, el is engedtek, de volt, hogy csak szívességből, ezeket túlórában le kellett később dolgozni. Ha rövid időre mentem, akkor könnyebben engedtek el, de az én főnököm is bunkó alapból, hallottam vissza sok dolgot, amit rólam mondott.
ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Én végig táppénzen voltam. A vizsgálatokra leszívásig szabadnapot kértem vagy szabit.

8 év meddőség után én nem kockáztattam munkába járással.

Ha veled ilyen bunkók, szerintem neked sem kéne ez a plusz stressz.

ápr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

2 terhességem volt, 2 külön főnökkel.

Az elsőnél spontán terhesség. Minden vizsgálatra, hacsak 1 órára mentem is el, írta a szabit. Azzal indokolta, hogy ő rendelkezik a szabi x százalékával, megteheti.


Második simán elengedtek arra a napra. Egész napra, se szabi, se semmit nem írtak be.

ápr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg törvényileg kötelező a vizsgálatok idejére elengednie, de ha ilyen bunkók, akkor én minimum fél nap szabit kivennék, főleg államiban, ahol azért nem úgy megy, hogy beesel és 10 perc múlva jössz is ki (legalábbis, nekem nem ilyenek voltak a tapasztalataim az állami vizsgálatokkal). Én magánba jártam, aznapra, amikor mentem terhesgondozásra, home office-t kértem, amíg még nem az volt az alap (covid előtti időszakban, havi 6 napot lehettünk otthonról, ezeket úgy időzítettem, hogy beleessen a védőnő/terhesgondozás). Most már alapból távmunkában dolgozik mindenki az irodában, szóval nem szempont, szólok a főnöknek, hogy bocsi, orvoshoz megyek, várhatóan ekkor és ekkor visszatérek, és szólok akkor is, amikor visszaértem, és ennyi. De ha a te munkád nem végezhető így, illetve a főnök sem olyan laza, akkor szerintem a szabi sajnos elkerülhetetlen.
ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!