Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 37. Életévét betöltött a...

Ha 37. Életévét betöltött a kismama akkor menni kell ugye a genetikai tanacsadasra , de akkor már nem is kell menni a sima szokasos 12. Heti vizsgálatra a területi kórházba ,hanem csak a genetikai tanácsadásra ami nekünk Debrecenben van?

Figyelt kérdés
ápr. 15. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az külön van. Menni kell 12. heti uh-ra attól függetlenül. Ha valamilyen nipt vizsgálat is lesz vérből, és teljesen negatív, akkor szokták a nőgyógyászok azt mondani, hogy nem muszáj menni.
ápr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nàlunk 38 èvesen “kell” de semmi sem köztelezô..


30 èvesen is javasoltàk a vzsgàlatot magzatdiagnosztikai kp-ban a 12. Heti, 18-29. Hetire is

ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem. Két külön dolog. Sőt, a 12.heti eredményével kéne menni, hisz az alapján "adnak tanácsot."
ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam de ma hívtam őket hogy a 12 .heti ultrahangra kérek időpontot ,majd elhajtottak hogy nekem a genetikai tanácsadásra kell mennem hozzájuk nem.nem értem.
ápr. 15. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:

#4! Ilyen nincs! Kit hívtál?

A 12.heti uh.kortól függetlenül mindenkinek van, ne hagyd magad!

Egyébként, ha anyagilag megengedheted magadnak, érdemes az első genetikait magánban csináltatni. Én az Istenhegyiben voltam, 42 ezer, azt hiszem.

#3

ápr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kombinalt tesztet csináltatok. . A kórház portája kapcsolta nekem az ultrahangot közvetlenül.vele beszéltem.
ápr. 15. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6!Te tudod, de szerintem nem éri meg. Ha 37 fölött vagy, akkor nem fog alacsony kockázat kijönni a korod miatt. Ettől nem fogsz megnyugodni, csak beléd rakják az ideget, valószínűleg indokolatlanul. A vége meg az lesz, hogy megcsináltatod a drága NIPT tesztet, vagy bevállalod a hasbaszúrást.

Pont erre lenne a genetikai tanácsadás, hogy ezeket elmondják, de tudom, nem szokták. Én is magam választottam tesztet (NIPT), mivel direkt olyan későre adtak időpontot a genetikai tanácsadóba, hogy ne várjam meg, mivel nem akartam egy esetleges beteg gyereket 20hetesen megszülni, amikor már hetek óta éreztem, hogy mozog.

Így elmondták, hogy az uh. és a teszt alapján egészséges a gyerekem, amit magam is tudtam, hisz már ott is elmondták, meg hülye se vagyok, tudom, mi az a negatív. Hú, de nagy segítség volt!

#5

ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eszembe nem jutott a kombi, 39 volta Nipt tesztet csináltattam,genetikai tanácsadásra sem mentem mert jó lett nipt teszt.

41bévesen rossz lett ott kellett a genetikai tan, mert ők állótották ki a papírt az abhoz

ápr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!