Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betartom a diétát (gdm) mégis...

Betartom a diétát (gdm) mégis nagy a baba. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

34.hetes vagyok, 2850grnak becsülték a babát, ami a doki szerint jóval nagyobb, mint kellene. Mondta, hogy a cukor miatt van ez biztos, csináljam másképp a diétát. Visszamentem a diabetológiára, ahol meg azt mondták minden laboreredményem jó, a naplóm alapján jókat eszem, megvan minden nap a 160-180gr szénhidrát is, többnyire 7 alatt mérek stb. Néha becsúszik egy-egy 7,4-7-8 közti érték, de nem jöttünk rá mitől, mert olyankor is ugyanazt eszem, mint mikor jókat mérek. A diabetológus szerint ilyen mérések mellett nem ez okozza a nagyobb súlyt, de akkor mi lehet a baj? Genetika is lehet persze, de a doki szerint ez már olyan nagy súly, ami csak GDM esetén fordul elő, ráadásul már 31 hetesen is nagy volt (2225gr) és 3 hét alatt is rengeteget nőtt. Azzal ijeszgetnek, hogy túl nagy baba lesz vagy egészségkárosodása is lehet pl.cukorbetegség, vakság. A klinikán a dokinak hiába mutattam, hogy a laboreredményeim jók (éhgyomri cukor, HbA1c, vizelet) Ő akkor is csak azt fújta, hogy vagy nem tartom a diétát vagy nem jól csinálom.

Nagyon el vagyok keseredve, mert a 24.hét óta másról se szól az életem csak erről, méricskézés, számolgatás, időpontok betartása, rengeteg vizsgálat, kórházba is feküdtem cukorprofil mérésen (inzulin nem kellett), és mégis azt kapom, hogy szarul csinálom, beteg lesz a babánk. Mitől lehet, hogy jól csinálom elvileg, 2 hetente járok diabetológiára, dietetikus írja az étrendet és mégis baj van? Az elmúlt 3 napban csak sírni lenne kedvem, nagyon bedepiztem, mert rám ijesztettek, hogy beteg lesz a kicsi és ma hajnalban már egy kisebb pánikrohamom is volt. Hogyan nyugodhatnék meg mikor ilyeneket vágnak a fejemhez, hogy jobb ha felkészülök arra is, hogy akár vak babánk születhet? Elég kétségbe esett vagyok :(


ápr. 20. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell vele foglalkozni. A becsült súly konkrétan azt jelenti, hogy x csont hosszúsága alapján y idős magzat súlya valószínűleg z. Ha belegondolsz, akkor ez alapján egy 165 cm-s, 35 éves férfi súlya mondjuk 80 kg. Az emberek nem egyformák, q magzati suylbecsles totál értelmetlen. Nekem a szülés reggelen 4,5kilora becsülték a babát, épphogy 3kg-val született
ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem magas a cukrod, akkor nem attól nagy a baba, vagy nem is nagy. A súlybecslés semmit nem jelent.
ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem voltam GDMes, és mindkét gyerekemet extrém nagynak mérték mindig, átlagosan 2 héttel idősebbnek. Mindkettő 3500 grammal született és 55 centivel időre, pedig ott sápítoztak, hogy 4,5 kilósak lesznek... Semmi bajuk. Nem mondom, hogy ne tartsd a diétát, tök jó, hogy csinálod, de ezek a mérések nem feltétlenül pontosak. Ha genetikailag magasabbak, mérheti őket a gép nehezebbnek, mert a combcsontból becsülik valahogy, nem ténylegesen a súlyukat mérik meg.
ápr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 babyboom567 ***** válasza:
100%

De ha jól csinálod, akkor mi a kérdés?Ha minden értéked jó, mindent betartasz amit mondtak, akkor ettől hogy tudnál többet tenni?

32 hetesen mértek nekem 2470grammot(és senki sem monta,hogy bármi baj lenne),és nem voltam cukros,és 37+5 született 4000gr-al.

ápr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Elöször is a becsült súly egyáltalán nem jelente semmit, akár egy-másfél kilót is simán tévednek.

Másrészt a baba súlya nagyrészt genetikalilag adott, ezen csak akkor tudnál változtatni, ha koplalsz, de még akkor sem biztosan

ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 A klinikán azt szerette volna a doki, ha új étrendet írnak elő vagy inzulint adnak a diabetológián, de ott azt mondtak, hogy nagy hiba lenne ilyen mérések mellett. Kérdeztem én is, hogy ha így is jókat mérek miért változtassak a bevált diétán? Erre kaptam azt a választ, hogy akkor készüljek fel, hogy beteg is lehet a kicsi ilyen súly mellett.
ápr. 20. 14:47
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a dokit kellene sürgösen lecserélni!
ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 36 hetesen 3500ra becsülték 39+5re született 3200al. Ennyit ér a becslés.
ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagynak hitték,hát nagyon kicsi lett. Nyugodj meg nincs semmi gond.
ápr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Fruktózamint nem néztek? Abból az elmúlt pár hét átlaga látszana. Gdm-ben inkább azt nézik, nem a hba1c-t, az hosszab távú átlag.


Összevetetted a mérőd a laboros méréssel? Labor után érdemes magadnak mérni egyet, ha nagy az eltérés, gyanús.


Csinálni szerintem nem igazán tudsz semmit pluszban és egy tuskó a doktorod.

ápr. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!