Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azok a párok, akik 40 felett...

Azok a párok, akik 40 felett vállaltak gyereket, vagy legalább az egyik fél elmúlt már annyi. Milyen tapasztalataitok vannak ilyen korban a gyerekvállalással?

Figyelt kérdés

Egészséges gyerek született, akinek az anyja, vagy az apja (vagy mindketten 40-es volt?)


Én 30-as pasi vagyok, de a 40-es éveimben tervezek családot alapítani.

Addig tanulni, pénzt keresni, szórakozni akarok. Ezért kérdem.


ápr. 21. 23:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%

Rohadt nagy önzőség direkt akkor vállalni.

Más ha kicsúszol az időből a nagy próbálkozás közben, az érthető. De direkt későn kezdeni?

ápr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

"Addig tanulni, pénzt keresni, szórakozni akarok."


Ha ez a prioritás, akkor ez, hiába írnánk bármit.


Tapasztalatom nincs, mi 22-25 éves korunkban vállaltunk babát, azért is, mert fiatalon szerettem volna anya lenni, plusz mire kirepül a lányunk 18-19 évesen, még akkor sem leszünk öregek, kis túlzással "előttünk az élet".


Nagynéném újraházasodott, 39 évesen lett anyuka újból, a férje akkor 46 volt. Nem azt mondják, hogy megbánták a gyereket, mert rajongásig szeretik a legkisebbet is, de azt mondják, hogy nagyon más most a szülőség nekik.


Fáradtabbak, sokszor ingerültek, hamarabb kiborítja őket a gyerek. Nincs annyi energiájuk, mint régen volt, kevesebb a gyerekes program, kimozdulás, mert míg 25-30 éves korukban akár Görögországig mentek gyerekkel, most azt mondják, nem ér meg annyi macerát, és már ők sem fiatalok, elfáradnak a nap végére.

ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1


Igen, direkt.

Addigra végzek mindennel, amit el akarok érni fiatalon, és megalkothatom magamnak azt az életet, amire mindig is vágytam.

Addigra már külföldön élhetek, fix munkával, egy kisebb vagyonnal.

Szóval nyugodtan vállalhatok gyereket, mert neki is meg tudom adni azt, amit kell.

ápr. 22. 00:40
 4/26 anonim ***** válasza:
46%
10 évvel kevesebbet adsz neki, mint adhatnál. Nem lesz hálás.
ápr. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Fáradtabbak, sokszor ingerültek, hamarabb kiborítja őket a gyerek"


Hát egy kisgyereket semmilyen korban nevelni nem egy leányálom. Tudom, mert a Covid idején a húgom az unokaöcsémmel odajött abba a lakásba, ahol én lakok. Nekik ugyanis a gyerek apja csinálta a lakást, és a járvány miatt lassan haladt, szóval ott laktak velem ők is.

Tudom, milyen egy kisgyerekkel együtt lakni. 😅

Mondjuk ő fiúgyerek, a lánygyerekek nem tudom, milyenek.

ápr. 22. 00:48
 6/26 anonim válasza:
22%
Azt, hogy úgy fog felnőni, hogy húszon évesen titeket fog gondozni míg más bulizik, éli életét. Az átlag magyar férfi 60 körül halálozik. Hamar egyedül marad a világban. Mindenki azt csinál amit akar de nem a leghelyesebb döntés szerintem.
ápr. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
39%

Hát én örülök hogy 23 évesen vállaltam...gyerek mellett se feltétlen lehetetlen megvalósítani dolgokat, persze nem mindegy a körülmény se.

42 leszek amikor ő 19, te meg akkor kezded...nem irigyellek.

Persze te tudod! Számos pozitív, de negatív példa van rá.

Van egy haverom, 43 évesen lett a második gyerek, rendesen kíván készülve, anno jobban bírta, a nagyobbik 14.

ápr. 22. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%

És van valaki aki vállalna veled gyereket?

Ha te 40 leszel, a párod is biztos túl a lesz a 35-on.

A helyében biztos nem szülnék már olyankor.

ápr. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

#6! Ha 60évesen meghal, akkor hány évesen kell gondozni?🤣 Láttál te már ötveneseket? Nem épp az a gondozásra szoruló korosztály.

Aki meg huszonévesen bulizik, ahogy írtad, az 30 előtt nem nagyon vállal gyereket, hiszen még bulizik. Mitől lenne jobb harmincas/negyven évesen gondozni azt a szülőt 2-3kisgyerek ellátása mellett?

Egyébként ez egyáltalán nem jellemző. Nagyon kevesen élnek olyan sokáig, hogy az utolsó években gondozásra szoruljanak. Jellemzően nem 50, hanem 80 év és a többség nem azért nem tudja ellátni,mert bulizni kell, hanem, mert DOLGOZIK. Az emberek nagy része nem tud 24órás felügyelet biztosítani az idős hozzátartozónak. Normális szülő nem is várja el, nem azért vállal gyereket, hogy majd legyen, aki gondozza.

ápr. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos az ismerosi korben akik 35-45 kozott vallaltak gyereket, ott mindegyiket a TV neveli fel. Se turelem, se energia nincs hozzajuk.
ápr. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!