Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kórházi csomagba a babának...

A kórházi csomagba a babának mit kell összecsomagolni. Ja és még egy kérdés mindenhol csak a 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot fogadják el?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Két féle van, van ahol 3 hónap van ahol 300 nap ez város válogatja, meg kell kérdezni!
2009. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a babának mit kell csomagolni az kórháza válogatja van ahol adnak még ruhát de van ahol nem stb. Ezt kérdezd meg ahol szülsz.

A második kérdésed nem egészen világos. Én úgy tudom mikor összeházasodik valaki akkor megkapja a házassági anyakönyvi kivonatot.Most ha valaki 3 éve házasodott akkor szerinted akkor nem érvényes a házzassági anyakönyvi kivonat és újat kell kérni? Szerintem ez hülyeség. Ha össze vagytok házasodva akkor a házassági anyakönyvi kivonatot kell vinned amit akkor kaptál amikor összeházasodtál. Ha pedig nem vagytok házasok akkor egy elismerő nyilatkozatot az apátol hogy az ő nevét vislehesse a gyermek amit anyakönyvezető állít ki. De gondolom ez téged nem érint így nem is írom tovább mi kell még ahoz.

2009. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben tennék be a babának pelenkát, törlőkendőt, popsikrémet, és textilpelust is pár darabot, hiszen, ha kint lehet veled, akkor nem szívesen osztogatják az osztályról a pelust, törlőkendőt...stb.

Ruhát, egyebet valóban kérdezd meg a kórházban, mert pl ahol é szültem, ott pont azért nem kellett vinni mert napi minimum egyszer átöltöztették a babát, a szennyes a kórházi mosodába került, ott emg elkeveredhet, ha saját ruhát viszel. De ezt tényleg kórháza válogatja.


A 3 hónapnál vagy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat nem azt jelenti, hogy akkor kel házasodnotok, csak egyszerűen az anyakönyvi hivataltól kell egy hivatalos másolatot kérni, ami nem lehet régebbi, mint a fent említett idő (3 hó v.300nap) persze ez csak akkor érvényes, ha házasok vagytok...

2009. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valahol elfogadják a 300 napon belülit is. De valahol a 10 évvel ezelőttit is. Kérdezd meg a kórházban!!

Én vittem magammal egy teljesen friss másolatot, biztos ami biztos. De közel van az anyakönyvi hivatal, sorba állni sem kellett, így nekem nem volt gond egyáltalán újat kérni.

A babás kérdést szintén kérdezd meg a kórházban!

Nekem semmit nem kellett vinni a babának, csak a hazamenős ruháját.

Üdv

2009. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem pont ma mondta a védőnő, hogy 30(!!!) napnál nem régebbi kivonat kell! Még egy hivatalos tájékoztatót is adott róla.
2009. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Előző vagyok. Bemásoltam egy linket, amiben tényleg 30 napot írnak.

2009. jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Szerintem marhaság a 3hós házassági anyakönyvi kivonat.Én győrben szültem(októberben),nekem is azt mondta a védőnő,hogy ne legyen 3hónál öregebb,de én bevittem az eredetit,ami 4 éves....és meg se nézték.

Babaruhát meg csak azért vigyél be,mert a kórházi cucctól kipattoghat a kicsi.És vigyél be popsitörlőt,textilpelust,meg ilyeneket.Mert itt liberót adtak,de a hozzávalót nem(krém törlő)

2009. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!