Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukám 49 éves és terhes....

Anyukám 49 éves és terhes. Van esélye egészséges terhességre?

Figyelt kérdés
Tudom hogy én nem szólhatok bele de nehezen tudom egyébként eldönteni, hogy felelőtlen döntés vagy sem

máj. 12. 16:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%

#10! Na, az már egész jó. A nagyobb genetika betegségnél ilyenkorra már túlvan a korai vetélésen.

Nem tudod véletlenül, milyen vizsgálatot csináltatott?

máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom vérvizsgálatok, néztek vércukorszintet meg nézték hogy van-e bármilyen genetikai rendellenesség
máj. 12. 17:16
 13/33 anonim ***** válasza:
91%
#13! Az nem így van. 14 hetes korig alapból csak 1.trimeszteri vérvétel van, meg genetikai uh.Ebben a korban érdemes csináltatni mellé NIPT tesztet, ha nem akar hasbaszúrást, de beteg gyereket nem tartana meg.
máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Vérvételre gondoltam
máj. 12. 17:21
 15/33 anonim ***** válasza:
92%
Ha a 14. hétig eljutott az már egy jó pont
máj. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
56%

Ha csináltak genetikai vizsgálatot, és az negatív lett, akkor jó esélye van.

Egyébként szerinted mit kellett volna csinálnia? Elvetetnie, csupán a kora miatt?

Ha én véletlenül teherbe estem volna ennyi idősen, biztos, hogy megtartom.

Ha anyagilag megengedheti magának, és támogatja a párja, csupán az, hogy nem fiatal, nem indok az abortuszra.

Régen sokan estek még ennyi idősen is teherbe. Apukám is így született. Nyilván nagyobb a rizikó, de most már elég sok mindent tudnak szűrni.

máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
32%
Jah 60 evesen lesz egy 10 eves gyereked. En nem tartottam volna meg.
máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan örülök hogy rendben haladnak a dolgok de az egész családot váratlanul érte és időbe telt realizálni a helyzetet. Egyébként nem akarta elvetetni
máj. 12. 17:42
 19/33 anonim ***** válasza:
93%
Könnyű terhességet és szülést kívánok
máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
76%
Van esélye, nyilván nem annyi, mint fiatalon. Veszélyeztetett meg automatikusan a kora miatt is lett, ilyenkor jobban figyelik. (Meg pl nem választhatja az otthonszülést. Nem mintha olyan gyakori lenne, de ott kizáró ok (sok minden más is) ha veszélyeztetett terhes). Ha a genetikai vizsgálat jó lett, akkor valószínűleg nem beteg a baba, ha voltak prena, nifty vagy hasonló teszten és az is jó, akkor szinte kizárt. Hogy felelőtlenség-e az más kérdés. Ha anyagilag, fizikailag és mentálisan is úgy áll, hogy alkalmas akkor annyira nem vészes a dolog, nyilván vannak hátrányai mint pl a nagy generációs szakadék közte és a gyerek közt, közötted és a kistesó között. Plusz 60-65 évesen egy 10-15 ébed kiskamasszal, majd 65-70 évesen egy kamasz gyerekkel nem lesz egy fáklyásmenet. De az sem törvényszerű, lehet simán veszi az akadályt és az élettapasztalat győz (ahogy fiatal anyák közt is van olyan, aki nem bírja sem fizikailag sem mentálisan, nincs türelme hozzá vagy annyira belefárad, hogy elveszti a türelmét).
máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!