Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hova tudnék elmenni ultrahangr...

Hova tudnék elmenni ultrahangra 34 hetesen, ahol részletesen átnézik a baba összes szervét? 34 hetes terhesen folyamatosan csökken a magzatvizem egyik napról a másikra. A kórhazban azt mondták, lehet a babának van fejlődési rendellenessége.

Figyelt kérdés
Nem bírom ezt a bizonytalanságot és megőrülök. Nehéz túlélni egyik napról a másikra, hogy nem tudom mi van vele. 2 genetikai ultrahangon voltam és egy babamozin voltam magánba, csomó pénzt kiadtunk vizsgálatokra, semmi bajt nem láttak. Igen, elkövettem a terhességem elején egy brutális hibát, amit a mai napig bánok,én tényleg nem tudtam, hogy babám lesz és sokat ittam a 4. héten egy éjszaka. Rá egy hétre teszteltem, mert nem jött meg a menstruációm, halvány pozizívat mutatott. Azóta vigyáztam rá, mint a hímes tojásra. Olvastam erről témákat és akik így jártak nem lett bajuk a babáknak. Csak a második genetikai ultrahang után nyugodtam meg és a babamozin nem láttam alkoholszindróma jelét az arcán.

2023. máj. 12. 03:36
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ami jellemző rám az a sírás, aggodalom, félelem, remény. Csak az alvásba tudok menekülni,éjszaka sírok, nappal alszok, folyamatos bűntudat, hogy lehet ennek a kis csöppségnek tönkretettem az életét. Kórházban fekszem. Végülis lehet az oka méhlepény elégtelenség is, de már egy olyan anyukát is olvastam, hogy azért lett kevés magzatvize, mert a pici veséi nem fejlődtek ki. Meg is halt szegény 1 éves korában.
2023. máj. 12. 03:42
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne olvass semmit többet az interneten.


34 hetes vagy, mostmár 3-4 héten belül meglesz a baba. Ha kiderül, hogy nem fejlődött ki a veséje mit csinálsz? Elvetetni nem tudod, plusz kezelést már nem kapsz, másképp táplálkozni nem fogsz. Valószínűleg amúgy sincs nagy baj, lehet megrepedt a magzatburok és kicsit elfolyik a magzatvíz. Ha nézik, akkor nem lesz gond. Igyál sok vizet.


Amúgy meg nem tudom, hogy akiknek problémás a terhessége miért gondolják, hogy ők csináltak valamit rosszul. A putriban élőknek is születnek egészséges gyerekeik meg a milliárdosoknak is születnek beteg gyerekeik, ez orosz rulett, ezt dobta a gép.


Szerezz egy jó könyvet és lazíts. Hívd körbe a barátaidat, hogy nem sokára szülsz, még előtte akartál velük egy nagyot beszélgetni. Nézz meg egy jó sorozatot, a csengetett milord-ot vagy valami hasonló humorosat, semmiképp ne 16+-os karikásat, mert az is növeli a stressz szintedet.

2023. máj. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

4. héten még nincs kapcsolat az embrió és az anya vérkeringése között. Egyébként is az embrionális szakaszban a mindent vagy semmit elv működik, ha ártottàl volna (de hangsúlyozom, a 4. héten egy darab görbe éjszakàval nem is tudtál), akkor nem maradt volna meg a baba.


A magzati alkohol szindróma terhességet masszívan végigpiáló anyàk babájánál fordul elő.


Szóval csupa félinformáció miatt fölöslegesen töltötted rettegésben a terhességedet. Az elején kellett volna ezt egy orvossal megbeszélnek, ő is elmondta volna, hogy semmi de semmi jelentősége a terhesség kiderülte előtt egy alkalomnak.


Elég gyakori, hogy a terhesség vége felé kevesebb a magzatvíz, általában végül semmi jelentősége, különösebb oka nincs.


Nem írtad, hol laksz, minden nagyobb városban van magán genetikai UH, Bp.-en az Istenhegyi géndiagnisztikai centrumba járnak sokan.

2023. máj. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Szóról szóra azt tudnám írni, amit a 2. válaszoló.

Butaságon stresszelted végig a terhességet, ha rákeresel, bárhol olvashattad volna, hogy kb. a 6. hétig nem vagytok ilyen szempontból kapcsolatban a babával, szóval nem ártottál neki.

Barátnőm röntgenen volt, mert nem tudta, hogy terhes, ott sem lett baja a babának...

Ezen felül pedig azért van pár KÖTELEZŐ genetikai UH a terhesség során, te voltál pluszban babamozin is, vélhetően kiszűrték volna, ha baj van. (Nekem a huszonvalahanyadik héten a pár mm vesetágulatot is kiszűrték, ami nem egy komoly probléma, születés után magától rendbejött. Ha nagy baj lett volna, nyilván észreveszik...) Többet nem tehetsz. Azaz de: próbálsz megnyugodni most már, mert ezzel az aggódással tényleg ártasz. Figyelnek rád, te mostantól a baba érkezésére koncentrálj és csak kövesd a dokik utasításait! :)

2023. máj. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a félelem és a bőgés ártalmas a történetben. Igazi túlélő-reaktív módban ragadt gyári munkást szobrászkodsz össze rögtön az alapoknál, miközben kezedben a szabadság, hogy megválaszd, mire törekszel, eldöntsd, milyen kiegyensúlyozott életet alkotsz magatoknak.
2023. máj. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha két genetikai uh-n és egy babamozin sem vettek észre semmit a 34.hétig, akkor a babának nemigen van baja.
2023. máj. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A sok stresszel többet ártasz, mint azzal az egy görbe estével.
2023. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A magzatvìz miatt mondták ezt vagy nem èrtem? Hisz előtte mindenki mindnet rendben talált? Menj el egy utolsò nagy UH ray fizetősre, ahol megnèzik az agyáty szìvèt, eringèsèt, belső szerveit is rèszletesen. Nemigen van baja a babának, de ezzel a stresszel ártasz neki. Az, hogy a berúgás kárt okozott, ezt felejtsd el, semmit nem okoztál egyszeri volt, mèg össze sem voltál vele kapcsolva a mèhlepèny által.
2023. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudom mondani amit az előttem szólók. És amit a másik kérdésednél is írtam, nem ártottál neki azzal hogy akkor egyszer ittál, ha ennyi ártana a babáknak, hidd el sokkal kevesebb lenne...


Másik meg, hogy azzal viszont tényleg nem teszel jót, hogy ilyen idegállapotban vagy. Próbálj megnyugodni és türelmesnek lenni, mostmár nincs sok hátra a terhességből és bizz a legjobbakban.

2023. máj. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Kevés magzatvíznél most a legjobb, amit tehetnek veled, ha minél sűrűbben ránéznek. Hisz ha kritikusan kevés, el fogják indítani a szülést.

Mit mondtak, milyen gyakran kell menned?

2023. máj. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!