Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent konkrétan a terhess...

Mit jelent konkrétan a terhesség alatti diéta?

Figyelt kérdés

Kinek miért kell diétáznia ? Babára nem ártalmas ? Gondolom ez a sok kilót fölszedett kismamáknak kell.

Mire kell diéta alatt figyelni ? mit esztek? Honnan nézitek ki az ételeket ?


Csak kíváncsiságból érdekel mert én meg a másik véglet vagyok aki este 10.kor is megeszik egy fél disznót :)


2011. jan. 24. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A terhesség alatti diétának többféle oka lehet.

Van, aki cukros lesz, és emiatt kell diétáznia, van, akinek veseproblémája van, stb. De gondolom, nem erre gondoltál föként.

A terhesség alatt (egy gyerek esetében) a normális 12 - 15 kg súlytöbblet, ennél többtöl csak a kismama lesz kövér, a gyereknek semmi elönye belöle. A szülés után meg csak szenvedhet, hogy le tudja adni - és sokaknak nem is sikerül.

Ezért célszerü a terhesség alatt is odafigyelni a táplálkozásra, és föként zöldség-gyümölcsfélekkel lakni jól, meg valamennyi fehérjére is szükség van. Amit erösen vissza kell fogni, az a zsirfogyasztás, és kisebb mértékben a szénhidrátokat is. Persze ez nem azt jelenti, hogy éhezni kell, hanem csak figyelni a súlynövekedést, és ha túlságosan megugrik, akkor a napi étrend összetételét (esetleg kicsit a mennyiségét) is változtatni ajánlatos.

2011. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én terhességi diabétesz miatt diétáztam. Diabetológus írta elő, hogy hogyan. A babára az lett volna ártalmas, ha nem diétázok.
2011. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. 3. babát várom,mind a háromnál sószegény...zsírszegény diétát csináltam/csinálok+a 2.-nál és most a 3.-nál is előjött a terhességi diabétesz. Szóval még a miatt is diéta van. 23 hetes vagyok,3 kiló jött fel eddig,ez megfelelő,és 5-6 kilónál nem szabadna többet felszednem.Majd meglátjuk!
2011. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!