Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony lett az afp-m (0,6...

Alacsony lett az afp-m (0,6 alatti), de a 18 hetes genetikai uh. Mindent rendben talált. Elküldtek genetikai tanácsadásra. Mennyi az esélye, így hogy az uh-n minden rendben volt, hogy beteg a baba?

Figyelt kérdés
Betegségre utaló jeleket nem találtak, de mit kellett volna találniuk, ha kromoszóma rendellenesség van?
2009. jan. 7. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Apf gyakran ad téves eredményt.

Ha az UH minden rendben volt,akkor a babád egészséges.

Ott látták volna,ha ne adja ég valami baj van! (nyitott gyerincs vagy hasfal).

Ne aggódj!!!

Majdnem 6 hós kicsi fiú anyukája

2009. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az AFP-ben nem lehet megbízni.
2009. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia,

Nem tudom mennyi idős vagy és esetleg dohányoztál e.


Azt olvastam, hogy a dohányos anyák(előtte, alatta, mindegy) teljesen feleslegesen mennek a genetikai vizsgálatokra, mert a dohányzás káros anyagai miatt nem jó eredményt kapnak... Téveset.


Ha az ultrahangon a baba egészségesnek tűnt, semmi nem utalt ott valami problémára, akkor a pici egészséges.


Amúgy sajna lehet ennek ellenére beteg a baba:(

Én két hét múlva megyek AFPre:( "jó" olvasni, hogy nem megbízható:S

2009. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok, és mikor elkezdtünk próbálkozni, akkor hagytam abba a dohányzást....a baba elsőre összejött. Remélem tényleg "ok nélkül" alacsony az afp-m. Köszi a válaszokat.
2009. jan. 7. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokszor hallani, annak ellenére,hogy rossz valakinek az afp-je egészséges babát hoz a világra.A téves eredmény azért is lehet,mert nem pontosan a 16.héten vették le a vért,épp ma beszéltem erről a védőnőmmel,ugyanis a két ünnep között vették le nekem is a vért,de még nem jött meg az eredményem.Azt is hallottam már több helyről,hogy az afp már egyre inkább a háttérbe szorul+ csak az alapos genetikai uh-val érvényes,és ha az jó nincs miért aggódnod.Ha mégis idegeskedsz,akkor pénzt és időt nem kímélve látogass el valamelyik profi genetikai uh-s orvoshoz figyelmedbe ajánlom a www.gendiagnosztika.hu oldalt. Még mindig van egy tanácsom Azt hiszem,még mindig nem késő az integrált tesztet megcsináltatni így a 18.hét körül vesznek le vért és állítólag pontosabb eredményt ad ,mint az afp.Érdeklődj utána,de sajnos ezért is fizetni kell.
2009. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is alacsony lett az AFP-m de a 12. heti kombinált tesztem meg jó. Lényeg az,h. az esetek kb.90%-ban semmi baj nincs ha nem jó az AFP eredménye. Általában az szokott a baj lenni,h. hamarabb veszik le. Nem ismételték meg a vérvételt csak UH volt és ott azt mondták,h. semmi eltérést nem látnak viszont kisebb a baba 1,5-2 héttel a méretei alapján, tehát hamarabb lett levéve. És tényleg azóta is mindig kisebb pont 2 héttel.


Erről a dohányzásos témáról viszont én most hallok először pedig nagyon utánaolvastam anno.


Üdv:

35 hetes kismama

2009. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A 16. héten csináltak egy négyes tesztet, az negatív lett, mondjuk ott is alacsony volt (0,56) az afp-m. Azt mondják a kora a babának tuti, abban nem lehet eltérés.
2009. jan. 7. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!