Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhes vagyok. Sajna...

21 hetes terhes vagyok. Sajna nagyon kevés folyadékot fogyasztok. Van, hogy a napi 1 liter sem gurul le. Az egy dolog, hogy az én bőröm rámehet, de a babámnak lehet valami baja a kevés folyadék miatt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet! Vegyél erőt magadon és igyál többet! Tudom milyen nehéz, régen én is kevés folyadékot ittam, de aztán változtattam.

19 hetes kismami

2009. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na-nááá,nem lesz jó a vérellátása az oxigén ellátása,sokat keményedhetsz a folyadék hiánytól.Eröltess már le egy kicsit többet...légyszi.

28hetes kismami!

2009. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Hozzátenném, hogy napi folyadékbevitel terhesen: 2-3 liter!
2009. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, hogy őszinte legyek, rám hoztátok a frászt. Holnaptól iszok, mint az őrült, bár a napi 3 litert tuti nem tudom lenyomni.

Köszi, sziasztok!

2009. jan. 7. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is pont 21 hetes vagyok és szintén alig ittam folyadékot. Mivel tudom mennyire fontos én ugy ösztönzöm magam hogy isteni finom teákat veszek és azt iszom "szertartás " szerűen. Terhesség előt napi 2-3 dl cola ment le,na ez most nem férne bele,úgy hogy használd ki hogy ez az időszak ugy szól a piciröl hogy rajtad keresztül és így magadnak is jót teszel. Boldog babavárást:D
2009. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokféleképpen ösztönözheted magad, hogy többet igyál. A tea jó, de akkor arra kell odafigyelni, hogy vagy kevés cukorral iszod, vagy édesítőszerrel. Bármit is iszol, csak úgy mint az ételeknél, figyelj oda a cukorra! Én ásványvizet iszom. Menteset. Előtte meghaltam volna, ha csak azt ihatok. Most viszont gond nélkül megiszom.
2009. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha a teára szavaztok, akkor csakis koffeinmenteset, mivel a koffein vizelethajtó hatású, így ami folyadék bemegy, az rögtön ki is. A legjobb akkor is mentes víz. Ha elkezditek azt inni, egy pár hét múlva rájöttök, hogy csakis az oltja igazán a szomjat. A cukros üdítőktől csak még szomjasabb lesz az ember, és egészségtelen is. A szénsavasról ne is beszéljünk!
2009. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én most vagyok 33 hetes és mivel ugyanez a "problémám",meg is kérdeztem,hogy kihat-e a babára ha a kismama nem iszik eleget.A válasz NEM volt.Rád kihathat,talán többet vagy könnyebben szédülsz el,vagy könnyebben fájdul meg a fejed.Az is meglehet,hogy a végén "kiszáradsz".Még csak a magzatvíz mennyiségére sincs hatása a bevitt folyadéknak, mivel az is minden 3-4 órában kicserélôdik.De a baba az mindent elvesz tôled,amire szüksége van, mint egy "parazita",hogy úgy mondjam.Azért jó ha te is (mint én) próbálsz inni egy pohár vízet minden 2. órában, akkor legalább 1,5 l-t elfogyasztasz.Ha az ember alig iszik, az megkönnyítheti a végtagok duzzadását is.

Boldog Babavárást!

2009. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!