Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem magándokihoz jár,...

Aki nem magándokihoz jár, csak sztk-ba, azt rendesen megvizsgálják?

Figyelt kérdés

Mindig ahhoz az orvoshoz járok. Veszélyeztetett terhes vagyok. 5 hetesen s 23 hetesen volt vérzésem. Uh-ot egyszer csináltak ismételted a 13. héten, de egyébként ritkán van. 5 s 6 hetesen volt, 12 s 13 hetesen, s majd csak most lesz 30 hetesen.

De leginkább azt furcsálom, hogy csak vérzésnél nézték a méhszájamat, s egyszer 17 hetesen, mikor erős gyengeséggel s hányingerrel bementem, akkor azt mondták gyomorrontás, s baba szívhangját is megnézték. Azóta se a méhszájamat nem nézik, se a baba szívhangját. S pl magzati szívműködéshez a 19 héten, 23 és 27. héten is oda van írva a kiskönyvben, hogy jó, s ki van pipálva. Honnan tudják, hogy ó, ha meg se hallgatják?????

Ja, s magzatmozgáshoz is oda van írva + jel. 19 hetesen pl még nem is volt, mert 20 hetesen éreztem, s 23 hetesen mikor kérdezték mondtam, de pl legutóbb 27 hetesen, vagyis tegnap nem kérdezték, meg se vizsgáltak sehogy sem, s magzatmozgáshoz + jel, szívműködéshez jó van írva. Ja, s a hüvelyi vizsgálat részéhez is írva van. Kérdezte az orvos, hogy volt-e vérzés? Minden rendben van-e, s mivel mondtam, hogy nincs vérzés, s nincs panaszom, így annyit mondott mivel múlthéten voltam védőnőnél, s nincs vérzés, így nem nyúl hozzám, nem vizsgál meg. A védőnő meg csak a vérnyomásom méri, s a súlyom. Magzati szívhangot még se néztek nekem. Uh-on is csak a 13 hetes ismétlődön kapcsolta be a doki egy m.percre. S ennyi. S hüvelyi vizsgálathoz miért írnak, ha meg se nézték? S így honnan lehet tudni, hogy zárt vagy nyitott-e a méhszájam?

A terhesség elején más orvoshoz jártam volna, de mivel ehhez sikerült a kórházból kikerülve időpontot kérnem, így az átpasszolt. Amúgy jó orvos, mindenki dicséri, de ez fura. A másik rosszabb lett volna, mert ez néha legalább megméri a súlyom, s vérnyomásom de a másik akihez járni akartam, meg se mérte, csak beírd egy számot a vérnyomásomhoz, s kg-hoz, mivel előtte 2-3 héttel voltam védőnőnél. Így u.-azt az eredményt írta be. Más is van így? vagy csak nálam csinálják?

Azért furcsálom, mert mindenhol olvasom, h zárt a méhszáj vagy nyitott s haskörfogatot, szívhangot néznek. Nálam nem. Vagy ezt csak a magánorvosok nézik? Sztk-s orvosok nem?


2010. nov. 4. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is, hülyeség ez az SZTK-s orvos, akkor már nem jó orvos, nem vizsgál renedesen hozzáállás. Igen, sokan vannak akik nem tehetik meg, hogy magán orvoshoz menjenek, én is nagyon úgy állok, hogy marad az SZTK. :(

Egy orvos nem a tudása alapján jó vagy rossz, hanem a bizalom alapján. Ha beleférkőzik a bizalmadba akkor már mindjárt jó dokinak ítéled meg.

pl: az én dokim is tart rendes rendelést valamelyik SZTK-ban, aztán ha ráér akkor magán rendelőjében rendel. Ugyanaz az ember, csak ha a kezébe nyomok pl.: 10 0000 Ft-ot, akkor megvan a lelki nyugalmam. Azt érzem, hogy ezért a pénzért már biztos alaposabban foglalkozik velem.

Ha úgy gondolod keress másik orvost, olyat akiben maximálisan megbízol.

2010. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én belezavarodtam a leírásodba megmondom őszintén.

Én magándokihoz jártam, sőt ha mondhatom egy sztárdokihoz, ő irányítja a szülészetet, főorvos. És ennyi volt a terhesgondozás:

10 hetesen elmentem, hogy babát várok. megállapodtunk, hogy vállal. Semmi egyéb.


12 hét: ultrahang SZTK-ban

16 hét: vizsgálat

22 hét: ultrahang+vizsgálat

28 hét: ultrahang+ vizsgálat

34 hét: ultrahang + vizsgálat

A súlyomat, vérvizsgálatokat, vérnyomásomat, cukrot a védőnő nézte és írta be a kiskönyvbe, ő csak az oda beírtakat nézte. A vége felé kaptam vasat. Egyébként semmi.

4 ultrahang, 4 vizsgálat- ennyi a protokoll szerinti terhesgondozás.

36 héttől NST sztk-ban, hetente. Majd szülés a 40. héten, először pont ott volt a szülőszobán, másodszor úgy hívták be.


Úgyhogy én úgy gondolom, nem rosszabb a te SZTK-s orvosod sem, csak azokhoz a maszek orvosokhoz képest, akik már a terhesgondozáson megszedik magukat és 3 hetente vizsgálnak meg ultrahangoznak.

2010. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is sztk-s dokihoz járok.

4-6-8-12-19-29 héten volt Uh(ebböl csak a 19hetit csinálták kórházban.)

24 héttöl nézte mindig a méhszájat.

Magzati szivhangot minden egyes alkalommal hallgat,ezen kivül vérnyomás,és testsúly mérést csinál mindig.Ugyhogy szerintem el végzi a dolgát.Tanácsot is ad ha kérek.Ugyhogy szerintem ha teheted inkább keress másik orvost.30hetes kismama.

2010. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szintén sztk, bár az elején magánhoz jártam (12.hétig) de gondok voltak a dokival, az sztk-s doki viszont bejött. Szóval

12. hét genetikai uh+méhszájvizsgálat+tanácsadás

16. hét labor +AFP

18. hét 2. genetikai uh+tanácsadás

22. hét méhszájvizsgálat+tanácsadás

24. hét terheléses cukor+labor+tanácsadás

28. hét uh+méhszájvizsgálat+tanácsadás

Most itt tartunk. Az AFP-s vérvétel kivételével (akkor a dokival nem találkoztam) minden alkalommal testsúly mérés, vérnyomás mérés, és választ kaphattam az aktuális kérdéseimre. Én ezzel az ellátással teljesen elégedett vagyok, és mivel időpontot kaptam mindig, fél-háromnegyed óránál sosem vártam többet. Ráadásul a labor és egyéb eredmények mind közvetlenül az orvoshoz mennek, tehát nekem egy körrel kevesebb.

2010. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem orvossal nem volt gond, nem is lenne. Tényleg sokan dicsérik, s szimpatikus is. Eddig Ő volt az egyetlen, aki részletesen elmondta, mitől lehet a vérzés. S nálunk pl. nem nézik jó szemmel, ha átmegyünk másik dokihoz az a gond. Mert ugye én máshoz akartam járni, de átpasszolt ehhez, azzal az ürüggyel, hogy jövőhéttől szabin lesz, s különben is nem hozzá mentem először. Hát hozzá mentem volna, de olyan későn kaptam időpontot, hogy kórházban kötöttem ki pár napra. S Aztán, hogy sürgősen kellett orvos, amint kijöttem, így ahhoz mentem elsőnek, aki leghamarabb rendelt. S így kerültem a mostani dokihoz, aki végül is szimpatikus. Csak mindenhol azt olvasom, hogy megnézik a méhszájat. Én 28 hetes vagyok, s csak mikor vérzés volt, akkor nézték meg, s azóta sem. S ezt furcsálom az egészben, hogy kéne. Magzati szívhangot is csak 13 hetesen az ismételt uh-n néztek, mert pont aludt, s nem tudta az orvos a szívhang nélkül megállapítani, hogy él-e. Azóta is csak egyszer, mikor szintén majdnem kórházba kerültem, de úgy döntöttek, mivel m.nélküli vagyok, hogy pihenjek otthon. A védőnő egyszer se, s akihez járok orvoshoz még az se nézett szívhangot. Az nézett, aki az orvosom helyett volt egyszer, de az nagyon nem volt szimpi, s akihez járni akartam, azok után, hogy így átpasszolt, inkább marad ez. Csak azt nem értem, hogy tudja megállapítani, hogy van szívhang, ha még sosem vizsgált meg se Ő se a védőnőm. A legközelebbi vizsgálatkor kérdezzek rá szerintetek? Vagy hogy működik, mikortól is nézik a szívhangot? hány hetesen? Magánhoz nem tudok menni, ahová járok sztk-ban, meg azt vettem ki annak az orvosnak a szavából, akihez másodjára mentem, s akihez járni akartam, hogy ahhoz kell járnunk, akinél elsőnek voltunk. Amúgy Ti szoktatok fizetni az sztk-s orvosoknak? Én nem, s csak azért kérdezem, mert ha fizetnék másabb lenne? Amivel mondjuk nem értek egyet, mert fizetem a tb-et, s elvileg ingyenes az ellátás.
2010. nov. 4. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:

"Magzati szívhangot is csak 13 hetesen az ismételt uh-n néztek, mert pont aludt, s nem tudta az orvos a szívhang nélkül megállapítani, hogy él-e."

Ez most komoly? A doki nem tudta, hogy él-e, mert aludt a baba????

Én külföldön járok dokihoz, és még EGYSZER SEM hallottam a babám szívverését. A doki szerint nem egészséges a babára a doppler, főleg a korai terhességnél, ezért nem kapcsolja be. Tökéletesen látni uh-n HANG NÉLKÜL is, hogy él-e és hogy hogy ver a szíve. Még én is láttam, nemhogy a doki, aki naponta 15xlát ilyet.

Remélem a dokid "csak úgy" mondta, hogy nem látja él-e mert alszik. Ha ez komoly, akkor irány egy másik doki!

31hetes kismama

2010. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!