Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kétkedem, csak tudni...

Nem kétkedem, csak tudni szeretném, miért mondja mindenki, h miután megszületik a baba, nem lesz időm semmire?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam babát látogatni,és az anyuka azt mondja-3 hetes babival-h hordatnia kell az ebédet,mert mosogatni sincs ideje,mert szinte egész délelőtt fent van a baba.+mindenki ezt mondja,de nekem ez nem egyértelmű.Nem lenne annyi időm,h főzzek?Furcsállom.Persze biztos látni akarja anyuka folyamatosan a babát,de azért csak jut idő két etetés,pelenkázás között erre-arra,nem?
2010. nov. 6. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Mert ma az a divat,hogy az anyuka egy percre sem hagyja egyedül a babát. Azonnal felveszi,ha egy picit is sír. Sőt,akár félóránként is szoptatja,mert azt hiszi,hogy ez a jó. A felszoktatott baba pedig valóban minden idejét elveszi.

Nagyanyáink is egészséges gyerekeket neveltek,nem is volt idejük éjjel is etetni,állandóan vele lenni,mert napközben dolgozniuk kellett!

Ma is lehet okosan beosztani az időt,hogy jusson a gyerekre és a háztartásra is.

2010. nov. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk korán jött a második,másfél éves volt a Kislányom,mikor megszületett az öcsi. 3 Napig volt itt Anyukám,+ugye 5 napig a Férjem,annyi a szülési szabi.Szóval 5 napom volt,amikor elmondhattam,tényleg csak a Picurral foglalkozhattam,és persze a másfél éves Lányommal. 5 nap után mindenki ,,felszívódott,, amit már nem is bántam.Szegény anyu,soha nem oda rakott semmit,ahol annak a helye volt...zavart egy kicsit,hogy más rendezkedik a saját házamban. Gondolom ezzel nem vagyok egyedül. :) És ki merem jelenteni,két pici gyerek mellett is,meg tudtam főzni. Tény,hogy nem 3 fogásos menüvel vártam a férjem haza...de gyors és könnyű kajákat főztem. A lényeg,hogy friss volt,és meleg! Ha hazaért,foglalkozott a gyerekekkel,én addig kiteregettem amit napközben kimosott a gép.Két szopi között fel lehet gyorsan porszívózni. Ha nem végzel csak egy szobával,akkor annyival végzel. Kit izgat? Nem lóverseny ez.Amennyit bírsz energiával.Most várom a harmadikat,igaz már nagy az előző kettőm. :)De munkám ugyan annyi van,sőt... :) De tuti megoldom!
2010. nov. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakát végig aludta lányom, vagyis 5- kor kelt, pelenkázás öltöztetés, szopi ( 1szopizás 30-40 perc) 6 óra lett. De szopi után minden alkalommal kakilt, de olyat hogy kifolyt, lehetett öltöztetni megint, beraktam a kiságyba míg kimostam a kakit a ruhából beáztattam,

ekkorra lejárt a körforgó a gyerek elúnta magát felvettem mutogattam neki ezt azt a lakásban, magam mellé vettem olvastam neki, majd

ismét szopi, kaki öltöztetés mosás, kiságyból ki mert ordított benne, olvastam neki, elringattam, aludt max. fél-1 órát, felkelt ismét szopi, kaki öltözködés, kivittem sétàlni mindig aludt 1-2 órát a babakocsiban, mikor haza értünk felhoztam megébredt ismét szopi, kaki öltözködés, ez ment egész nap, szopi pelenkázás, kakis ruha mosása, gyerek szórakoztatása!

El tudtam mosogatni, egyszerű kajákat főztem, megoldottam vettem egy hintát 40 ezerért ami ringatta volt rajra körforgó ami sosem állt le:) zenélt is, fél órákat elvolt benne míg főztem mosogattam

tusoltam, de másra nem volt időm, mert ha elúnta magát ölben szeretett volna lenni, nem bírtam hallgatni ahogy sír, és ha 5 perc után nem vettem fel ordított mint a sakál, vörösödött a feje, nem vett levegőt!

Szóval ne ítélj, majd meglátod milyen lesz;)

2010. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze jut idő erre-arra. Csak most már nem az én számít, hanem a baba. S az ő igényeit kell elsősorban figyelembe venni. Ha egy kicsit egyedül is hagyod, akkor sem foghatod magad, hogy mondjuk elmenj valahová...

Nekem sajna keveset alszik a lányom, és nem vagyok az az anya aki a kiságy mellett áll a nap 24 órájában, de hát akkor is kell rá figyelnem. S nem divatból nézegetem, hogy épp mit csinál. S nem is kapom fel egyből, de ahogy az előző is írta, ha szegénynek vörösödik a feje, akkor nem az fog a fejemben járni, hogy velem mi van...

Amúgy minden baba más, és minden anya más.

Látod jut egy kis időm pl. netezni is, de ekkor is itt van mellettem és bámulja a képernyőt. :)

Lehet, hogy neked majd sok időd jut erre-arra, de előre nem lehet tudni ki, hogy éli meg a baba születését.

Szerintem nem arról van szó, hogy ne lenne időnk pár dologra, hanem arról, hogy egy baba érkezésével sok minden megváltozik, és Ő lesz a legfontosabb, akinek alá kell rendelnünk magunkat.

2010. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
én a 2. vagyok..még azt elfelejtettem írni,hogy ha főztem,és fent pislogott a kicsi,kivittem magammal a konyhába hordozóba,vagy épp a kocsiba,látott,és elvolt egy darabig. Ha nem,lecsuktam a gázt a kaja alatt kerültem vele a szobába egy kört,vagy elaltattam,etettem,utána folyt.köv. Minden tevékenység tovább tart!! De megoldható! :)
2010. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha eszik-alszik babád lesz, akkor lesz időd sokmindenre.

De ha egy állandóan visító, sosem alvó, hasfájós babád lesz, és fogalmad sincs, hogy miért visít egyfolytában és miért nem alszik sem éjjel, se nappal, akkor már kevésbé.

Bízz a szerencsédbe,hogy nem egy nyűgös, hisztis temperamentumú babát szülsz.

2010. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony hasfájós baba...egész nap igényli a figyelmedet. Nekem sajnos volt, hogy annyira fájt a Pindurim hasa, hogy a sírástól nem vett levegőt! 13 órán keresztül üvöltött! Na ekkor pont nem érdekelt, hogy mit főzzek...

Amúgy meg az első hetek a húzósak, hiszen hazaviszed a kórházból és minden a feje tetejére fordult, más lett az élet, és alkalmazkodni kell a kicsihez. Nincs még napirend, nincs még szülői rutin...szóval felborult a megszokott élet, s így igenis van olyan, hogy nem jut idő "erre-arra".

Aztán majd idővel kialakul a napi menetrend, akkor már könnyebb.

2010. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első babához hozzá kell szokni. Én is azt hittem, minden olyan lesz, mint a filmeken, csupa móka kacagás... Frászt.

A gyerek üvölt, te meg pisilni sem mersz kimenni, mert 300an adnak tanácsot, meg ugye azért más volt addig a háztartás, amíg csak apa-anya volt:) De egy idő után, mikor kiismerted a babát, akkor már minden könnyebb.

A másodiknál, erről vicc is van... Nem mi alkalmazkodunk Őpicurságához, hanem Őpicursága hozzánk.

2010. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem,értem:))
2010. nov. 8. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!