Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy túlműködés miatt...

Pajzsmirigy túlműködés miatt kezeltek, már nem szedek gyógyszert 1 éve. Karácsonykor elhalt 11 hetes babám, orvosom megjegyezte, lehetett a pajzsmirigy miatt is. Valakinek van valami tapasztalata ezügyben?

Figyelt kérdés
Terhességem alatt nem küldtek pajzsmirigy-vizsgálatra, csak a missed ab ellőtt jegyezte meg az orvos, hogy akár ez is lehetett az oka, hogy elhalt a baba. Meg szeretnénk próbálkozni újra egy picurral, persze első utam a szakrendelésre vezet, még mielőtt élesben próbálkoznánk.Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra, az ilyenkor szokásos eljárásra.
2009. jan. 8. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
az én munkatársamnak egyik nap kiderült, hogy túlműködik a pajzsmirigye, rá pár napra kiderült, hogy terhes. azt hiszem kapott rá gyógyszert, amit végig szedett és kihordta a terhességet. a baba ma már 1 éves és makkegészséges. Ne aggódj, beállítják a tsh szinted és nem lesz gond.
2009. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szióka!Nekem 8 éve volt egy toxikus adenomám a pajzsmirigyemben, amit eltávolítottak.Nem kellett szednem gyógyszert, de folyamatosan ellenőrízték a hormonjaimat.Most vagyok 37 hetes terhes, a dokim nagyon lekiismeretes és 3 havonta kontrollál.Kb 1 hónapja a th4alacsonyabb lett, és most l-thyroxint kellszednem,most a terhességem végéig.

Úgyhogy ne aggodj, rendben lehet tartani, csak egy jó doki kell hozzá.

2009. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, hogy nem válszt írok, hanem kérdést, de muszáj megkérdeznem!

Hogyan derült ki a pajzsmirigy elégtelenség?

Nekem elég alaccsony az ébredési hőm, és a mai görbeértékelésemben azt írták, hogy okzhatja pajmirigy elégtelenség is. Lehet, hogy ez miatt nem sikerült még a baba? Még csak 4 hónapja próbálkozunk.

Köszi előre is!

2009. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem szapora szívveréssel (210/perc), izzadással, hirtelen, indokolatlan fogyással jelentkezett, pajzsmirigy túlműködést állapítottak meg. Szerencsére jó dokihoz kerültem, intenzív osztály, meg minden,de gyógyszerrel helyre tudták hozni. Akkor azt mondták, hogy 1 évig ne legyek terhes. Ennek 5 éve. A mostani terhességemnél nem javasolták, hogy menjek szakrendelésre, csak akkor jegyezte meg az orvos, hogy ettől is lehet, mikor már baj volt.
2009. jan. 9. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!