Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év feletti kismamik! Ti...

35 év feletti kismamik! Ti hány hetesen mentetek genetikai tanácsadásra?

Figyelt kérdés
Még csak 7 hetes és 3 napos kismama vagyok, de a korom miatt (36) elküldött a nőgyógyászom genetikai tanácsadásra. Nem túl korai? Nektek hogy volt?
2010. nov. 8. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A magzatbolyhokól való mintavételt (CVS) már elég korán meg lehet csinálni, akár a terhesség 10-12. hetében is. Nekem csak a 16. héten csinálták, így a 20. hétre volt meg az eredmény... Mivel magát a vizsgálatot egy tanácsadás előzi meg, csak utána kapsz időpontot, szerintem nem küldött el korán, hiszen magára a tanácsadásra is időpontot kell kérni, ami megint nem biztos, hogy 1-2 héten belül lesz. a TANÁCSADÁSRA VINNED KELL EGY ÚJ UH- LELETET IS, TEHÁT ELŐTTE ODA IS EL KELL MENNED! mAGA A TANÁCSADÁS NEM VÉSZES, MEGNÉZIK A LELETEIDET, FELVESZNEK EGY ANAMNÉZIST, A DOKI TÁJÉKOZTAT A TOVÁBBI TEENDŐKRŐL ÉS PERSZE IDŐPONTOT AD A MINTAVÉTELRE. (Bocsi, benyomtam a Caps lockot..., már nem írom újra :S )
2010. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 38 éves vagyok. A doki ajánlotta a genetikai vizsgálatot. Felhívtam őket (Baross u.- I.Női Klinika).

A 16. hétre adtak időpontot (kb. 1 hónapra rá) a tanácsadásra. Itt adatfelvétel és megkérdezték, vállalom-e az amniócentézist? Rá 2 hétre csinálták a magzatvíz mintavételt. (Már majdnem 3 hónapos a babám).

Ha Téged ilyen korán küldött a dokid, Te még valószínüleg választhatod a magzatboholy mintavételt (azt már 10. héten is lehet).

Mondjuk én 11 hetesen mentem először a dokihoz, 3., véletlen baba, sokszor kimaradó menstruáció, tehát előtte 1-2 héttel derült ki, hogy terhes vagyok.

2010. nov. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 16. heti afp és a 18. heti UH után, 19 hetesen volt magzatvízvételem, majdnem 37 voltam akkor.
2010. nov. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!