Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17hetes 5napos pocakos vagyok...

17hetes 5napos pocakos vagyok első babámat várom. A második afp is alacsony lett és a dokim mondta nem úszom meg a magzatvíz mintavételt. Félek tőle és nem szeretném ha baja lenne a babámnak. Aki járt hasonló cipőben mit tudna tanácsolni?

Figyelt kérdés
az afp-m 0,81 lett hétfőn megyek genetikai uh-ra 26-án meg a barossba a downkór szűrésre:(.
2009. jan. 9. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Az az igazság, hogy az AFP 16 hetesen kell levenni, aminek az eredménye 2 hét alatt van meg.

Ezért nem is értem, hogy hogy lehet neked már a 2.


Nekem is 16 hetesen vették le, a jövő héten lesz eredmény (18. hét)...és azzal együtt csinálják a genetikai UH-ot.

Mert, hogy a genetikait meg 18-20 hét között kell csinálni.


Nagyon sok orvos feleslegesnek tartja az AFP szűrést, mert fals eredményt is adhat, az USA-ban nem is csinálják.

Vannak kombinált tesztek amik elég nagy %-ban jó ereményt adnak, és nincs magzatvíz vétel, ezzel együtt ugye nincs kockázat a vetélésre.


Nem értem, hogy miért akar magzatvíz vételre kötelezni...


Mikor vették le az AFP-det?

A tarkóredő vizsgálat mit mutatott?

Ha gondolod tudok nőgyógyász ajánlani, sőt ultrahangos szakorvost is, ha Pesti vagy.

2009. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A 0,81 nem alacsony!! Nekem 0,69 lett és a genetikus orvos is azt mondta, hogy rendben van, igaz az uh-os felvételt is hozzánézte.

Én nem engedném a magzatvíz vizsgálatot, ha csak az afp miatt végeznék. De neked még csak ezután csinálnak uh-ot, azokból az értékekből lehet, hogy az orvos is másként fog dönteni.

Minden jót!

2009. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ugy lett a második afp,hogy dec 29és jan. 5között volt az az idő amikor le lehetett venni az afp- akkor a védőnöm lekérte telefonon az eredményt majd utána a dokim szerint meg kellett ismételnem jan. 7-én aminek ma kérdezték le az eredményét ma beszéltem a dokimmal és mondta jeletkezzek be a baross u. kórházba. remélem a hétfői genetikai uh vizsgálaton jobb híreket fogok kapni.
2009. jan. 9. 12:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

AFP eredményét illetően: kórosnak tekintjük a 0.7 MoM-nél alacsonyabb, illetve a 2.5 MoM-nél magasabb értéket, amennyiben a vérvétel megfelelő időpontban történt.


Ezt találtam neked a neten, tehát simán beleférsz a normál értékbe.

2009. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 0,8-2,5 ig jó az Afp, de hallottam már többektől akiknek 0,6-0,7 lett hogy az is teljesen normális volt, szerintem egy jó ultrahanggal meg kéne nézetned, én nem kérnék addig amniocentézist.

Üdv: 19 hetes kismami

2009. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen én is utána néztem,de akkor a dokim miért idegesít és küld el felesleges vizsgálatokra?

köszi a választ

2009. jan. 9. 12:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem anno 0,82 lett az Afp-m. Engem is beutaltak a Barossba. Egész éjszaka nem aludtam az idegességtől. A neten böngésztem hajnalig, és olyan cikkeket találtam, amiben komoly orvosok írták, hogy az Afp vizsgálat egy idejétmúlt baromság!! A Barossban az orvos nem is értette, hogy mit keresek ott, a 0,82 nem alacsony, ahogy előttem is írták már. Azért küldözgetnek csak, mert félnek, hogy ha mégis gond lesz, akkor feljelented a kórházat. Mindenki fél az eü-ben, nem mernek felelősséget vállalni semmiért, inkább "továbbpasszolnak". Nem lesz semmi baj, ne aggódj. De a Barossba vigyél magaddal kaját, innivalót, és olvasnivalót, mert minimum fél napot fogsz ott várakozni, rengetegen vannak. Az amniocentézisre nem kötelezhetnek, de hidd el, ez szóba sem fog jönni, mert a genetikai uh-d jó lesz. Boldog babavárást!

2009. jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen majrés az orvosod, és még ráadásul téged is idegesít, akkor válts, mert lesznek még vizsgálatok, nem hiányzik nektek, hogy mindig beparázzon valami miatt.
2009. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szia. nekem 0.65 lett,és sehova nem küldtek,mert nálunk 0.5-ig jó....
2009. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia mielőtt megszúratnád a hasad, csináltass Quartett tesztet!

Lehet, hogy ott jó lesz az eredményed, és akkor nem kell magzatvízmintát venni, egy vérvétel mégis humánusabb...

www.downszures.hu

2009. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!