Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi hányás enyhítése,...

Terhességi hányás enyhítése, kívánosság jelentkezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


10 hetes terhes vagyok és olyan kérdésem lenne az erős hányinger érzést, hányást mivel tudom csillapítani esetleg ( legalább pici időre megszüntetni )! 10-dik terhességi hetembe járok a 4-dik héttől folyamatosan kihányok mindent amit a szervezetembe juttatok ( étel, folyadék ) egyaránt! Sokszor már kezdtem feladni, hogy megszüljem a szívem alatt fejlődő pici jövevényt, mert a hányás, hányinger érzete az őrületbe kerget! Képes vagyok az egész napot átaludni emellett persze nagyon fáradt is vagyok! A fürdés is kész kín, mert annyira legyengít, hogy szinte összeesve zuhanok utána az ágyba! 1hetet voltam már kórházba ami ugyan úgy horror volt mint az itthon létem! Kaptam infuziót, de nem mondanám, hogy jobban lettem! Az orvosom dolgozni se enged és jelenleg 6kg mínuszba vagyok! A terhességi kívánosság mikor jelentkezik, mert én mindentől undorodom, de még a parfümök illatától is! Köszönöm a válaszokat! Remélem valaki tud valami pici segítséget adni, mert már nem bírom tovább ráadásul az orvosom mindenre felkészített " VAN AKINEK 9 HÓNAPIG MEGMARAD A HÁNYÁS, HÁNYINGER ÉRZETE " szöveggel!


2010. nov. 8. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

en nem voltam hanyos, de ha ramjott, akkor egy par korty kola segitett, illetve volt egy idoszak, amikor minden reggel hanytam (14-17 het), azt a tanacsot kaptam, hogy legyen haztartasi keksz az agy mellet, es reggel egyek parat, mielott felulnek vagy kimasznek, bevallt

hallottam olyat is, hogy a gyomberes ital vagy keksz is segithet

2010. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Este, mielőtt lefekszel készíts be magadnak az ágy mellé pár szem kekszet (korpovit a legjobb) és egy kis vizet vagy teát. Mielőtt felkelsz egyél és igyál egy kicsit! Nekem ez segített. Az első gyerekemmel 4 hónapig hánytam mint a lagzis kutya, a másodikkal viszont egyszer sem volt még csak hányingerem sem! Kitartás!!! Sok szerencsét a bébihez!
2010. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Angliaban a gyomber teat szoktak javasolni.

En citromot citrommal ettem es hides nagyon szensavas vizet ittam.Rogton hanytam, ha valaki edesebb parfumot hasznalt es ugyan annyi kilo voltam emiatt szuleskor mint amikor megkezdtem a kismamasagot.

Jobbulast kivanok!

En a vegig rosszullevos fajta vagyok.

2010. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanigy voltam/vagyok, mint Te! A 16. hétig nem birtam kikelni az ágyból, annyira rosszul voltam, csak W.C.-re jártam ki és napi egyszer zuhanyozni, ami úgy kimeritett, mintha agyonvertek volna. A szememet is nehéz volt nyitva tartani, utáltam, ha besütött a nap a szobába, utáltam beszélni ... Infúziót többször is kaptam, jobban én sem éreztem magam tőle, de muszáj volt, mert MINDENTŐL undorodtam, öklendeztem, ISZONYÚ volt. A 16. hétig tartott ez az állapot, de egy mosás beinditása is kinszenvedés volt, mert a mosószer illatától is öklendeztem. Onnantól kezdett javulni a helyzet, ma vagyok 20 hetes és 1 napos, és köszönöm, élek, sőt, már képes vagyok élvezni is a terhességet, de még mindig folyamatos a hányingerem ...

Én is kezdek berendezkedni arra, hogy ez már igy is marad a szülésig.

A legnagyobb szenvedések közepette én is sokat sirtam, hogy nem birom ezt tovább ... De olyan sokat vártam erre a Babára, imádom, és bármit megtennék Érte!

Kivánom, hogy mielőbb legyél túl ezen a nehéz időszakon, és tudd, hogy nem vagy egyedül! (Én azt hittem, ilyen nincs, csak nálam, de azóta többektől hallottam, hogy bizony van ...)

Sok, erőt, sok boldogságot és kitartás!

2010. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a lényeget lehagytam, hogy nekem a tömény citromos tea segitett valemelyest, és most is ezt kortyolgatom egész nap.

Próbálj meg egy- egy falatot leerőltetni akkor is, ha úgy érzed, menten összehányod magad, mert én is igy voltam, és néha csodák csodájára a massziv hányinger közepette "jöttem rá", hogy tulajdonképpen éhes vagyok!

(Aztán, ha mégis kihánytam, tök mindegy volt, hánytam igy is, úgy is ...) Próbáld ki a hideg colát, hátha!

Próbálkozz, tapasztalatból irom, néha a leglehetetlenebb dolgok segitenek!

2010. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdezo, megkérdezhetem, hogy vagy?

Én is válaszoltam korábban, hogy nagyon sokat kinlódtam a hányingeremmel,hányással, most 26 hetes vagyok, és bizony a mai napig is van egy állandó, bár sokkal elviselhetobb hányingerem. De boldog vagyok, mert a Babám állandó ficánkolása feledtet minden kellemetlenséget. Remélem, azóta Te is sokkal jobban vagy!

2010. dec. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!