Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy ujszülöttnek hanyas a...

Egy ujszülöttnek hanyas a ruhamérete?

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert neten lennének ruhák ott vannak a méretek de nem tudom hogy hogy müködik ez..
2011. szept. 24. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
56-os ruha illetve 62-es kell egy pár darab, de egyik méretből sem kell sok, hamar kinövik.
2011. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

50-56 -os általában,de attól is függ,hogy nem lesz a e koraszülött,vagy éppen vasgyúró.

Ebből a kezdő méretből nem érdemes túl sokat vásárolni,mert nagyon hamar fejlődnek kezdetben.

2011. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Babafüggő. Ha átlagos méretű babára lehet számítani ,akkor az az 56-os. De pl a lányom 49 centivel született és kezdetben majdhogynem kiesett az 56-osokból, ezért kisebb holmikat vettünk neki (50-est). A fiam viszont egyből a 62-esekkel kezdett mivel az 56-osokba nem fért bele.

De általánosságban elmondható, hogy 56-os kell először. De ne tárazzatok be túl sokat belőle, mert nagyon hamar kinövik az 56-ost meg a 62-es is szerintem.

Harisnyáknál/zokniknál meg ha nem hónap alapján van megadva, akkor a 00-ás méret az újszülött.

2011. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ hány centivel és kg.-al születik a baba.Az én kislányom 3007g és 48 cm volt,így jó volt neki az 50-es is.De egy nagyobb súlyú babára aki hosszabb is neki szerintem 56-62-es kell.
2011. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 59 cmel született és majdnem 4 kgval. Ennek ellenére az 56 os ruhák kellettek neki pár hétig. Attól is függ persze, hogy milyen márkájú.A méret mellett fontos a minőség! Ha használt is, ne legyen agyonmosott.
2011. szept. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2011. szept. 24. 13:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kincsem születési adatai: 4,5 kg 56 cm

Néhány napig még az 56-os ruhákból tudott hordani párat :)


Sok picurnak elég még kisebb. De általában 56-os az újszülött méret.

2011. szept. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 60cm-rel született, így az 56-os ruhákat nem is tudta hordani. Ne vegyél belőle sokat, aztán ha megszületik, még tudod pótolni bármikor.
2011. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!