Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folytathatom továbbra is ezt...

Folytathatom továbbra is ezt az életmódot? Tegnap derült ki, hogy 9 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés

Októberben elkezdtem életmódot váltani. Akkor 106 kiló voltam és azóta fogytam 14 kilót. Korábban mindent ettem össze-vissza és ettől meghiztam.

Azóta nem eszem kenyeret, krumplit, tésztát, cukrot, édességet egyáltalán. Rizst nagyon ritkán, akkor is a barna fajtát. Rengeteg gyümölcsöt, zöldséget és tejterméket eszem. Néha egy-egy Túró rudival bűnözök.

Hetente 5-ször szobabiciklizem 40 percet és hetente kétszer úszni járok 1,5 órát.

Most, hogy kiderült, hogy babát várok, folytathatom igy ezt az életmódot vagy sem? Mit változtassak és mi az, ami maradhat?

Nagyon sokat nem akarok visszahizni.


2009. jan. 9. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan folytathatod!

Kivéve, ha veszélyeztetett leszel, mert akkor a mozgást abba kell hagyni. De ezt csak és kizárólag az orvosod döntheti el. Mondd el neki ezeket, és ő megmondja.

Sokan ugy vannak, hogy jajj nehogy usszon a kismama, pedig ha nincs nyitva a méhszáj, és a terhesség tünetmentes, nyugodtan lehet uszni, és mozogni.

2009. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

:)

Sztem. eloszoris tok ugyes vagy, masodszor az orvos fog neked tudni tanacsot adni, de ahogy en "laikus" latom, sztem. nagyon jol csinalod.

En most 24 hetes vagyok, es bar nem onszantambol, de nekem is melloznom kell a sok szenhidratot, ugyanis szekrekedest csinal...... :( (Akar 3-4 napra is. Mielott terhes lettem volna nem volt ilyen gondom, viszont nem is ettem ilyen egeszsegesen.;)

SZtem. neked nem igazan kell majd tartanod a cukorbetegsegtol sem igy, es amugy meg hanyan vannak akik orvos mellett fogynak terhesseg alatt ????

A biciklizes lehet sok lesz, de az uszas tok jo meg a lepcsozes is, en is csinalom, es bar csinalnam rendszeresebben :).


Udv. 24 hetes kismama

2009. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnőm pont ilyen étkezést javasolt, mert terhes vagyok. Pont ezeket mondta, hogy ne egyem és pont ezeket, amit ehetek. A túró rudit én is imádom. :) Szerintem tök jól étkezel. Mozgásról annyit, hogy az úszást nem tiltják. Csak a termálfürdőzést. A biciklizésben nem vagyok biztos. De az tuti, hogy sokan bicikliznek akár a huszonegynéhány hetes korukig. A mozgás jó és ha a doki nem tilt el tőle, akkor kell is! Csak óvatosabban. Nem szabad megerőltetni magad! Ha úgy érzed, hogy elég, kkor le kell állni. Míg előtte nem volt baj a terhelés és az, hogy mocskosul elfáradhatsz, addig most erre figyelned kell. De csak így tovább! Ügyes vagy!

19 hetes kismami

2009. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor igy folytatom továbbra is. A biciklit azért csökkentem és ha jobb idő lesz, majd sokat sétálok. Annyira megszoktam már az elmúlt három hónapban, hogy igy étkezek, hogy nehezemre esne visszaállni a régi rossz szokásomra.

Talán igy nem is fogok olyan nagyon sokat hizni sem.

Köszönöm! Panaszmentes, boldog terhességet és könnyű szülést kivánok!

2009. jan. 9. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki, aki ésszel kezd el fogyókúrázni!!! Nagyon örülök, hogy ezt olvasom, és gratulálok! Nekem rengeteg ismerősöm van,aki mondja, elkezd fogyózni. Na, és mit csinál? Nem eszik, csak egy almát egész nap. Na, attól soha nem fog lefogyni.

Szerintem nyugodtan folytathatod, sőt az orvosod, védőnőd is meg fog dicsérni. Mindenkinek így kellene, akin nincs sok felesleg, annak is.

A biciklizéssel azért óvatosan, inkább lassan csináld nagyon, de előtte beszélj a dokiddal, és kérd ki a véleményét. Viszont az úszás, szintén szép lassú tempóban nyugodtan mehet. CSak ne meleg vízbe, de ott nem is lehet úszni.

2009. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy eszel, ahogy a terhesség alatt ideális! Miért váltanál rossz, nem kielégítő tápanyagtartalmú ámde mérgező kajákra? Hát örülj, hogy már így fogadtad egészséges táplálkozással!
2009. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia szerintem se add fel ezt az újélet modódat én terhességem előtt egészségesen táplálkoztam utána visszatértem a normál kajára híztam is 15-kg most vagyunk 30-hetesek az orvosom diétára fogott most kezdtem el újból odafigyelni mit ezsem és sokkal jobb a közérzetem .KITARTÁS BOLDOG BABAVÁRÁST
2009. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!