Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon mitől lehet ez? Skizofré...

Vajon mitől lehet ez? Skizofrénia?

Figyelt kérdés

7 éves korom óta tapasztalom ezeket a tüneteket:

Szeretek történeteket írni, lejátszani a fejemben, hogy más-más karakter vagyok, de ez tulajdonképpen ahhoz köthető, hogy azt képzelem magamban, hogy egy színésznő vagyok, és más-más szerepeket játszok. Mindig azt hiszem itthon, hogy kameráznak és hogy ez az élet egy valóságshow, és egy visszahúzódó lány szoktam lenni, de néha túljátszom magam és botrányokat okozok anélkül, hogy akarnám. Az utcán mindig azt képzelem, hogy paparazzik követnek. Ilyenkor mindig a sztár énem bőrébe képzelem magam. Ez skizofrénia lenne? Vagy mi? Mitől alakul ki az ilyen?

12/L


2011. szept. 1. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy, ez tök normális. Álmodozó típus vagy ennyi. Meg még gyerek, ami nem baj :P Majd elmúlik, valamennyire lehet megmarad az álmodozásod felnőttkorra is, de az is tök normális.
2011. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem skizofrénia, csak túl élénk a fantáziád. Mellé a skizofrénia később szokott kialakulni.

Ha viszont ez téged zavar felkereshetsz egy pszichológust, de szerintem ezt simán kinőheted.

2011. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ez attól lehet, hogy ember vagy. Ugyanis konkrétan mindenki csinálja azt, amit leírtál, csak eltérő témákkal és eltérő gyakorisággal, élénkséggel.
2011. szept. 2. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
nem vagy különleges
2011. szept. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Semmi baj, csak élénk a fantáziád :)
2011. szept. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
A paparazzik az micsoda? Valami gyilkosok?
2011. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
20:57 Jááj. Lesifotósok. A sztárokat követik, megpróbálnak eladható képeket készíteni róluk, és nem nagyon tisztelik a magánélet fogalmát :)
2011. szept. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem szkizofrénia,ez csupán nagyon nagyon nagy képzelőerő...Egyébként én is szoktam ilyenek produkálni,már egész kis korom óta,és volt idő,amikor én is azt hittem,hogy szkizofrénia...de később rájöttem h nem,főleg mert utánanéztem a betegségnek,meg egészségügyi iskolába járok,és voltam már pszichiátriai osztályon,láttam szkizofrén beteget,meg beszélgettem is velük...szóval megbizonyosodtam afelől,hogy biztosan nem vagyok szkizofrén,tehát szerintem te sem lehetsz az...A nagy képzelőerőt én áldásnak tartom,mert néha elég nehéz elviselni a világot,s a képzelgés néha segít...Olyan,mint amikor az uv lámpa nappal feltöltődik energiával és éjjel ontja a fényt...Na most már nagyon belementem...Szóval remélem érted,amit mondani akartam. :)
2011. szept. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Akkor te most egy sztár vagy? És ezek a paparapák éjjel hol vannak? Otthol nálatok?
2011. szept. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
régi kérdés még minden de 12 évesen hogy a rákba jutott eszedbe az hogy te esetleg skizofrén vagy?:DDD
2016. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!