Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes szüléshez dúlát fogadni?

Érdemes szüléshez dúlát fogadni?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakult, hogy senki nem tud velem bejönni a szülésre, de mivel első terhességem, félek egyedül. Ha valakinek van valami tapasztalata a dúlák munkájáról, kérem segítsen dönteni!
2010. nov. 16. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi az a dúla???
2010. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olyan személy, aki a szülésnél segít, támaszt ad, segít a fájdalom csillapításában és a megfelelő testhelyzet felvételében. Asszonytársi segítőnek is mondják.
2010. nov. 16. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Én így 3 szülés után azt vallom hogy egyes egyedül szülésznőt érdemes fogadni,Ő az aki megérdemli a "hálapénzt".
2010. nov. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem tudnám elképzelni a dúlával való szülést.... akármennyit beszélgethettek előtte, ő csak egy ismeretlen marad. Engem tuti halálra idegesítene, egyedül csináltam végig az első szülésemet is, nagyon rossz lett volna, ha ott van mellettem egy idegen és próbál irányítani.
2010. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok. De ahhoz meg nyuszi vagyok, hogy segítség nélkül csináljam végig. Nem csak a fájdalmaktól, de a komplikációktól is félek egy kicsit, és jó volna tudni, hogy valaki van mellettem. Második szülésnél már talán nem lennék így vele, de akkor lehet, hogy tényleg érdemes lenne inkább szülésznőt fogadnom. Köszönöm Nektek a segítséget!
2010. nov. 17. 07:29
 6/10 anonim ***** válasza:
és az apák hol vannak ilyenkor??:))
2010. nov. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok!Nekem az elsőnél bent volt a férjem és baromira idegesitett(részben azért mert ha szenvedek akkor azt is utálom ha hozzám szólnak).A másik kettőt egyedül csináltam végig és sokkal nyugisabb volt az egész ,sőt mondhatom hogy Én is fegyelmezetebben tűrtem minden megpróbáltatást.
2010. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezen a véleményen vagyok. Sokan leszólják a férjem, hogy önző, gyáva stb., de ÉN nem akarom, hogy benn legyen. Divat lett ez az apás szülés dolog, é lehet, hogy maradi vagyok, de én nem vagyok híve.

Idegesítene, hogy ideges, inkább legyen a folyosón, és tartsa a telefonos kapcsolatot a családdal. Egyébként egyre inkább úgy érzem, hogy egyedül is megbírkózom vele, fogadok egy szülésznőt, és menni fog. Ha minden kötél szakad, akkor bejöhet apa... :)

2010. nov. 24. 19:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Én apás szülés párti vagyok.


Szerencsére jól viseltem a szülést /a maga 16 órás vajúdásával, másodfokú fájás gyengeségével együtt/ és őszintén mondom, örülök, hogy bent volt Apa.

Augusztusra várjuk a kistesót, egyértelmű, hogy akkor is bent lesz.


A közelben én dúlát sem tudok, de biztos Ő is sokat tud segíteni. Őt elküldheted a fájások közepedte úgy, hogy utána nem veti a szemedre :)

2011. jan. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dúla-laikus asszonytársi segitö,akinek van saját gyermek,és a vajúdás alatt veled van végig,nem szakember,de tud segiteni pl, masszíroz,borogat,de nincs felelössége a szülésben.
2014. febr. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!