Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszáj orvost fogadni a...

Muszáj orvost fogadni a szüléshez?

Figyelt kérdés
Állandó nőgyógyászom van évek óta, nem magánrendelésre járok. Sajnos nem tehetjük meg, hogy több tíz vagy százezer forintért felfogadjuk őt, ráadásul ő olyan kórházban dolgozik, ahol nincs szülészet, csak kijár szülést levezetni más kórházakba. Nagyon szívesen szülnék nála, de egyelőre nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy felkérjük őt. Hogyan lehet ezt megmondani, ha majd rákérdez? Egyáltalán hogyan kezeljem ezt az egész helyzetet, hogy nyolc hónapon át járok hozzá, aztán a végén azt mondom, "köszi, megyek szülni az XY kórházba, a 6. héten találkozunk és közben semmit nem fogsz tudni rólam, majd viszem a leleteket"? Nem fog emiatt máshogy állni hozzám? Volt valaki ilyen vagy hasonló helyzetben?
2010. máj. 24. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egész egyszerűen mondd el, hogy szeretnéd, ha ő végezné a terhesgondozást, mert benne megbízol, viszont sajnos nem tehetitek meg, hogy orvost fogadtok a szüléshez, és kérdezd meg, vállalna-e így. Biztosan vállalni fog.
2010. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Én biztosan abba a kórházba mennék terhesgondozásra, ahol szülni is fogok, vagy abba a szakrendelőbe, ami a kh-hoz tartozik vagy olyan orvos magánrendelésére, aki abban a kh-ban dolgozik.

Csecsemőkkel vagyok egész nap, halomra hallgatom a szüléstörténeteket az anyukáktól és aki ennyire "nem kapcsolódott" ahhoz a kórházhoz, ahol később szült, rossz tapasztalatokkal ment haza többnyire.

2010. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszéld meg a dokiddak ahogy az első válaszoló írta!Az orvosok is emberek meg fogja érteni!

Amúgy én is gondoltam erre a lehetőségre,de aztán elvetettem az ötletet.Mi sem vagyunk gazdagok,de mivel sok babakelengyét kaptunk vagy használtan vettük meg,így tudtam adni a dokinak pénzt!

2010. máj. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, mint te. Én egyelőre ott tartok, hogy ügyeletesnél szülök, nem csak anyagi okokból. Számtalan pozitív szüléstörténetet lehet olvasni fogadott doki nélkül is, ha belegondolsz, egy átlag nő egyedül is meg utdja szülni a magzatát, hm?


Másrészt az ügyeletesnek az a dolga, hogy segítsen, már miért nem látna el rendesen? Melyik városban vagy?

2010. máj. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Budapesti vagyok és olvasgattam a kórházakról, hol fogadják legjobban azokat, akiknek nincsen fogadott orvosa, egy kicsit a Margit kh felé hajlok most.

Az első válaszolónak külön köszönöm, szerintem így fogok tenni!

2010. máj. 25. 08:31
 6/7 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. A Margit kh nagyon jó választás lenne ilyen szempontból. Több szobatársam is szült ott ügyeletesnél és csak jókat mondtak!

Egyébként a Margitban az a jó, hogy mindegyik orvos nagyon jó, nem tudsz rossz kezekbe kerülni.

2010. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanebben a helyzetben voltam, mint te, nem volt olyan anyagi körülményem, hogy orvost tudjak fogadni, pedig nagyon szívesen felfogadtam volna azt a dokit, akihez 8 hónapig jártam és nagyon figyelt rám, de mivel ismerősöktől hallottam hogy elég nagy a tarifája így nem is beszéltünk róla. Választhattam volna a kórházban is orvost, ugyanis az utolsó 2 hétben bent feküdtem, de mivel elég sok orvost megismertem ez idő alatt és mindegyik jónak tűnt úgy döntöttem, hogy nem választok, meg hát ugye az anyagiak... Na de a lényeg, amikor eljött a szülés pillanata olyan dokihoz kerültem, aki megérdemelt volna egy jó pár forintot. kedves volt velem, ott volt ha kellett, tényleg nagyon jó lett volna a szülésem vele, ha nem végződik vákummal. De tulajdonképpen a gyerekem életét, egészségét neki köszönhetem. Ráadásul amíg a gyerekágyon voltam majdnem minden nap fel is jött hozzám.

A doki meg akihez jártam a 8. hónapig amikor párom ment intézni a maradék táppénzes papíromat közölte vele, hogy a 6 hetes kontrollon nagyon szívesen vár engem... Tehát nekem nagyon jó tapasztalatom van ilyen téren. Bocsi ha nagyon hosszú voltam!!!

2010. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!