Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem kell vérvétel? Első...

Nem kell vérvétel? Első babámat várom,7,5 hetes km vagyok. Az első "konzultáción" a doki megultrahangozott, mindent rendben talált, visszahívott 3 hét múlva, (akkor leszek 9 hetes) kontrollra.

Figyelt kérdés
De nem vett vért, és mivel a legközelebbi találkozóra du 3-ra adott időpontot, gondolom, akkor sem fog. Ez így normális? Nem kéne mihamarabb 1 vérvizsgálat? És a védőnőhöz mikor kell mennem? Felírt Femibiont, és ennyi.
2010. nov. 17. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a terhességem alatt az első vérvételem a 12. héten volt. Addig nem volt semmi, csak elküldtek a védőnőhöz, kaptam kiskönyvet.
2010. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Engem egyböl küldött védönőhöz,ott tölle kaptam egy hetekre bontott nagyon jól áttekinthetö listát a vizsgálatokkal.És nekem elsö helyen a vérvétel szerepelt,meg a szokásos elsönek elvégzett vizsgálatok.Nem tudom lehet ez is város és kórház függő!Nagyon boldog baba várást!

28 hetes km.

2010. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak izgulok, mert a barátnőmet rögtön küldték vérvételre... nehogy lemaradjak vmi fontosról....na, majd ha legközelebb megyek, megkérdezem, mizu a vérvétellel meg a védőnővel...
2010. nov. 17. 09:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Engem is védőnőhöz küldött a dokim.Ő adta ki a kiskönyvet,kiírta a heti szükséges vizsgálatokat és kiadta a beutalókat.Nekem is 12 hetesen volt az első vérvétel,a Down szűrés...
2010. nov. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vérvételben lesz részed bőven,persze mindegyik csak a baba és a te érdekedben:)A védönők álltalában aranyosak és de sajnos hallottam már olyanról is aki egy kicsit lekezelö.De szerintem ezek nagyon kevesen vannak!
2010. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Általános vérvételre az első harmadbana háziorvos utal be és küld el. HA arra gondolsz, hogy a terhességet bizonyítsák as vérben található HCG-hormonnal, hát olyan nincsen. :)

Én is arra készültem, de a doki csak megtapogatott, közölte, hogy valószínűleg baba, elküldött UH-ra, ott szikhólyag látszott - 2 hét múlva visszarendelt és volt már szívhang is :)

2010. nov. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A mi terhesgondozásunk: megyünk 6-7hetesen ott a valószínű babában kiegyezünk, aztán 8-9hetesen UH, ha van szívhang akkor megbeszélünk a terhesgondozást "végző" asszisztenssel egy időpontot, amikor megírja a kartont, kiadja a beutalókat. Háziorvoshoz, laborra, védőnőhöz, EKGra fogászatra, ad egy listát a terhesgondozás menetéről, meg megbeszéljük, hogy mikor megyünk újra.

És akkor a beutalókkal lehet menni a dolgunkra. Én a második kicsivel is reggelre kértem időpontot, így még a labort, EKGt, fogászatot letudtam 11ig, házidokihoz 13hetesen mentem, azóta sem voltam, védőnővel meg mielőtt mentem volna a terhesgondozásra találkoztam, kaptam kiskönyvet, hamár "napi kapcsolatban vagyunk" a nagyobbik miatt.

2010. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem is a 12. héten csinálták az első általános vérvételt, meg a Down szűrést, illetve engem akkor küldtek el a védőnőhöz is.
2010. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem rögtön írt ki labort, 5 hetes voltam akkor. Vércsoport meghatározás, meg ilyenek. A védőnőhöz a 8. héten küldött el. De csak a 13. héten mentem el, mert el kellett utaznom. Én is kaptam egy tök jó listát, azon tudom nyomon követni, hogy mikor melyik vizsgálat jön majd. Most vagyok 22 hetes,és már megkaptam tőle a kelengye listát is. :)
2010. nov. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hahó!

Engem a doki 7+4 hetesen, mikor már volt szívhang, küldött a védőnőhöz, és kaptam meg a beutalóimat (labor, fogdoki, EKG, belgyógyászat). Tegnap voltam a védőnőnél, megkaptam a kiskönyvem, ma pedig a belgyógyászat kivételével az összes többit is:D hajrá!

2010. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!