Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire kell odafigyelnem a...

Mire kell odafigyelnem a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
4 hetes vagyok és kiváncsi lennék, mi szabad? mi nem?
2008. jan. 12. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Olvasd a honlapot fentebb már vagy 2en is megkérdezték!

Ne emelj! Egyél egészségesen. És élj egészségesen!!! És olvasd át a kérdéseket mielőtt újat teszel föl. CSak jó tanács..

2008. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Majd akkor én válaszlok,ha az első válaszadónak nem sikerült.

Nem emelj nehezet,ne fürödj forró vízben,sőt,az első 3 hónapban langyosban se.

Cigi,alkohol nyista.

Boldog babavárást!

15 hetes kismami

2008. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyél nyers tojásból készült ételeket! A húst is tessék jól átsütni! Jól mosd meg a zöldséget, gyümölcsöt! Kerüld a lágy, penészes sajtokat! Ne takaríts macskaalmot!
2008. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És kutyaürüléket se takaríts. A stresszes életet is felejtsd el!!! Mindig nyugodt legyél, ha valami nem jön össze, legyints rá, ne foglalkozz vele. Ha sportolsz annak inkább nézz utána mit mennyire szabad, bár ha jól tudom az úszást ajánlják is, csak azért ne akárhol.

Fürdeni ne fürödj, csak tusolj. Ne hordj szoros ruhát, tehát mikor el kezd nőni a pocak, azonnal tessék új rucikat beszerezni! Ahogy elöttem is mondták: se cigi, se alkohol, se nyers tojás, se nyers hús, a kávéval is oda kell figyelni.

Remélem segítettem!

Gratulálok

2008. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
De jól leírták :) Én egyébként fürödtem, sőt néha most is fürdök, persze kellemes hőmőrsékletű vízben. (27 hetes vagyok) A mozgások a vízben a leginkább érzékelhetőek, láthatóak. Mindig csak azt kell tenned, ami neked jó, mert ami neked jó, az jó a babának is:) Nagyon fontos, hogy a cukrot és a cukros, csokis... ételeket mellőzd, vagy csak mértékkel, különben előfordulhat a magas terhességi vércukor érték, amit a 24-26.héten néznek. Gyümölcsök közül mértékkel a szőlővel és banánnal. Étrended kevés szénhidrátot tartalmazzon. Egyébként is ma már az egészséges életmód a divat, de ne emiatt, hanem mert tényleg kárt tehet akár a magzatban is a magas cukortartalom. A zajt kb a 20. hét után érzékeli a baba, addig akár bálozhatsz is, de aztán vigyázni kell a hirtelen zajhatásokkal. Énekelj, beszélj hozzá sokat, hogy szokjon téged:) Annyira jó érzés! Kellemes babavárást neked is!!!
2008. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!