Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » VAn valakinek információja a...

VAn valakinek információja a redukcióról? VAgy esetleg tapasztalata is van? Ma derült ki, hogy hármas ikrekkel vagyok terhes, és az orvosom a redukciót ajánlotta (injekcióval az egyik baba szívének megállítása).

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok. Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit csináljak??? Több orvossal is beszéltünk, és mind inkább a redukciót támogatja. Azt mondják, túl kockázatos a babákra és rám is nézve a hármas ikrek kihordása.
2009. jan. 12. 17:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%

Unokatesómnak is így 3as ikrei lettek volna, neki is redukálni kellett 2 babát is...:((

Nagyon nagyon nehezen élte meg, de muszáj volt, hiszen akkor most a lánya sem lenne a kezében vagy nem lenne egészséges..ki tudja..

Régóta próbálkoztak, egyre idősebb lett ugye ő is, így nem nagyon volt/van más esélyük babára.

Így aztán döntöttek. Megmérték a babákat és a legnagyobb, legerősebb maradt, másik kettő pedig sajnos nem.:((

De most van egy gyönyörű, egészséges , cuki kislánya.

Persze eszébe jut sokszor a másik kettő is.

Nem könnyű helyzet sok erőt kívánok neked.

2009. jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%

Én bevállalnám. A természet úgyis eldönti, ha vmelyiknek mennie kell. Tudom ez bután hangzik, de ha már 12.hétig mindhárman megmaradtak, én megtartanám mindet!


Az orvosok sok embernek mondják, hogy ne tartsák meg a gyereket,mégis van mikor a gyereknek semmi baja sem lesz, és egészségesen születik. Barátnőm kb. 17évnyi meddőség után futókalandból lett terhes és a cukra miatt a dokik nem akarták hogy megtartsa a babát. Megtartotta és egészséges kisfia van most!!

2009. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%

Szívem szerint én is megtartanám. Persze számítani kell rá, hogy akár hónapokat kórházban töltesz és amennyiben nincs kicsi gyereked már, aki ezt nehezen viselné, akkor én megtartanám őket.

Az orvosok érthető, hogy nem kockáztatnának, nehogy baj legyen és bepereld Őket.

Ha már ilyen kis ügyesek, hogy megmaradtak eddig és ennyire élni szeretnének...de Te döntesz!

2009. jan. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
85%
én is megtartanám. végülis ha csak 30 hétig vannak bennt már az is jó és kinnt is sokat tudnak rajtuk segiteni.
2009. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Szerintem tartsd meg mind a hármat,egyetértek azzal,hogy a természet majd elrendezi!Ha eddig megmaradtak,akkor adj mind a háromnak esélyt.Biztosan nagyon nehéz lesz, de nem véletlen alakult így!Majd azért írd meg,hogyan döntöttél, és hogy hogy vagytok!
2009. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%

Szia. Gratulálok, és csatlakozni szerenék az előttem szólókhoz, ne add oda az egyiket a másik kettőért.

Én tanítottam hármasikreket... Szupi stramm csaj az édesanyjuk, s ahogy neveli a fiúkat... Tök jó fejek a gyerekek is, meg az anyuka is!!!! HA gongolod, írj privát, s mesélek róluk.

Örömteli babavárást!

2009. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%

szia,

tartsd meg oket, en is azt mondom. Nagyon konyortelen lenne, egyet kivalasztani, s leallitani a kis eletet. Bizz magadba, es hatha a termeszet megoldja, persze kis segitseggel

Boldog gyerekvarast.

12 hetes kismama

2009. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
88%
volt kolléganőm is 3 ikreket várt.12.hétig teljesen egyformák voltak méretileg.17.hétre egyiköjük felszívodot de a másik kettő egészséges.Nála is volt mindenféle javaslat,ő úgy döntött megtartja de a természet közbe szólt.Nehéz döntés előtt állsz.Kítartás!
2009. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
87%

Szia

Egyik baratnomnek vannak 3as ikrei. Tereszetes uton fogantak, es az o pasija szorgalmazta, hogy legalabb egyet vetessen el. A baratnom azt mondta nem, hiszen hogyan is mutathatna ra egyikre vagy masikra hogy ezt nem akarja????

Nos o megtartotta mind a harmat, es nagyon nagyon boldogok. (igaz a pasija elhagyta...mint ahogy ezerszer olvastam itt is, hogy a pasik berezelnek es lelepnek, de o egyedul neveli a sracokat, es hihetetlenul boldog)

Helyetted nem donthet senki, de mar egy kis ember, egy kis elet...en nem tudnam "megolni" egyiket sem.

Nagyon bolodg babavarast

2009. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
87%
Már mindenki leírta előttem de azért szeretnék csatlakozni. Tartsd meg őket! Van aki 4-es meg 5-ös ikreket szül és egészségesek. Nagyon rossz lehet most neked de sztem csak elhatározás kérdése. Én nem ölném meg egyiket sem. És meggyőződésem,h. azt a "többiek" igenis érzik és nagy megrázkódtatás nekik.
2009. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!