Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » VAn valakinek információja a...

VAn valakinek információja a redukcióról? VAgy esetleg tapasztalata is van? Ma derült ki, hogy hármas ikrekkel vagyok terhes, és az orvosom a redukciót ajánlotta (injekcióval az egyik baba szívének megállítása).

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok. Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit csináljak??? Több orvossal is beszéltünk, és mind inkább a redukciót támogatja. Azt mondják, túl kockázatos a babákra és rám is nézve a hármas ikrek kihordása.
2009. jan. 12. 17:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%

Én először is azzal kezdeném, hogy van esetleg bármi kézzelfogható ok, amiért a dokik az elvetetést ajánlották? Magas várnyomás vagy bármi? Mert ha a te életed és a piciké is veszélyben van, akkor el kell ezen gondolkodni. Viszont ha semmi ilyen nincs benne, akkor miért is kellene őket elvetetni. Bármelyiket is. De a ti döntésetek, mi max csak tanácsot adhatunk. Mindenesetre szurkolok, hogy minden rendben legyen, akárhogy is döntötök!!!

20 hetes kismami

2009. jan. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm, én is amellett vagyok, hogy megtartanám őket. Viszont mindenki azt mondja (orvosok) hogy túl nagy a kockázat. A párom ezért befolyásolva is lett. Sajnos. és most már fél is a 3 gyerektől, nagyon félt engem is. Most már még nehezebb. Mert tényleg mi van, ha koraszülöttek lesznek, és netán betegek is. Azt mégkevésbé bírnám elviselni. Szörnyen nehéz ez. De közben arra is gondolok, ha mégis csak kettő maradna, akkor meg egész életemben szidnám magam, miért kellett. Persze az anyagiakról nem is beszélve, meg hogy kicsi a lakás, az autó, nem biztos hogy lenne segítség. Mind mind még nehezebb helyzetbe hoz.
2009. jan. 12. 19:34
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam hozzászólni, de sajnos nekem a barátnőm is így volt, a vége az lett ( ez már a 3.beültetése volt egyébként) hogy sajnos tényleg nem bírta ki a szervezete, kinyílt idő előtt műtét ellenére is. Elvetélte a babákat 24 (vagy 25?) hetes terhesen.:(( nagyon sajnáltam szegényt, és azóta még nem sikerült nekik megint egy beültetés.

A lepények leválasztásakor is történt vmi (mert maguktól nem vált le mind a 3 lepény).

Ő most átkozza magát,hogy miért nem hallgatott az orvosra, akkor talán egy gyermeke lenne végre, sok sok éve arra várnak.

Persze tudom, nem lehet tudni,hogy akkor sikeresen zárult volna e a történetük, ha csak 1 baba marad, de ezt te sem tudhatod és más 3as ikres anyukák se tudhatják előre..

de valamiért csak mondták az orvosok hogy nem javasolják a 3 babát neked, nem?? Ők se kegyetlen gyilkosok, nem élvezik, ha ilyen döntés elé kell állitaniuk egy anyát , egy családot.


Te tudod, mennyire bízol az orvosodban, meg mennyi idős vagy, látsz e esélyt egy esetleg sikertelen terhesség, és 3as veszteség után újabb terhességre (vagy esetleg nem is te látod az esélyt hanem a doki).

Kivánom, hogy minden jó legyen neked és 3 egészséges gyermeked legyen!

2009. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Igazából minden rendben van a babákkal is, velem is. "csak" a kockázat miatt mondták. Az én orvosom, inkább mellette van (mármint, hogy tartsuk meg mind a hármukat), akihez uh-ra járok, ő mondta, hogy ne. Azóta beszltünk másik orvosokkal is, végül arra jutottunk, felmegyünk Pestre, és ott beszélünk egy szakértő prof-fal. Hátha tud tanácsot adni. Persze sehogy se könnyű ez. Köszönöm, hogy megosztottad a negatív példát is! Nekem ez is segítség!
2009. jan. 12. 22:59
 15/36 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként nekünk teljesen természetesen sikerült. És még csak nem is próbálkoztunk sokáig. (két hónap). Hihetetlen, de igaz.
2009. jan. 12. 23:00
 16/36 anonim ***** válasza:
84%

Nincs a környezetemben hármas ikres család, csak olyan ahol sok gyerek van. Én mindíg azt hallom hogy a nagy családosok milyen boldogok, és sokkal jobban boldogulnak mint azok ahol 1 vagy 2 gyerek van csak, nagyobb az öröm és a rend is.

Szerintem nagyon különleges hogy 3 babát vársz, és az hogy már 12 hetes vagy :) Szerintem amúgy a férfiak még egy babánál is berezelnek... nemhogy háromnál :D Félt téged mert biztos nagyon szeret. Lenne segítségetek amúgy? Nagyszülők? Testvérek? Én úgy tudom, hogy vannak bizonyos pénzbeli támogatások amelyek ilyenkor igényelhetőek nem?

Szerintem ez az injekcióval az egyik baba szívének megállítása borzalmasan hangzik :( a körülmények ellenére sem tűnik másnak mint egy abortusz...amúgy meg mégis hogyan távolítják el ezután a nemkívánt magzatot? Annak nincs ugyanolyan kockázata? Nem írtad, hogy tulajdonképpen miért is olyan nagy kockázat megtartani őket? Pusztán a tény miatt hogy 3-an vannak? Vagy neked van valamilyen betegséged? Biztos, hogy nagyon különleges de egyben nagyon nehéz lesz 3 babával de én biztos nem vetetném el őket, inkább imádkoznék és ami rajtam múlik mindent megtennék.

2009. jan. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
81%
Az előző vagyok, most olvastam az újjabb írásaidat, természetes úton sikerültek tehát a saját szervezeted vállalta ezt be :) csak tudja hogy mit csinál...
2009. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó előtti vagyok, ha természetes úton jött össze, akkor nem értem miért akarják redukálni...én úgy tudtam, hogy azt csak mesterséges megtermékenyítésnél szokták!

Ha teljesen spontán így sikerült, akkor egyetértek én is, hogy tartsd meg!!! A barátnőmnek lombikból lett a 3, nem a természet rendezte így!!

2009. jan. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
76%

Uram Isten!!! Most olvasom, hogy azt írtad, semmi baj sem veled, sem a babákkal, csupán a "kockázat" miatt akarnák az egyiket elvenni tőled????? Ez nagyon durva! Volt már egy abortuszom egyébként, szóval nem lehet rám fogni hogy emiat tanácsolom azt hogy TARTSD MEG MINDET! Persze, a ti döntésetek, de én tuti nem ölném meg egyiket se.


Valaki írta hogy az ismerőse elvetélt hármas ikrekkel. A kérdező természetesen fogant meg, nem mesterségesen, azért ez is a babák mellett szól. A méhszáj BÁRKINÉL kinyílhat. Anyának mikor velem terhes volt,kinyílt a méhszája és összevarrták, én pedig rendesen időre születettem. Engem is most emiatt el kellett volna vetetnie akkor???? Jajj Istenem.....


És honnan tudjátok hogy a redukció után a másik kettőből egy vagy mindkettő nem fog felszívódni? Vagy hogy a redukció miatt sérül a másik két magzat????

2009. jan. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
77%

emiat=emiatt* születettem= születtem* Bocs az elírásokért.


Szóval kedves kérdező, légy szíves írd meg nekünk, hogy hogyan döntöttél! Szerintem a többiek nevében is mondhatom, hogy szurkolunk neked és reméljük hogy visszajössz megírni a történet folytatását és a döntést.

2009. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!