Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt nagyon fiatal...

Vannak itt nagyon fiatal anyukák? Mikor érdemes gyermeket vállalni? Illetve aki nagyon fiatalon vállalt gyermeket megbánta-e, várna-e még vele? Vagy az idősebbek pont fordítva?

Figyelt kérdés

Én 20/L vagyok. Nagyon érdekelne, hogy a korombeliek milyen kilátásokkal vállalnak babát. Volt-e anyagi hátterük, vagy a szülők segítették őket, hogy oldották meg a lakást, tudtak-e mellette dolgozni, esetleg főiskolára egyetemre járni, szórakozni. Vagy a gyerek egyenlő a fiatalság feladásával? Mert én szeretnék fiatalon anyuka lenni, úgymond minél előbb letenni róla (ez most lehet hülyén hangzik, persze semmi rossz indulat nincs bennem:)) és érdekel mások hogyan oldották meg. Akinél mondjuk a párja is vele egy idős, tehát nem 10 évvel idősebb, aki már alapból rendelkezik vagyonnal, lakással. Mert én nem gondolom úgy, h. ez a fiatalságom feladását jelentené, én egy olyan nagyon fiatalos nagyon modern kis mami szeretnék lenni:) Egyébként sokáig nem így gondoltam. Minél tovább szerettem volna kihúzni, hogy anyagi biztonság stbstb., de hát a mai világban meddig várjak erre? Ki tudja mikor lesz saját lakásom, mikor élem ki magam annyira, h. csak a gyerekre koncentráljak, mikor lesz az, h. magamnak már mindent megadtam és csak a gyerekre költök...szóval ez az anyagi biztonság dolog, ez már annyira nem is biztos. Nem 30-40 évesen akarok anyuka lenni, akkor már azért viszonylag idős vagyok egy gyerekhez, szerintem, onnantól még minimum 18 év mire "talpraállítom" akkor azért már nem vagyok olyan fiatal, nem leszek annyira türelmes, meg fitt, energikus.

Szívesen várok mindenféle véleményt, köszi:)


2010. nov. 20. 16:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen lettem terhes az elsővel, 3 év után jött a 2. Ez a világ legjobb dolga, és azzal hogy gyerekeim vannak, nem adtam fel az eddigi életemet. A gyerekek az elsők, de azért néha elmegyünk "bulizni" kikapcsolódni, vagy hozzánk jönnek át a barátaink beszélgetni, filmet nézni. Anyagi biztonság: van saját lakásunk. autó hitelre. Meg tudunk adni nekik mindent úgy gondolom, és nem hiszem, ha vártam volna még 10 évet akkor annyival jobban állnánk, hogy azt mondjam megérte ennyit várni.
2010. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Köszi, h. írtál:) Ha nem vagyok túl indiszkrét...lakás hogy lett? Vettétek közösen hitelre, vagy esetleg kaptátok nagyszülőktől? A pároddal való viszonyodon ez nem változtatott, ő pl. nem ijedt meg, h. fiatalon lesz apuka?
2010. nov. 20. 16:57
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Férjemmel egyidősek vagyunk, na jó, én 3 hónappal idősebb :) Most 26 évesek vagyunk. 21 évesen ismertük meg egymást, 22 évesen megkérte a kezem és összeházasodtunk. Babát már akkor szerettünk volna, de előbb vettünk egy lakást, felújítottuk, új autó, rengeteget dolgoztunk, sokat buliztunk, de nem kellett sokat várni a babára: 25 évesek voltunk, mikor szülők lettünk :) A buli nem hiányzik, barátok szerencsére megmaradtak, csak kicsit ritkábban találkozunk. Mi is hasonló okok miatt akartunk "időben" szülők lenni, mint Te. Jó, hogy még tudunk vele négykézláb kúszni-mászni, rohangálni utána :) Anyagi biztonság....ja....nem olyan egyszerű az....nekünk is van hitelünk, de manapság kinek nincs?

Azt még elmesélem, hogy 20 évesen bennem még nem érett meg a gondolat, igényem sem volt férjre, gyerekre. De amint megismertem a férjem, ez megváltozott. Ő "hozta ki belőlem".

Szóval, szerintem jó dolog fiatalon szülővé válni. Persze megértem azokat is, akik előbb megteremtik az anyagi hátteret, vagy a karriert helyezik előtérbe.

Nekem ez a véleményem :)

2010. nov. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a párom egyidős velem. Kicsit megijedt, mikor kiderült a baba, de ez csak pár nap volt, és azóta imádja. Lakást közösen vettük, nem hiteles, csak a felújításra kellett hitel. A párom vállalkozó a főállása mellett, úgyhogy sok szabadideje nincs. valamit valamiért :S sajna
2010. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Szijja!

Örülök hogy egy velem egykorú lány ugyanolyan felfogással van mint én. Akkor belátom mégsem vagyok hülye:). én a 20. március 8án töltöm majd be. a párommal 3 és fél éve vagyunk együtt, albérletben élünk, mindketten dolgozunk, és most lehet h ebben a hónapban meg is fogant a baba:) utoljára október 20án volt meg azota nem:) ma sem jött még meg a hőm is naon fent van 37 alá nem is megy. semmi menszi görcsöm nincsen. naon nem is járunk bulizgatni évente 2-3x max. nem vok a bulikért naon oda max egy kocsmába való beülés egy jo beszélgetés és egy sör megivása:) én már naon szeretném azt a kisbabát. és én is még csak 20 éves leszek a párom meg januárban 22. ő azt mondta hogyha jön a baba akkor jöjjön.:)



neked van barátod? együtt laktok? és ha igen akkor hol, albi, szülök stb....

2010. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Sziaa:) dehogy vagy hülye:)) én is örülök h van még 1 belőlem:D van barátom igen, pontosan karácsonykor leszünk 3 évesek, nem lakunk együtt, sajna nincs hol, de már szívesen kipróbálnánk mindketten:) (Ő dolgozik, most váltott munkát, jobb a fizetése mint eddig) Aztán pedig baba is lehetne, én nem úgy tekintek rá, hogy felborul az egész életem, ha gyerekem születik, nem egy egetrengető dolog, nem akarok olyan lenni, aki eljátsza, h. 180 fokban változik minden körülötte. Csak behozzuk a babát a közös életünkbe:)
2010. nov. 20. 17:52
 7/33 A kérdező kommentje:
Én pedig most készülök majd Ausztriába dolgozni, ezt kihagytam.
2010. nov. 20. 17:54
 8/33 anonim ***** válasza:
Értelek egyébként az én párom is most váltott munkát ahol több pénzt is keres:) Budapesti vagy? A párod szeretné már a babót? Te figyu nincsen kedved msnre jönni?:) nincs kedvem itt irogatni:D nem tudom pontosan h mikor válaszolsz midnig vissza:) ildee_baba@hotmail.com vegyél fel nyugodtan és ott beszélgethetünk:)
2010. nov. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
megvolt:D ;)
2010. nov. 20. 18:37
 10/33 A kérdező kommentje:
Írjatok még kérlek:) kíváncsi vagyok nagyon a tapasztalatokra:)
2010. nov. 20. 18:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!