Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetesen vizesedik a lábam...

25 hetesen vizesedik a lábam és a bokám. Mit lehetne tenni? Gyógytea vagy étel? Üdv mindenkinek

Figyelt kérdés
2009. jan. 13. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Orvossal kell konzultálni!!!


Én a helyedben nem tenném a gyerekemet kockára holmi gyógyteákkal, amelyek vízhajtó hatásúak, ugyanis elhajtják a magzatvizet is! De te tudod.........


Én inkább orvosra hallgatnék, mint laikusokra, hogy utána baja essen a babának.

2009. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Ezek a terhességi kórtól függetlenül érvényesek

Boldog babavárást:)

2009. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Petrezselymet rágcsálj és rakj ételekbe, veszélytelen vízhajtó.
2009. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Első írónak, voltam dokinál, de azt mondta, hogy kevesebb folyadékot fogyasszak, meg ne hízzak:). Mintha ez olyan könnyű lenne, valószínű, hogy ő még nem volt terhes!:-)
2009. jan. 13. 13:41
 5/12 anonim ***** válasza:

hmm ez érdekes. két fiú anyukája vagyok. az első kisfiamnál kb. ennyi idős terhes lehettem, amikor elkezdtem vizesedni.jöttek fel a kilók elég rendesen, a védőnőm mondta is hogy a dokim biztos megjegyzi, de ő nem nagyon foglalkozott vele. Aztán később már úgy felvizesedtek az ujjaim is, hogy mindig zsibbadtak. Aztán a vérnyomásom is elkezdett emelkedni. Szerencsére ez a végén volt már, de sajnos császár lett a vége, mert a vizeletemben már fehérje volt. Ez a toxémia.

Nagyon féltem a második terhességemnél, nehogy megint előjöjjön. Persze most már nem az a dokim volt. Ő azt mondta, hogy napi 2-2,5 l folyadékot is igyak mert az a jó, ha minél többet iszom. Már az elejétől magnéziumot szedtem, és kizárólag csak tengeri sóval izesítek. Hála az égnek most minden rendben volt.

Persze ha a Te orvosod azt mondta, hogy nem szabad sok folyadékot inni, inkább rá hallgass mert én nem vagyok orvos, de érdekes hogy az egyik doki így, a másik úgy. Csak nálam a sok folyadék jó volt.


kitartás és vigyázz magatokra!


egy 6 éves és egy 5 hós kisfiú anyuja

2009. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az utolsó válaszoló jól írta, napi 2-2.5 liter folyadékot kell inni, a szervezet azért raktároz vizet, mert kevés folyadékot kap,és elteszi "ínségesebb " időkre. A só és fűszermentes diéta is használ ilyenkor, nekem ez a kettő együtt bevált.
2009. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A második babámat várom. Nagyon is kívánom a folyadékot, és nehéz megállni, hogy ne igyak. Van rajatam nem kevés kiló, pedig tök átlagosan indult a terhességem 60 kg, most meg majd 80 kg vagyok, pedig nem eszem többet mint máskor. Viszont a kéz újjaim nagyon zsibbadnak, éjszaka is és ez fájdalmat okoz. valamiért a szervezetem nagyon visszatarja a vizet, a vizeletem, ciokrom eddig rendben.

Köszi a válaszokat.

2009. jan. 13. 14:34
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfejtettem megírni, hogy 3x2 mg-ot, meg a calciumot, meg vasat kell, hogy megegyek.:)
2009. jan. 13. 14:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Szió!

Én a 40. hétben vagyok. Ugyanezekkel a problémákkal küzdök mint te. Az ujjaimat már behajlítani sem tudom.

A vizesedés a terhesség velejáró folyamata, persze csak akkor, ha nem társul hozzá magas vérnyomás és nincs a vizeletedben fehérje. A szülés után rögtön meg is fog szűnni. Polcold fel éjszakára a lábad,s rakj még egy párnát a fejed alá. Kb.30 fokos szögben feküdj. Igyál kálciumot, s egyél rengeteg almát,ananászt (nem a konzerveset)

2009. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 26.hetes vagyok,dietetikusnál voltam,javaslat:

napi min.3 liter folyadék, fehérjedús táplálkozás,minden másnap gyümölcsnap!!!

Eddig használ. A folyadékbevitelt ne korlátozd és ami nagyon fontos,semmilyen vizhajtót ne szedj,igyál!!!!

2009. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!