Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok gyomorsav ellen a terhessé...

Sok gyomorsav ellen a terhesség első harmadában mit lehet szedni? Hol leheten utánanézni, hogy mit lehet ilyenkor enni és mit nem? Mi gyomorsavlekötő hatású?

Figyelt kérdés
6 hetes kismama vagyok és már a nyelőcsövemet is marja a gyomorsav , este nem bírok elaludni, felpárnázom a fejem , még úgyis szörnyű!
2009. jan. 13. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha már most szenvedsz, mi lesz később?

Vegyél a gyógyszertárba Rennie-t! Magnézium alapú, nyugodtan szedheted.(Rá is van írva)

Üdv 40. hétben lévő kismama

2009. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elvileg ajánlják a lugosítást is,nekem a gyógynövény üzletben adták.(green mix por.benne van a haszn.utasításban hogy lehet kismamáknak).Jót tesz a gyomornak is.
2009. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Hát én is ezt mondtam éppen, hogy ha már most, akkor mi lesz kséőbb. Ez a 3. terheségem, a másodiknál is volt sok savam, bár ott kb. 8-9 hetesen kezdődött, de azt hittem most megúszom. De nekem alapból is több, szóval küzdök a problémával jó ideje, de ennyire még nem érzetem magam rosszul tőle.
2009. jan. 13. 21:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ez a 2. terhességem, s tipikusan a 30. héttöl jelentkezik gyomorégés, a nyelöcsöben is érezni. Az elsö szülésfelkészítön javasolta valaki, hogy diót, mogyorót rágcsáljunk. Nálam bejött! Néha háztartási kekszet is szoktam. Egy próbát megér!
2009. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem egy pohar hideg tej segített.. es az egeszseges is!
2009. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha savas a gyomrod, akkor kerülni kell a savas gyümölcsöket, ételeket, gyümölcsleveket, fűszeres csípős kajákat!


Igyál sok vizet, sok tejet , ezek közömbösítik a savat!Nem hiába tanítják általános iskolai kémiaórán is ezeket, na meg az elsősegély-tanfolyamon is, ha valaki véletlenül savat iszik akkor tejet vagy vizet kell vele itatni, hogy közömbösítse a savat!


Ezen kívül az orvos és a gyógyszerész tud ajánlani olyan savlekötőt, mint pl. a Rennie-t, amit terhesen is szabad használni (na nyilván nem hat marokkal).

2009. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem is borzasztó mennyiségű savam van(eredetileg is).Sajnos nekem sem a tej,sem pedig a keksz nem segít:( Savlekötőt még nem próbáltam,de nem marad más hátra úgy látom:(

14 heteske

2009. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló!

A keksz sajnos tévhit,mert lisztet tartalmaz és az már önmagában ingerli savtermelésre a gyomrot.

Inkább lúgosító zöldségekkel próbálkozz...nyers uborka,nyers paradicsom stb...

2009. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"utolsó válaszoló!"vagyok.Igazából már mindegy mit eszek,pokolian fulladok.Ma elmegyek gyógyszertárba,mert már a krumplifőzeléktől is úgy szenvedek mint a gyulai lángolt kolbásztól.
2009. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!