Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhesség alatt varrt,...

Aki terhesség alatt varrt, annak a gyermekének, szüléskor a nyaka köré tekeredik a köldökzsínor. IGAZ?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak babona!
2010. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem varrtam, nem is tudok, de a nyakán volt.

Szerintem ez népi hülyeség, el kellene ezeket már felejteni.

2010. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igaz.

Gondolj bele, régebben otthon, mindenki maga varrta a baba kelengyéjét, nem nagyon vásároltak boltokban. Mégsem volt így minden babánál.

Ne legyél babonás!

2010. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel varrónö vagyok, ezért mind a négy terhességem alatt varrtam (ha nem akartam éhen halni), egyiknek sem volt ráteketedve a köldökzsinor.
2010. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekemből 3-nak a nyakára volt tekeredve a zsinór, a nagyobb lányomnak 2x is... én nem szoktam varrni :) Egyébként a régiek is szerették volna a terhességgel, szüléssel járó furcsaságokat valahogy megmagyarázni és mivel nem voltak modern eszközeik, az orvosi ismeretek is gyerekcipőben jártak, a parasztok, szegények meg még orvoshoz se juthattak, mert nem volt rá pénzük, hát igyekeztek magyarázatot adni. Így alakultak ki a babonák, amik átszőtték a régiek életét a bölcsőtől a koporsóig, sőt, még azon is túl... Ma, a 21. században már elég sok dologra van értelmes, tudományos magyarázat, a babonákat el kellene talán felejteni. Nem attól tekeredik a zsinór a babára, mert az anyja bármit is tesz, hanem mert a baba állandóan forgolódik, bukfencezik odabent. Minden babára rátekeredik jó párszor, aztán meg le... némelyiknek születésekor is rajta van. De a méhen belül ez nem okoz problémát, mert odabent nem az orrukon, szájukon vesznek levegőt: szüléskor meg az orvos6 szülésznő egyből leszedi, amint a feje kibújik. akkor van gond, ha rövid a zsinór,, de ezt általában még a szülés előtt észreveszik uh-n.
2010. nov. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én varrónő vagyok és szinte minden nap varrok,viszont nem hiszek a babonában.Nővérem is varrónő,sokáig dolgozott a terhessége alatt,mégsem volt semmi gond a szülésnél.

32hkm

2010. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt te sem gondolhatod komolyan!!!
2010. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen buta babonákban nem szabad hinni!

nem is tudok varrni, ehhez képest az egész testén, nyakán rajta volt a zsinór

2010. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2010. nov. 24. 08:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Köldökzsinor rátekeredett,a babára, Tudsz varrni kérdező? A válaszolok nagyon jól írják, mert régi hiedelem megfigyelés,kamu,babonaság
2021. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!