Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10hetes terhes vagyok van egy...

10hetes terhes vagyok van egy 20honapos kisfiam nagyon türelmetlen vagyok vele, mit tegyek? Persze ő se egy angyalbaba.

Figyelt kérdés
Nem akarok veszekedni vele de nem hallgat rám és ha rászolok az arcomba röhög!Miért?eddig semmi gond nem volt!
2010. nov. 24. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem akarlak elkeseríteni, de ez szerintem már a dackorszak kezdete :( Az én fiam 23 hónapos, nálunk is pár hónapja kezdődött és sajnos azt veszem észre, hogy egyre rosszabb a helyzet, naponta többször kap dührohamot, ha valami nem úgy alakul ahogy ő elképzelte. Katasztrófa!!! Én is kismama vagyok (11 hetes), úgyhogy teljesen átérzem a helyzeted, ilyenkor mi is türelmetlenebbek vagyunk, nagyon-nagyon nem egyszerű. És ilyenkor semmi nem jó neki, egyszerűen képtelen vagyok leállítani, elterelni a figyelmét, lenyugtatni, pedig már az összes létező módszert kipróbáltam. Ez sajnos egy ilyen időszak, állítólag "normális", valahogy túl kell élni.

Én már csak abban reménykedek, hogy mire megszületik a tesója kicsit lehiggad, mert ha akkor is ilyeneket fog produkálni, akkor én tuti begolyózok!!!

2010. nov. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
áááá :)és te miket csináltál vagy hogy lett könnyebb hogyan tudtad kezelni ezt a dolgot?
2010. nov. 24. 16:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Könnyebb???????????? Sehogy!!! Egyre rosszabb! Ma például azért kapott dühkitörést, mert nem engedtem bele egy kb. derékig érő tócsába :( Elkezdett üvölteni, majd miután felvettem két kézzel ütötte a fejemet és tépte a hajamat, erre le akartam tenni, nem volt hajlandó lábra állni, lefeküdt a földre és sikított, mint akit nyúznak. Egy darabig álltam fölötte és csak néztem, hogy ki ez az ördögfióka (még jó, hogy nem volt senki körülöttünk, biztos meg lett volna a vélemény), aztán felvettem, a hónom alá csaptam és hazaballagtam vele, persze mindezt úgy, hogy végig ordított és ütött, ahol ért. Itthon meg bezavartam a szobájába és mondtam, hogy majd akkor jöhet ki, ha már tud normálisan viselkedni. 10 perc múlva bementem, ült a földön, építőkockázott és rámvillantott egy angyali, ártatlan mosolyt, mintha mi se történt volna. Én meg majd felrobbanok!

Rengeteget olvastam már a témában, a gyerekek 1-3 éves kora között jön el az első dackorszak, változó, kinél milyen intenzív és meddig tart. Hát úgy látom én az intenzitást eléggé benéztem :)

Van aki azt mondja, ilyenkor nem kell vele foglalkozni, ott kell hagyni,hogy ne legyen közönsége. Ez még oké itthon, de nyilván az utcán, vagy boltban nem tudod megcsinálni.

Kívánom, hogy Nektek ne legyen ennyire kemény a helyzet, de javaslom, hogy olvass te is utána, hogy ne érjen nagy meglepetés! Kitartás, egyszer ezen is túl leszünk :)

2010. nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!