Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek váltsak orvost?

Szerintetek váltsak orvost?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam ultrahangon magánrendelőben. 1. ultrahang, terhesség hatodik hetében. Mutatta, hogy mit lát, ezzel nem volt gond, látott petezsákot, szikhólyagot, embriót. Az a baj, hogy nekem tavasszal volt egy vetélésem. Ennek ellenére megnézte, mondta, hogy ok, három hét múlva jöjjek vissza. Erre megkérdeztem, hogy azt meg lehet kérdezni, hogy mégis mekkora az az embrió? Mire ő: ja, 3 mm. Az jó, mondja ő. Kérdeztem, hogy szívhang nem látható? Az még ilyenkor nem, válaszolta. Majd 3 hét múlva. De azt se kérdezte, hogy hogy érzem magam. :-(
2010. nov. 26. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs semmi baj a dokival.:)Nem kell leváltani.Végülis minden rendben van.
2010. nov. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell váltani ha amúgy alaposan megvizsgált!
2010. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát mit jelent, hogy alaposan megvizsgált? Csak csinált egy hüvelyi ultrahangot és kész. Se azt nem kérdezte meg, hogy hogy vagyok, van-e valami panaszom, se igazán nem nyugtatott meg az előzmények miatt, hogy most nem olyan, most minden rendben lesz, stb. Itt mindenki részletesen le szokta írni, hogy mi mekkora, hány mm, stb, én meg ha nem kérdezek rá, hogy az embrió hány mm, meg se mondja. :-(
2010. nov. 26. 11:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Válthatsz orvost, ha úgy érzed, hogy váltanod kell...

Az én orvosom sem nagyon beszédes, ezért a terhességem előtt(második baba) gondolkodtam azon, hogy máshoz megyek.

DE profi szakember! Nem érzem magam jól a stílusa miatt, de nekem most fontosabb az, hogy szakmai téren okés legyen.

Ha más orvoshoz mész, aki esetleg megnyugtat vagy jobb "pszihológus" mint a mostani dokid, lehet, hogy te magad jobban fogod érezni magad, de korán sem biztos, hogy jó szakember lesz.

2010. nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mindenkinek másfajta orvos jön be. Én meg azt nem szeretem, ha órákig előadást tart. Megnézi, azt mondja minden ok. Én meg jövök is. Ált. nincs kérdésem. Amit kell, elmond, és kész.

Amúgy meg hogyan nyugtathana meg? Ki ő, hogy most tudja, hogy nem lesz semmi gond? Lehet ettől még baj a másik terhességgel. Nekünk 12 hetesen kezdi meg a terhesgondozást, addig csak úgy vagy.

Meg a nődokik nem pszichológusok, hogy hogy van. Tőlem egyszer sem kérdezte meg. Azt mindig kérdezi, hogy van-e kérdés.

2010. nov. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jól van, azért nem kell leharapni a fejem, mert egy kicsit több emberséget várok egy orvostól. Jó orvos hírében áll, ezért jártam eddig is hozzá és ezért vacilálok. Ha nem lenne jó orvos, már rég eljöttem volna. Lehet, hogy csak arról van szó, hogy annyira azt vártam, hogy elmegyünk és megnyugszom, hogy minden rendben van. Valahogy nem teljesen nyugodtam meg, de lehet, hogy az elkövetkező 7,5 hónapban se leszek egy percre se nyugodt és ezt az idegességet vetítem ki az orvosra.
2010. nov. 26. 11:59
 7/12 anonim ***** válasza:
ha nem vagy megelegedve a dokival akkor kell keresni masikat. Neked biznod kell a dokiban mert hat vele fogsz szulni is es ha barmilyen rossze erzeseket ebreszt benned akkor nem o a megfelelo...azokert az osszegekert amiket "szoktunk" adni nekik en igenis elvarom hogy kedves legyen es torodjon velem. Tuti hogy neki ez mar a 100. terhessege de neked nem es ezt tiszteletben kell tartania es ugy is kell viselkednie.
2010. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez nagy hiba, hogy azt gondolja a ember, hogy egy + teszt, és már minden ok. Előszőr is el kell teljen az első 12 hét. aztán a köv. 8 hét, mire azt mondhatják a dokik, hogy szerintük egészséges. Aztán már lehet "várni", hogy nehogy koraszülött legyen, aztán hogy minden ok. legyen a szülésnél, és tényleg egészséges baba szülessen meg. Ennyi röviden.
2010. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hát lehet hogy szóban nem mondta de a papírra le szokta irni doki az embrio magasságát. Azon rajta van?

Kérdezte hogy volt e vérzés vagy valami panasz? Ha igen és azt modntad oké akkor nincs gond.

Szerintem inkább a védőnő dolga a lelki támogatás, az ilyeneket vele lehet jobban megbeszélni. A doki inkább a szomatikus (testi) dolgokkal foglalkozik a védőnő a tanácsadó. Ő tud ebben támogatni mejd lelkileg, ezekről vele lehet beszélni.

2010. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális volt a dokid, megnézett mindent, amit kellett. Én 5 hetesen voltam először, szintén alig beszéltünk valamit. 8 hetesen kellett visszamennem több vizsgálatra is. De, van, akinek az jön be, ha leül a doki és alaposan mindent elmagyaráz, voltam olyannál is már, aki csak dumál és dumál:) Emberfüggő szerintem, nekem az a fontos, hogy amit megkérdezek, arra válaszoljon és rendsen vizsgáljon meg. Ha úgy érzed, hogy a te dokid keveset nyújt, én simán leváltanám.
2010. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!