Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg jár a gyes táppénz...

Tényleg jár a gyes táppénz mellett is?

Figyelt kérdés

Kisfiam 26 hónapos, én 16 hetes terhes vagyok. Gyed lejárta után visszavettek állományba, és kivettem a felgyűlt szabijaimat. Ennek lejárta után megyek táppénzre. Most a szabi mellé még kapom a gyest is. Én úgy tudtam ,hogy a táppénz alatt nem jár a gyes, de a munkaügyesünk azt mondta, nem kell lemondanom, mert szabiról megyek táppénzre, és az is jár. Legalábbis dec 31-ig mindenképpen, hogy utána mi lesz még kérdéses.

Ti mit tudtok erről?


2010. nov. 29. 11:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Táppénz és GYES nem jár egyszerre. Vagy táppénzen vagy, vagy GYES-en. Ha táppénzen vagy, arra az időszakra fel kell függeszteni a GYES-t.
2010. nov. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ha kapod a gyest akkor csak annyi napot lehetsz táppénzen amennyit elözöleg szabin voltál.Például nekem volt 44nap szabim ami után elmentem táppénzre,ha én igényeltem volna a gyest akkor csak 44nap táppénz járt volna.Igy nálunk párom igényelte a gyest.
2010. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%
Ha szabin vagy akkor "dolgozol" vagyis nem kaphatnád a GYES-t
2010. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

De kaphatja a gyest ha szabin van!!!Söt még ha dolgozna is kaphatná,persze csak jan.1-ig!

Második voltam.

2010. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Bocs utolsó, teljesen elfelejtettem hogy lehet dolgozni gyes mellett :S
2010. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Én is így tudtam, és a MÁK honlapján fent is van, hogy nem jár gyes a táppénz alatt, kivéve ha:



Mikor nem jár gyermekgondozási segély?


Nem jár gyermekgondozási segély annak a személynek, aki


* a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. §(1) bekezdés i) pontja szerint rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve


a) a gyermekgondozási segélyt és gyermeknevelési támogatást, az ezek folyósítása mellett végzett kereső tevékenység után járó táppénzt, baleseti táppénzt, továbbá a települési önkormányzat jegyzője által a fokozott ápolást igénylő súlyosan fogyatékos személy gondozását, ápolását végző személy kérelmére megállapított ápolási díjat,

....


Nekem nem egyértelmű. De azt mondta a munkahelyem, hogy én aktív állományból megyek táppénzre, és az mellett jár a gyes.

2010. nov. 29. 11:28
 7/23 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló! Annyit napot lehetek táppénze, ahány napot szbin voltam? Ezt nem értem. ÉN úgy tudtam ,hogy ennek semmi köze egymáshoz. Illetve, hogy amennyi ledolgozott napod van, annál többet nem lehetek táppénzen, de nekem most a szabi előtt volt a gyed, tgyás, és előtte kb 10 év munkaviszony. Az is végig biztosítotti idő, tehát nem csak a most felgyűlt 52 nap szabit veszik alapul. Tudtommal legalábbis.
2010. nov. 29. 11:33
 8/23 A kérdező kommentje:
Ezt jól megfogalmaztam, és tele is lett hibákkal. :(
2010. nov. 29. 11:34
 9/23 anonim ***** válasza:
Ha 52nap szabid van amit kiveszel akkor utána ha gyes mellett mész táppénzre akkor csak 52napig lehetsz táppénzen.!Ezt onnét tudom,hogy én is igy voltam.Gyed után mentem szabira utána táppénzre,de le kellett mondanom a gyesröl mivel nem tartott volna ki a 44nap a szülésig.Hu remélem érthetö volt.:))
2010. nov. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A jogszabályok alapján nem jár táppénz a GYES folyósításának az idejére, tekintettel arra, hogy az anya keresetkiesését a GYES pótlja, így megélhetése biztosított a jogalkotó megítélése szerint.


A fenitől eltérően kivételt képez az az eset, amennyiben az anya a GYES folyósításának ideje alatt olyan munkát végez, amely a GYES jogosultságot nem értinti, és ezen munka alapján jár GYES. Így ebben az esetben lehetséges GYES és táppénz jogosultság egymás mellett.


A GYES mellett munkát végző biztosítottra a táppénzre speciális szabályok alkalmazandók, a táppénzfolyósítás időtartamának megállapításánál biztosítási időként csak a GYES, a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj folyósításának időtartama alatt biztosítási jogviszonyban töltött napokat lehet figyelembe venni.


A GYES melletti munka után járó táppénz összegének megállapításánál a biztosítási jogviszonynak a fentebb meghatározott időtartam alatt elért, biztosítási jogviszonyból származó pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelmet kell figyelembe venni.


A fenti bitosítási időre, a figyelembe vehető jövedelemre vonatkozó speciális szabályai érvényesülnek a gyermeknevelési támogatás és az ápolási díj esetében is.

2010. nov. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!