Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Nyugtalan lábak szindróma"...

"Nyugtalan lábak szindróma" Van aki még ebben szenved?

Figyelt kérdés
Borzasztóan szenvedek emiatt, kb. a 24. héten jelentkezett,most 32 hetes vagyok. El fog múlni? Mit tegyek,hogy tudjak aludni? Utállom az estéket, szinte egész éjjel fent vagyok, mászkálok a lakásban, hogy ne keljen lefeküdnöm, mert jön az elviselhetetlen "lábazás"!
2010. nov. 29. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erről én még nem hallottam.Mit jelent ez pontosan?
2010. nov. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha beírod a gugliba nagyon sok infót ír róla.

Terhességnél előjöhet. Egy neurológiai betegség. Egy terhességi hormon gátolja a dopamin anyagcserét.

4 kifejező tünete van. Este nyugalmi állapotban tör rá az emberre. a lábszárban kényszermozgást érez a beteg,feszegetni, mozgatni kell,hogy enyhüljön az a leírhatatlan bizsergő érzés a lábakban. Emiatt nem tud elaludni. Folyamatosan késztetést érez a lábak mozgatására. Ami a legfontosabb, ez nem olyan mint amikor az ember ideges, vagy várakozik és " jár a lába" .

2010. nov. 29. 15:43
 3/11 anonim ***** válasza:
:( nagyon kellemetlen dolog lehet. én azt olvastam róla, hogy a terhesség fokozza, reméljük ha meg lesz a pici, akkor elmúlik neked. illetve még azt is olvastam, hogy gyógyszerekkel tünetmentessé tehető, bár gondolom ezt most a baba miatt nem szeretnéd.
2010. nov. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A férjem rendszerint :))) Elég kellemetlen! Kívánom h hamar elmúljon!!
2010. nov. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Néhány tipp, egy könyv szerint:

-Áztasd a lábaid hideg vagy meleg vízben ( valakinek ez valakinek az segít inkább)

-szedj multivitamint

-Javasolják az aszpirint 2db lefekvés előtt( azt most ugye nem szedheted, de ha ne adj Isten megmarad ez a syndroma lehet segít majd

-ne egyél estére sokat

-ne idegeskedj!!!

-gyakrabban válts testhelyzetet

-masszírozd meg minden este a lábad

-ha kávéznál vagy dohányoznál hagyd abba (nem feltételezem:))

-ne tartózkodj sokáig a hidegben

-este tornásztasd meg alaposan a lábaid.


A könyv szerint a kényszeres lábmozgatás több súlyos betegség tünete is lehet: tüdő-vagy vese betegség, cukor betegség ill. idegrendszeri.


Remélem egyik sem lesz és ez csak egy átmeneti állapot nálad. Kitartást már nem sok van:) El fog múlni!!!

32hkm

2010. nov. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

16:04-es vagyok! egy másik könyv szerint minden betegségnek lelki oka van. Ebben azt írja, hogy a nyugtalan láb a tovább jutás utáni aggodalom miatt is kialakulhat. Nem vagytok esetleg elmaradva valamivel a gyerek körül ami tudat alatt annyira idegesít hogy egyszerűen "nem bírsz leállni." Nem idegeskedsz sokat a szülés,vagy a nagy felelősség miatt? Lehet hogy ez nálad így jött ki.

Más ötletem már nincs sajnos.:(

2010. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a lelki okokon is elgondolkodom. Remélem tényleg elmúlik szülés után.
2010. nov. 29. 16:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Én minden este egy Kálcium pezsgőtablettát iszok, mert nálam is ez volt, és lefekvés előtt minden este a párom pár percig mindkét lábamat jól megmasszírozza, leginkább a lábfejemet, meg a talpamat , és nekem ez segít.

Remélem neked is fog, egy próbát megér

39+1 km

2010. nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Látom már, hogy régi kérdés, azóta régen megszültél és remélem el is múlt a baj. Nekem is ez volt a bajom és ugyan nem biztos hogy lesz második babánk, de ha igen, a nyugtalan lábtól nagyon félek. Nekem a 20. hét körül kezdődött és a harmincadik után már a kezem sem maradt nyugton. Előjött nappal is, így akkor sem tudtam kipihenni magam. Szerencsére szülés után elmúlt, illetve visszaállt az eredeti állapotba, ami sokkal jobb: Csak éjjel van, max fél óra, csak a lábamban és sokkal ritkább. (nem minden éjjel, órákon át.) Sajnos ezt nagyon sok doki nem is ismeri vagy nem ismeri fel. Írtam egy dokinak neten aki a leírásom alapján válaszolt hogy tényleg ez a bajom és gyógyszerrel kezelhető, de a baba miatt nem akartam. Ha valakinek ez van, keressen szakorvost (nem a házit) különben csak a séta-torna-mozgás-nyugtalanság marad!Kitartás!
2011. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia!Most néztem be erre, igen már nagy a babám :) Akkor te tudod, miről beszéltem, sokan nem értik meg, vagy a sima unaloműzésre ,izgulásra szolgáló lábrázogatással keverik ,pedig ez egy nagyon kínzó betegség. Szerencsére szülés után nekem elvágták az érzést, de rettegek a vissza téréstől!!
2011. okt. 19. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!