Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes vizsgálat adataiból...

12 hetes vizsgálat adataiból honnan lehet tudni, hogy jó-e?

Figyelt kérdés
Sajnos nem az orvosom vizsgált és az a doki nem mondott semmit. A saját dokim pedig csak egy hét múlva tud fogadni. Addig nem tudok nyugodni, hogy rendben van-e minden. NT: 0,13 cm, orrcsont: 0,16 cm, CRL: 5,11 cm, YS: szabályos 0,55 cm. Mit jelentenek ezek?
2008. jan. 15. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy mindig kérdezz rá a dokitól, én is mindig azt teszem. Sajnos nem mindenkire jellemző, hogy elmondja, amit látott, pedig egyértelmű, hogy a kismamát érdekli, hogy mindent rendben látott-e. NT= tarkóredő (jó az értéked 1,3 mm 1-3 mm között jó). Orrcsontot szerintem azért nézik, mert a down-szindrómás babáknál állítólag ilyenkor még nincs kifejlődve, de a Tiednél megvan. CRL= ülőmagasság (fejtetőtől, popsiig, az értéket a terhességi kornak nem tudom). Az YS sajna nem tudom mit takar. De nyugodj meg, szerintem minden rendben! Gratula a Babócádhoz! 19 hetes kismama.
2008. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis mész a védőnődhöz terhesgondozásra, tőle is rákérdezhetsz. Vagy a nőgyógyászodtól. Tényleg bosszantó, hogy a vizsgálatot szinte futószalagon végzik, ott tényleg nincs idő kérdezgetni :S
2008. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nagyjából beazonosíthatod az adataidat.

Minden jót!

2008. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!